Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Okna i dzwi

12 lip 2017 - 09:41:26

Hej, moi rodizce kupili niedawno dom na Mazurach i właśnie remontujemy. Są strasznie duże różnice pomiędzy cenami okien różnych firm. Pomożecie coś?...

Okna i dzwi

12 lip 2017 - 11:53:34

Wiesz wybór a rynku jest duży, ale zależy co cię interesuje, czy tańsze na krótszy okres czasu czy droższe na lata. ja osobiście to bym stawiała na coś trwalszego, czego nie musisz po 5 latach wymieniać, bo się coś wypaczyło, wykrzywiło, albo uszczelki nie trzymają.

Okna i dzwi

13 lip 2017 - 08:45:43

lepiej wydać wiecej na solidne okna i drzwi i miec spokój na lata .
a po za tym firm ubezpieczeniowa zwraca uwagę jakie kto ma okna i drzwi .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-13 08:46 przez banach.

Okna i dzwi

16 lip 2017 - 14:30:11

Ja zdecydowanie postawiałabym na troche droższe, ale to to dużo bardziej solidne okna. Przecież rodzice te okna pewnie będą mieć i ze 20 lat! Nie może byc tak, ze się wypaczą, bo uszczelki pójdą... bo co wtedy? Wykładać kolejną grubą kasę na wymianę? Oj nie nie nie :(

Okna i dzwi

16 lip 2017 - 15:01:28

To zależy, np czy jest to drewniany dom i chcecie zachować jego charakter, to wtedy wiadomo, ze muszą to być okna drewniane. W innym razie mogą być plastikowe.

Okna i dzwi

16 lip 2017 - 18:11:14

Cytat
alicja70
To zależy, np czy jest to drewniany dom i chcecie zachować jego charakter, to wtedy wiadomo, ze muszą to być okna drewniane. W innym razie mogą być plastikowe.
To taki zwyklak wiejski. Dach wymieniony właśnie plastiki są ok, szczególnie, że można wybrac dwukolorowe - na zewnątrz inne a w środku inne, myślimy by nie były białe. Znajomy mówi by patrzeć np na producentów komponentów i nie brać najpopularniejszych sieciówek, ale niewiele mi to mówi. :P

Okna i dzwi

17 lip 2017 - 10:06:19

Przede wszystkim pamietajcie, ze w takich domach belki naokoło okien są elementami nośnymi budynku i nie należy ich ruszać. A okna trzeba samemu wybrać :). Jest wiele opcji na rynku. Fajne są panoramiczne ( pojedyncze) ale dobrze jest mieć lufcik do wietrzenia, uchylne nie zawsze spełniają swoją rolę.

Okna i dzwi

21 lip 2017 - 14:01:53

Wypadałoby się najpierw zdecydować, z jakiego materiału ramy okien mają być wykonane.

Okna i dzwi

21 sie 2017 - 14:28:34

mozna tez wybrac okna dwukolorowe, ktore beda pasowaly innym kolorem do elewacji a innym do wnetrza, swietnie to wyglada

Okna i dzwi

21 sie 2017 - 15:33:00

Rzeczywiście całkiem dobre rozwiązanie, choć osobiście nigdy z czymś takim się nie spotkałam.

Okna i dzwi

22 sie 2017 - 16:16:06

Znakomicie :) Dzięki wielkie za sprawdzone porady w tym obszarze tematycznym :) Jestem pewien, że mi się one przydadzą :)

Okna i dzwi

27 sie 2017 - 17:06:47

@garniol nie zapomnij o zamowieniu tez montazu jakby co. bo zamontowane niewlasciwie we wlasnym zakresie straca gwarancje. a jest dluga wiec szkoda by bylo

Okna i dzwi

29 sie 2017 - 15:23:02

Zawsze lepiej wyjdzie z montażem, bo gdy firma coś uszkodzi to oni będą odpowiadać za uszkodzenia, a okna wcale takie tanie nie są.

Okna i dzwi

30 sie 2017 - 19:52:22

No jak montować to jednak tylko przez fachowca. Jak zamontujecie sami to stracicie możliwość gwarancji, a byłoby żal...

Okna i dzwi

02 wrz 2017 - 20:47:18

Cytat
Clanga
Rzeczywiście całkiem dobre rozwiązanie, choć osobiście nigdy z czymś takim się nie spotkałam.

no bo to mało firm ma chyba.. ja znam tylko jedna bo znajomi sobie takie zamontowali, sama tez nie slyszalam o takich wczesniej;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Coś na komary i muchy