Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

MEBLE ANTYKI

06 paź 2016 - 15:18:34

Dziewczyny uwielbiam meble w starym klimacie!
Nie dawno udało mi się zdobyć i kupić piękny zestaw mebli w stanie bardzo dobrym!Czekają na swoje miejsce po remoncie.
Jedyny mam mały problem z szafą,niestety został ten zapach...
Próbowałam mydełka,różne wkłady zapachowe,lecz zapach nadal się utrzymuję a nie chce aby po czasie ubrania przeszły.Macie może jakieś sprawdzone rady ?Pozdrawiam :)

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-06 15:20 przez MinnieMause.

MEBLE ANTYKI

06 paź 2016 - 15:24:44

to problem, może umyj je w środku octem.
Ocet +woda
albo kup zapachowe torebki i włóż tam.

MEBLE ANTYKI

07 paź 2016 - 23:20:25

Muszę spróbować , może ocet z wodą pomoże :)
Chyba że ktosjeszcze ma sprawdzony sposób...? :)

MEBLE ANTYKI

10 paź 2016 - 11:58:55

Też bym wymyła tę szafę wodą z octem no i obowiązkowo obłożyła zapachowymi torebkami początkowo w ilości większej żeby upewnić się, że zapach nie wróci :)

MEBLE ANTYKI

23 paź 2016 - 13:34:06

Może pomoże pozbyć się tego zapachu kilka pojemników z lekko zmiażdżonymi goździkami.Jeśli zapach jest wyjątkowo uporczywy, wstaw do szafy gorące mleko, zamknij drzwi i poczekaj, aż wystygnie. Powtarzaj całą operację, dopóki zapach całkiem nie zniknie.



MEBLE ANTYKI

24 paź 2016 - 14:07:50

Gorące mleko? Nie słyszałam o tym zabiegu? Słyszałam też o częściowo zmielonych ziarnach kawy :)

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

MEBLE ANTYKI

24 paź 2016 - 15:52:45

Mleko dobrze wchłania zapachy. Przy tym w szafie rozsyp też cukier waniliowy, goździki albo oklejek cytrynowy lub lawendowy. Poprzedni użytkownicy szafy mogli wkładać do niej naftalinę, stąd ten zapach. Jeśli w szafie są wyjmowane półki to je wyjmij, porządnie wyczyść i wywietrz.

MEBLE ANTYKI

24 paź 2016 - 18:08:17

@Polaris3
O kurcze,o takich oryginalnych sposobach jeszcze nie słyszałam,ale im bardziej oryginalne i proste,tym myślę lepsze.Bardzo podobają mi się te pomysły i domyślam się,że jak najbardziej mogą się sprawdzić.

Autorko-powodzenia.super

@Clanga
Kawa działa-ręczę za nią.
Dlatego wnioskuję,że goździki też zabiją ten zapach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-24 18:11 przez czarownicaao.

MEBLE ANTYKI

24 paź 2016 - 19:57:42

Cytat
czarownicaao


Kawa działa-ręczę za nią.

o właśnie o kawie nie pomyślałam a przecież taki aromat i zapaszek super super

MEBLE ANTYKI

25 paź 2016 - 15:48:29

Dziękuję za wszystkie porady!W wekeend zaczynam walkę z moim problemem z Waszymi radami ! :)))))

niezweryfikowana
Posty: 114
Ostrzeżenia: 5/5

MEBLE ANTYKI

18 maj 2017 - 12:59:30

Taki zapach po renowacji mebli po jakimś czasie ustępuje. Ja nie odnawiam mebli sama bo się na tym nie znam, ale stare biurko po prababci oddałam do Antiquebeauty i zapach lakierów i innych środków przez pewien czas dawał się we znaki, ale potem się ulotnił. Warto było bo biureczko jest teraz jak nowe:


MEBLE ANTYKI

18 maj 2017 - 13:32:35

dałabym meblowi czas, wtedy zapach powinien minąć. Woda z octem działa, zabije tamten zapach ale zostawi swój. i nie wiem co gorsze

MEBLE ANTYKI

19 paź 2017 - 13:22:41

Ja nie będę w stanie nic doradzić. Kompletnie się na tym temacie nie znam.

niezweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 9/5

MEBLE ANTYKI

19 sty 2021 - 08:32:31

Sama obecnie jestem na etapie meblowania mieszkania i podobają mi się antyki. Gdzie kupować takie meble?

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

MEBLE ANTYKI

19 sty 2021 - 09:29:14

W wielu miejscach

na grupach facebookowych
olx oraz allegro
miejscowe antykwariaty
targi staroci ( polecam tutaj jednak zwracać uwagę przy aby nie są to meble holenderskie, czyli meble powstałe po 1945 roku, które są jedynie stylizowane na meble antyczne)
oraz oczywiscie sklepy internetowe, zerknij sobie szczególnie do Luxury Products - w sklepie znajdziesz oryginalne antyki z XVIII I XIX wieku - oczywiscie odrestaurowane oraz gotowe do wstawienia do mieszkania. Takie meble nigdy raczej nie wyjda z mody.
https://www.luxuryproducts.pl/atrakcyjny-antyk-pozlacana-konsola-xx-wieku-z-lustrem-w-stylu-rokoko.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-01-29 11:28 przez nataliii23.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ogrzewanie gazowe - koszt??