Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

gorący temat

Pogrzeb

33 minut temu

free spin za rejestracje

godzinę temu

Własny salon fryzjerski?

dzisiaj o 12:18

srebrna biżuteria

dzisiaj o 12:06

Rewelacyjne okna

dzisiaj o 11:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 1/5

Hej, dziewczyny.


W tym roku po raz pierwszy zostaję w mieszkaniu na święta i planuję zaprosić rodzinę do siebie. Jestem znana z tego, że wszystko robię nieszablonowo, więc chciałabym ich czymś zaskoczyć. Potraw nie tykam, bo to tradycja i nie chcę ich zmieniać, ale porobiłabym coś z "otoczką" świąt, czyli dekoracjami.

<moderacja>link reklamoey

I tu pytanie: co możecie mi polecić? Najlepiej, żeby były to alternatywy dla popularnych ozdób, czyli: świeczek, szopki, choinki, bombek... nie wiem, czego tam jeszcze.

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-12-15 14:52 przez moderator.

dla mnie super dekoracją świąteczną są poinsecje :) Bardzo kojarzą mi się z klimatem świątecznym- mogą po prostu stać w doniczce, albo można pokombinować, porobić stroiki i wpleść w różne miejsca jako ozdoby :) Poza tym oczywiście masa lampek choinkowych w całym mieszkaniu ;)

@cytrynuga zapraszam na mojego bloga tam znajdziesz inspiracje świateczne pod tym linkiem http://hogata-filcowe-cudenka.blogspot.com/2016/10/inspiracje-na-magiczne-swieta.html

@agata74 czego używasz do uzyskania efektu śniegu na bombkach decoupage?

@Cytrynuqa fajnie wygląda szklany przezroczysty wazon z kolorowymi światełkami albo długie gałązki w wysokim wazonie oplecione jednokolorowymi światełkami :)

Cytat
mucho_morek
@agata74 czego używasz do uzyskania efektu śniegu na bombkach decoupage?

@Cytrynuqa fajnie wygląda szklany przezroczysty wazon z kolorowymi światełkami albo długie gałązki w wysokim wazonie oplecione jednokolorowymi światełkami :)

specjalnego preparatu śniegowego :D

@agata74 a mogłabyś polecić coś konkretnego? Zaczęłam używać śniegu w sprayu, ale efekt jest za płaski jak na moją fantazję :D

Cytat
mucho_morek
@agata74 a mogłabyś polecić coś konkretnego? Zaczęłam używać śniegu w sprayu, ale efekt jest za płaski jak na moją fantazję :D
ja nie trzymam się konkretnego preparatu kupuję to co w danej chwili jest dostepne w sklepie. sa tez tacy co robia sobie takie preparaty ale ja leniwa wole isc do sklepu kupic i po kłopocie, nie bój sie eksperymentowac bo tylko wtedy wybierzesz sobie to co tobie odpowiada ja nigdy nie sugeruję sie opiniami innych w tematyce hand made bo kazdy lubi co innego i oczekuje co innego :D

Ja mam choinkę z piórek i wieniec ;)



niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 1/5

Obejrzałam Wasze linki, zapisałam kilka inspiracji :-) Sztucznym śniegiem robiłam dekoracje przez wiele lat, już mi się trochę znudził szczerze mówiąc :P Teraz wolę np. srebrnym sprejem kolorować elementy ozdób. A jak za mało się świeci, to wtedy brokat, chociaż z brokatem jest dużo bałaganu potem przez tygodnie, bo znajduje się go w ciuchach, jedzeniu, wszędzie. Gorzej niż sierść psa :P

Dzielę się nowym postem z tego samego bloga: http://domifikacje.pl/porady/pysznie-i-pieknie/ tym razem porady, jak zrobić ozdoby z jedzenia, słodyczy i własnych wypieków.

@cytrynuga generalnie jak ktos szuka inspiracji to na piterescie tego jest od groma i najlepiej szukac wpisująć zwroty po angielsku tylko nie wiem czy ci czasu starczy by wszystko zobaczyć

gwiazdy betlejemskie na różne sposoby :) kwiaty można umieścić na choince. Z roślin porobić stroiki. Kwiaty można też umieścić na krzesłach :) jest masa możliwości :)

Możliwości jest masa, trzeba też sporo czasu by przygotować takie dekoracje. Ale efekty są super no i mamy pewność że nikt nie ma tego samego :)

niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
agata74
@cytrynuga generalnie jak ktos szuka inspiracji to na piterescie tego jest od groma i najlepiej szukac wpisująć zwroty po angielsku tylko nie wiem czy ci czasu starczy by wszystko zobaczyć

Ach, ja szukałam na tumblr zawsze, jak szukam masowo.

niezweryfikowana
Posty: 19
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
mucho_morek
@agata74 a mogłabyś polecić coś konkretnego? Zaczęłam używać śniegu w sprayu, ale efekt jest za płaski jak na moją fantazję :D

Ja zamaist takiego typowego sztucznego śniegu używałam farb w sprayu z Venity 1 Day metallic i szyszki pokrył super, efekt est o tyle fajniejszy że to taki efekt syrenki i wszystko ładnie mieni:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mieszkanie