Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 22
Ostrzeżenia: 4/5

Dom! Gdzie i jaki kupić?

28 lis 2016 - 12:45:13

Hey hey!
Widziałam już podobny wątek, ale niestety zarchiwizowany! A właśnie szukam, szukam, szukam i nie mam pojęcia co dalej. Niedługo powiększy się nasza rodzina i zdecydowaliśmy zamienić mieszkanie na dom, ale nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę! Pomóżcie błaaagam :)

Dom! Gdzie i jaki kupić?

28 lis 2016 - 13:52:14

To już zupełnie indywidualna sprawa na co powinnaś zwrócić uwagę. To zależy od tego ile osób w domu zamieszka, czy osoby uczące, dojeżdżające, czy chcesz miasto, czy jakaś wioska w pobliżu miasta. Jak daleko jest przystanek czy dworzec, jakiś sklep, kościół jeśli uczęszczasz, szkoła czy przedszkole. Duży dom z ogrodem, czy mniejszy, stary do remontu, czy w stanie deweloperskim. Musisz sama przemyśleć co będzie korzystniejszym rozwiązaniem. Ja często zaglądam na OLX, OTODOM, ANONSE i oglądam oferty. Powodzenia życzę w poszukiwaniach.

Dom! Gdzie i jaki kupić?

28 lis 2016 - 21:28:33

Bardzo ważne jest to jak drogi w utrzymaniu jest dany dom. Warto poprosić właścicieli o rachunki, jeśli dom ma pompę ciepła, nowoczesny piec, ogrzewanie podłogowe to jest to ogromny plus. Czasem na działce jest też własna studnia, pomimo przyłączenia do kanalizacji miejskiej - latem podlewanie ogrodu własną wodą to duża oszczędność. Warto zapytać, czy dom jest ocieplony. Poza tym, gdzie leży dom, czy nie są to tereny zalewowe, ew. osuwiskowe - to bodajże można sprawdzić w danej gminie.

Dom! Gdzie i jaki kupić?

28 lis 2016 - 21:32:28

Ja tez się przeniosłam z mieszkania na duży dom i żałuje jak nadarzy się okazja wracam na mieszkanie, koszenie trawy, odgarnianie śniegu,posypywanie piachem,wyrywanie chwastów, koszt ogrzewania 10 razy większy to dla mnie minusy w mieszkanku ciepło żadne większe remonty mnie nie obchodziły, wole mieszkanie :) ale każdy ma inne odczucia:)

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

Dom! Gdzie i jaki kupić?

29 lis 2016 - 12:37:39

Ja natomiast jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona z faktu zamiany mieszkania na dom. Mam teraz o wiele więcej przestrzeni, dużą kuchnię i piękny salon. No i taras, na którym mogę spokojnie poczytać książkę czy napić się kawy :) My zdecydowaliśmy się kupić dom już gotowy od dewelopera, <moderacja>link Bardzo zależało nam na szybkiej przeprowadzce więc uznaliśmy, że to będzie najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-29 14:51 przez moderator.

Dom! Gdzie i jaki kupić?

30 lis 2016 - 15:04:54

ale ten dom to będzie dopiero budowany czy już stoi?

Dom! Gdzie i jaki kupić?

05 gru 2016 - 13:49:50

Przede wszystkim na to czy będzie Was stać, aby w nim zamieszkać. Jeżeli kupujecie dom z rynku wtórnego to powinniście się dowiedzieć jakie jest ogrzewanie, ile Was wyniesie. Czy jest tam podłączenie np. do internetu. Jak daleko znajdują się sklepy, czy są awarie elektryczności, czy teren jest zalewowy. Czy dookoła domu nie planują jakiejś uciążliwej inwestycji w najbliższych latach. Wszystko jest ważne, trzeba wiele rzeczy sprawdzić.

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 2/5

Dom! Gdzie i jaki kupić?

20 gru 2016 - 12:34:48

W pierwszej kolejności musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań, np. gdzie chcecie mieszkać, jak dużo przestrzeni potrzebujecie, jakie są wasze możliwości finansowe.Z tą wiedzą można przystąpić do poszukiwań. Na początek dobrze przejrzeć oferty w Internecie,<moderacja>link reklamowy Potem warto pomyśleć o dniach otwartych albo targach. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-12-20 13:26 przez moderator.

Dom! Gdzie i jaki kupić?

07 sty 2017 - 19:49:19

Moim zdaniem w ogóle się to teraz nie opłaca...

Dom! Gdzie i jaki kupić?

09 sty 2017 - 12:04:29

Dlaczego nie opłaca? Koszty są wielkie, ale jednak w efekcie ma się wymarzony dom.

Dom! Gdzie i jaki kupić?

18 sty 2017 - 19:06:22

Dom to marzenie większości ludzi, jeden z głównych celów. W dzisiejszych czasach nie jest to już niedostępny temat, tylko dla wybranych, stereotypowo większość ludzi tak myśli, z góry zakłada że ich na to nie stać! Nie prawda jest wiele możliwości takich jak energooszczędne drewniane domy http://www.wascovilla.pl są porównywalnie podobne cenowo do mieszkań.

niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 8/5

Dom! Gdzie i jaki kupić?

31 mar 2017 - 11:45:36

Warto zainteresować się budową domu, bo wtedy jest szansa, że spełni wszystkie Wasze oczekiwania. Rozejrzyjcie się za dobrą, sprawdzoną firmą budowlaną a okaże się, że to najlepsze rozwiązanie. Kupując dom zawsze trzeba dokonać remontu, przeróbek a to pochłania dużo czasu i pieniędzy. Ja mogę Wam polecić z Podkarpacia firmę budowlaną, która specjalizuje się w stawianiu domów pod klucz, jest to Fachman z Mielca. Są profesjonalistami w swoim fachu, mają dobre opinie.

Dom! Gdzie i jaki kupić?

31 mar 2017 - 12:52:37

Jeśli mogłabym coś zasugerować, to jeśli dziecko jest już "w drodze", najlepiej odłożyć decyzje o kupnie domu na "po porodzie", bo to jednak duży stres - przeprowadzka, remont, ważne decyzje, które podejmowane pod wpływem chwili mogą okazać się nietrafione. Najlepiej przeczekać ten okres. Dom nie ucieknie. Jeśli macie swój kąt, to kolejny domownik póki co na pewno nie będzie wadził ;) A decyzja o zakupie/budowie domu to decyzja na lata, a może i do końca życia, jeśli okaże się trafiona. To jest jedynie moje zdanie. Jeśli miałabym się w to "bawić", to na pewno wykończenie i urządzanie robiłabym we własnym zakresie. Przy ciąży to odpada praktycznie kompletnie (prócz lekkich czynności). Ale jeśli chcecie coś na szybko, macie za małe mieszkanie, nie lubicie kurzu i całego tego bałaganu remontowego, a kwestie finansowe nie mają znaczenia, to może warto póki co kupić/zamienić mieszkanie obecne na większe lokum, wynająć fachowców od remontu, ew.architekta i jedynie trzymać rękę na pulsie. Jednak uważam, że ogromną frajdę sprawia urządzanie swojego gniazda własnymi rękami, odnawianie mebli własnym sumptem, malowanie ścian, stolarki, wyszukiwanie oryginalnych rzeczy na pchlich targach czy na aukcjach w necie :) Oczywiście to jest tylko moja opinia. Jak któraś z Was kupowała dom, będąc w ciąży, mieszka w nim i jest najszczęśliwsza pod słońcem, to też ok. Wszystko zależy od nastawienia i jaki się chce uzyskać efekt, czego oczekujesz od miejsca zamieszkania. Najlepiej zrobić sobie na kartce "za" i "przeciw" (co chcę, a co nie, najważniejsze rzeczy, z czego możesz zrezygnować, z czego nie itp.).

Dom! Gdzie i jaki kupić?

09 lip 2017 - 17:17:03

Mi ostatnio baaaardzo przypadły do gustu domu energooszczędne ;) Moim zdaniem to się naprawdę opłaca :) Moim znajomym z Katowic dom budowała firma http://ecobud.pl/ Byłam w szoku jak się dowiedziałam ile teraz rocznie płacą za ogrzewania - poniżej 2000 zł! Szok :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-12 17:54 przez karoltomczy.

Dom! Gdzie i jaki kupić?

21 lip 2017 - 17:33:24

Sama zastanawiam się z mężem nad zakupem czegoś swojego. Na ten moment jednak przebywamy za granicą i to na razie tylko plany. Ciekawi mnie jednak opcja otrzymania kredytu hipotecznego na dochody z zagranicy właśnie. Z tego co słyszałam to tutaj: https://www.deutschebank.pl/klienci-indywidualni/kredyty-hipoteczne.html powwinniśmy dostać ale czy będą od nas wymagać czegoś więcej niż od osób osiągających przychody w Polsce?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kanapa skórzana