Obecnie rozmawiamy o:

Opakowania

48 minut temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Budowa czy zakup domu

12 maj 2017 - 23:03:08

Miec domek na wsi to cos pieknego oczko Fajnie tak wieczorkiem usiasc w spokoju i wsluchiwac sie w nature. Niestety zyjemy w takim kraju ze ciezko wybudowac sie za gotowke... zły

Budowa czy zakup domu

13 maj 2017 - 11:29:22

Komary żrą, obornikiem zajeżdża, sąsiad rzuca <moderacja>, kwiat wsi zajeżdża gruchoty w drodze na tętniącą w remizie dyskotekę. Sielanka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-20 21:08 przez moderator.

Budowa czy zakup domu

13 maj 2017 - 12:15:09

To nie sa lata 80te... sa tacy ktorzy wola zycie w miescie a niektorzy wola mieszkac na wsi. Z tego co piszesz to wywnioskowalam ze jestes z miasta... nie kazda wioska jest taka sama jak Ci sie kojarzy. Jest bardzo duzo wiosek zadbanych bez rolnictwa (bo to juz sie nie oplaca wiec ludzie nie maja bydla).

Budowa czy zakup domu

13 maj 2017 - 12:47:51

Mentalności ludzi nie zmienisz, miasto czy wieś to jak trafisz na "super" sąsiada który z niczym/nikim się nie liczy, to zapachy czy hałas a także robactwo wszędzie da się we znaki, więc ważne jak sami to zorganizujemy i o to zadbamy. Jak kto ma wszystko w nosie to nie ważne gdzie mieszka, w żadnych warunkach sobie nie poradzi, mieszkania w mieście czasami przypominają chlewiki ze wsi, więc jak człowiek mieszka, gdzie i w jakich warunkach to tylko świadczy o nim a nie o miejscu zamieszkania.

Budowa czy zakup domu

13 maj 2017 - 13:54:52

szczerze mówiąc nie chciałabym mieszkać na wsi .

nawet w mieście w domu z ogrodem.
do mojej teściowej wchodzili przez płot do ogrodu na orzechy .
Z drugiej strony nie można nigdzie wyjechać, a to brama rdzewieje, a to dach tzreba poprawić a to trawniki orać nie to nie na moje nerwy.

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

Budowa czy zakup domu

13 maj 2017 - 14:01:53

ja to bym kupiła najchętniej mieszkanie, ostatnio mi się nawet podobało to <moderacja-spam> piękne mieszkanie, piękna okolica i świetna cena :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-15 14:13 przez moderator.

Budowa czy zakup domu

13 maj 2017 - 15:46:59

Cytat
Vinted89
To nie sa lata 80te... sa tacy ktorzy wola zycie w miescie a niektorzy wola mieszkac na wsi. Z tego co piszesz to wywnioskowalam ze jestes z miasta... nie kazda wioska jest taka sama jak Ci sie kojarzy. Jest bardzo duzo wiosek zadbanych bez rolnictwa (bo to juz sie nie oplaca wiec ludzie nie maja bydla).
Tzn chcesz mieszkać na przedmieściu, a nie na wsi. Masz idylliczne wyobrażenie i myślenie życzeniowe. Zderzenie z rzeczywistością może być bolesne.

niezweryfikowana
Posty: 97
Ostrzeżenia: 2/5

Budowa czy zakup domu

15 maj 2017 - 14:11:24

Nie wiem czy odważyłabym sie na budowę domu ponieważ jest to wielki wydatek. Już wolałabym chyba kupić sobie dom.

Budowa czy zakup domu

15 maj 2017 - 18:03:31

Tez tak kiedys mowilam. Czy kupisz czy sie wybudujesz to i tak trzeba wziasc kredyt. Ale jak sie dowiedzialam jak powstaja domki kanadyjskie to zmienilam zdanie. Duzo teraz takich domow sie buduje. Polecam!A jak np.kupi sie domek to i tak pojdzie do remontu,bo pewnie bedziesz chciala zrobic co nie co po swojemu

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 3/5

Budowa czy zakup domu

20 cze 2017 - 17:46:27

Jeśli chodzi o kredyt to niestety tak to wygląda, że ciężko jest odłożyć tak dużą kwotę bez wspierania się kredytem-chcąc mieć dom trzeba się z tym pogodzić. Jeśli chodzi o kwestię czy dom gotowy czy budowa to jednak jestem za budową-tu więcej możesz sama zdecydować niż w gotowcu. Aby ciąć koszty polecam też korzystać z gotowych projektów domów jednorodzinnych takie zazwyczaj wychodzą taniej niż te,które od A do Z projektujemy sami.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-26 17:48 przez wasse.

Budowa czy zakup domu

21 sie 2017 - 15:35:53

Ja jeśli miałabym taką możliwość, to wolałabym wybudować swój własny dom od podstaw. Daje to dużo więcej możliwości, a niektóre projekty naprawdę robią wrażenie.

Budowa czy zakup domu

22 sie 2017 - 16:23:46

Fajnie ;) Dzięki wielkie za sprawdzone porady. Z całą pewnością mi się przydadzą :)

Budowa czy zakup domu

23 sie 2017 - 09:31:14

zarówno miasto jak i wieś, dom jak i blok mają swoje wady i zalety. Na wsi w domu możesz mieć 1 sąsiada i też może okazać się kawał dziada i uprzykrzać skutecznie życie. Jednak ryzyko takkiego rozwoju wydarzeń jest mniejsze niż w bloku w mieście. Duży atut to własne podwórko, cisza i spokój. Też mi się marzy domek na wsi.

zweryfikowana
Posty: 33
Ostrzeżenia: 1/5

Budowa czy zakup domu

23 sie 2017 - 12:21:16

Zdecydowanie jestem mieszczuchem, czym większe miasto tym dla mnie lepiej

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

Budowa czy zakup domu

24 sie 2017 - 11:50:08

budowa taniej kupno szybciej

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

balkon w stylu marynarskim moja oaza relaksu