Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Przeprowadzką- HELP :)

21 lis 2016 - 13:59:59

Hej dziewczyny,
w czerwcu tego roku przeprowadziliśmy się z mężem do woj opolskiego ze śląska ponieważ tutaj chcielismy kupić dom, nei udało się ponieważ dla banku dom był w zbyt odległym miejscu od cywilizacji, tak więc zastanawialismy się nad udowa bo mamy działkę ( prezent od cioci) jednak nie stać nas na tak duży nakład finansowy a wiadomo dom to jednak inwestycje na lata. Tak więc znaleźliśmy mieszkanie za 85 tys takei jak Nas by interesowało w miejscowości 4 km od działki żeby można byłó zrobić tam działkę rekreacyjną. Jednak bank znow rzuca kłody pod nogi mimo, że oboje pracujemy itd.
Zaczeliśmy zastanawiać się nad taką rzeczą...ponieważ babcia z woj śiętokrzyskiego chce sprzedać dom za 150 tys. długo już nie potrafi go sprzedać mimo iż jest spora ziemia a dom w stanie do zamieszkania i do własnej aranżacji, stąd pytanie CZY NIE LEPIEJ WZIĄĆ DOM BABCI I TAM SIĘ PRZEPROWADZIĆ BEZ KREDYTU? boję się że poprostu tam problem znależć pracę to jest jakieś 85 km od Kielc a 25 od ostrowca.Dom jest na wsi na całkowitym uboczu cisza spokoj, 2 garaże, spory ogrod. Nie wiem czy mamy szanse. Mąż jest elektrykiem/elektromonterem a ja jestem higienistkąstomatologiczną. Lepiej mieszkanie w srodku miasteczka blizej rodziny z ktora mamy i tak srednie kontakty bo nawet tutaj 50 km ciezko im nas odwiedzic czy lepiej faktycznie domek a szukac pracy w zaparte? Poradzcie cos obiektywnym okiem :)

Przeprowadzką- HELP :)

05 gru 2016 - 15:30:54

Wziąć dom od babci, rzucić pracę i założyć tam agroturystyke ;)

Przeprowadzką- HELP :)

05 gru 2016 - 16:58:28

Znam sporo ludzi, którzy codziennie dojeżdżają do pracy ok 25km w jedną stronę i nie zamierzają się przeprowadzać bliżej pracy. Dom na uboczu to jest coś wspaniałego, nie to co bycie zamkniętym w bloku jak ptak w klatce.
Jeżeli dojazd do pracy nie sprawiałby Wam problemu, to moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby wzięcie domu Babci. Będziecie mieszkać w domu po kimś kogo znacie a co najważniejsze bez kredytu, no chyba że weźmiecie go na remont. Tylko pamiętajcie, żeby sprawdzić, czy Babcia ma porządek w papierach, tzn. czy ma uregulowane sprawy spadkowe, bo czasami niezłe cyrki wychodzą po jakimś czasie.
Powodzenia Wam życzę!

Przeprowadzką- HELP :)

05 gru 2016 - 17:38:14

Znam takich i mieszkam z nimi, do pracy codziennie dojeżdzają po 50km w jedną stronę to 100km w obie...więc możesz brać dom od babci i szukać pracy, tak mi się wydaje że obecnie to dla was najlepszy wariant, zaciągać kredyty jeszcze zdążysz, różnie w życiu bywa, mąż elektryk to praca zawsze jest, ty powinnaś tęż coś znależć, i wiem że różnie jest, ale tu nawet jak coś z pracą nie wypali to żaden bank nie będzie ścigał was za długi, a przy kredycie słodko nie będzie. Decyzję musisz podjąć sama, najlepiej znasz sytuację i wiesz co będzie dobre.

Przeprowadzką- HELP :)

06 gru 2016 - 15:29:33

nie zastanawiaj się ludzie wynajmują i płacą cieżkie pieniądze a ty masz podane na wyciągnięcie reki za darmo prawie.

dobra rada bierz od ciotki i nie kombinuj .

Przeprowadzką- HELP :)

06 gru 2016 - 17:45:50

Rynek pracy w woj. Świętokrzyskim jest bardzo ciężki, mówię z własnego doświadczenia. Może zorientujcie się najpierw w tym temacie. Z drugiej strony dom z dużą działka jeszcze na uboczu bez kredytu w dzisiejszych czasach jest dobra opcja.

Przeprowadzką- HELP :)

18 gru 2016 - 19:53:38

Boję się tego że będziemy tam całkiem sami, odizolowania od świata, zapomnimy czegoś to nie będzie sklepu pod blokiem czy czegoś takiego. Myślałam o tym żeby otworzyć mały sklepik na wsi tam u babci może to miałoby wzięcie albo taka sale zabaw dla dzieci coś jak przedszkole. Rzeczywiście kredyt na remont mały to jest kuszące. Po świętach chcemy coś postanowić. Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dom! Gdzie i jaki kupić?