Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Praca mieszkanie Anglia

05 wrz 2016 - 08:42:02

Hej, mam parę pytań. Jak wam się mieszka i pracuje w Anglii? Jak z pracą? Macie namiary na jakieś niedrogie mieszkanie/pokój do wynajęcia dla 2 osób ? Planujemy się z chłopakiem wybrać po nowym roku i chcieliśmy się więcej dowiedzieć.

Praca mieszkanie Anglia

05 wrz 2016 - 14:10:31

Mieszkałam na północy Anglii oraz na południu, w obu miejscach były plusy jak i minusy, aczkolwiek na północy życie było tańsze (wynajem mieszkania, na południu za sam pokój płaciłam tyle, co za całe mieszkanie z rachunkami na północy), o którym mieście konkretnie myślicie? jeśli chcecie wyjechać po nowym roku, to najlepiej na wiosnę, jak sezon ruszy ;p pokoju proponuje poszukać w grupach na fb, np. 'Polacy w Londynie' itp, w zależności jakie Was miasto interesuje ;) bądź na gumtree, czy stronach typu polnews, itp. :)

Praca mieszkanie Anglia

05 wrz 2016 - 15:47:54

polecam burton on trent .teraz jest duzo ofert pracy w warehouse - to lepsze niz fabryka.a pokoju szukaj na gumtree ,rightmove,zoopla. a po nowym roku az do marca prace trafic to cod...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-05 15:49 przez annula.

Praca mieszkanie Anglia

05 wrz 2016 - 15:58:44

Cytat
annula
polecam burton on trent .teraz jest duzo ofert pracy w warehouse - to lepsze niz fabryka.a pokoju szukaj na gumtree ,rightmove,zoopla. a po nowym roku az do marca prace trafic to cod...

tak z ciekawości - czemu warehouse jest lepszy od fabryki? ;)
pracowałam i w jednym i w drugim i nigdy w fabryce nie narobiłam sie tak, jak na magazynie

Praca mieszkanie Anglia

05 wrz 2016 - 16:11:33

a ja na odwrot.... w fabryce czesto stoisz na tasmie i jest problem jak chcesz do toalety

Praca mieszkanie Anglia

05 wrz 2016 - 17:20:54

dziewczyny jest takie powiedzenie : wszędzie dobrze a w domu najlepiej".
Angila to duzy kraj , na jedzeniu oszczędzisz a znów na wynajem zapłacisz.
Nie mozna stwierdzić czy jest gdziekolwiek taniej .

dodam jeszcze ;Wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma ;



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-05 17:49 przez banach.

Praca mieszkanie Anglia

05 wrz 2016 - 18:13:54

A jak z pracą? Jechaliście w ciemno, czy do znajomych i szukaliście pracy, czy mieliście zapewnioną? W jaki sposób szukaliście pracy? Szukaliście jeszcze w Polsce czy pierw wynajęliście coś i szukaliście na miejscu?

Praca mieszkanie Anglia

05 wrz 2016 - 18:49:16

Cytat
banach
dziewczyny jest takie powiedzenie : wszędzie dobrze a w domu najlepiej".
Angila to duzy kraj , na jedzeniu oszczędzisz a znów na wynajem zapłacisz.
Nie mozna stwierdzić czy jest gdziekolwiek taniej .

dodam jeszcze ;Wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma ;

A to już sie trzeba samemu przekonać, czy aby na pewno w domu najlepiej ;)
Oczywiście, że można stwierdzić gdzie jest taniej - w każdym mieście wynajem mieszkania jest w innej cenie, jedzenie raczej wszędzie stoi tak samo i nikt nie każe na tym oszczędzać.

Princesssska będąc w Polsce ogarnęliśmy sobie pokój w UK, a pracy szukaliśmy na miejscu - chodziliśmy od agencji do agencji, rejestrowanie, test i albo mają prace od ręki, albo czekanie na telefon, smsa, cokolwiek ;)
A gdzie konkretniej chcielibyście zamieszkać i jaka praca Was interesuje?

Praca mieszkanie Anglia

05 wrz 2016 - 18:55:36

Cytat
ToJa90
Cytat
banach
dziewczyny jest takie powiedzenie : wszędzie dobrze a w domu najlepiej".
Angila to duzy kraj , na jedzeniu oszczędzisz a znów na wynajem zapłacisz.
Nie mozna stwierdzić czy jest gdziekolwiek taniej .

dodam jeszcze ;Wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma ;

A to już sie trzeba samemu przekonać, czy aby na pewno w domu najlepiej ;)
Oczywiście, że można stwierdzić gdzie jest taniej - w każdym mieście wynajem mieszkania jest w innej cenie, jedzenie raczej wszędzie stoi tak samo i nikt nie każe na tym oszczędzać.

Princesssska będąc w Polsce ogarnęliśmy sobie pokój w UK, a pracy szukaliśmy na miejscu - chodziliśmy od agencji do agencji, rejestrowanie, test i albo mają prace od ręki, albo czekanie na telefon, smsa, cokolwiek ;)
A gdzie konkretniej chcielibyście zamieszkać i jaka praca Was interesuje?

A dobrze znacie język? W agencjach da się dogadać nie znając dobrze języka?
Nie myślimy nad konkretnym miejscem zamieszkania, pracę ja mogłabym w hotelu, ponieważ jestem po hotelarstwie, a chłopak mechanik i był za granicą nie raz. Mnie przeraża trochę język.

Praca mieszkanie Anglia

05 wrz 2016 - 19:06:53

Mój facet radzi sobie naprawde dobrze, nie ma problemu, żeby poszedł sam do agencji pracy, czy gdzieś dzwonił i sobie coś załatwiał, itp (pracował z samymi Anglikami, więc jego język w szybkim tempie się bardzo poprawił), natomiast ja mam większy problem - zawsze pracowałam z Polakami, przez co mam problem zrozumieć Anglików (no chyba, że mówią pięknym czystym językiem), mam opory przed rozmawianiem z nimi (z obcokrajowcami rozmawiam swobodniej), jak muszę, to wykonam telefon w języku angielskim, ale jest to dla mnie problem i duuży stres. W agencjach da się dogadać ze słabszym językiem (choć w dużej mierze zależy to od osoby, z którą się rozmawia, np 3 lata temu trafiłam na Anglika, który nie dość, że mówił mega mega szybko, to w północym akcencie, z całej jego gadki dało się zrozumieć chyba co 15 słowo:p), testy też są mega łatwe, na pewno sobie ze wszystkim poradzisz. Rozumiem, że chciałabyś pracować w hotelu na recepcji? Hmm skoro Twój wyjazd dopiero za kilka miesięcy, to może ogarnij sobie jakiegoś nauczyciela angielskiego (najlepiej Anglika) na prywatne lekcje, oswoisz się z językiem ;)

Praca mieszkanie Anglia

05 wrz 2016 - 20:38:58

A znacie może jakieś miejscowości gdzie sa polskie dzielnice czy praca z polakami?

Praca mieszkanie Anglia

05 wrz 2016 - 20:59:36

hah cała Anglia jest przepełniona Polakami, praktycznie w każdym mieście znajdziesz 'polskie dzielnice', w większości fabryk i magazynów pracują Polacy, ale to nie jest zbyt dobry pomysł pracować z naszymi rodakami, wierz mi, Twój angielski ani nie drgnie, jak będziesz mieszkać w 'polskiej dzielnicy' i pracować z Polakami

Praca mieszkanie Anglia

05 wrz 2016 - 21:41:57

Cytat
ToJa90
hah cała Anglia jest przepełniona Polakami, praktycznie w każdym mieście znajdziesz 'polskie dzielnice', w większości fabryk i magazynów pracują Polacy, ale to nie jest zbyt dobry pomysł pracować z naszymi rodakami, wierz mi, Twój angielski ani nie drgnie, jak będziesz mieszkać w 'polskiej dzielnicy' i pracować z Polakami

Na angielskim jakoś bardzo mi nie zależy, po prostu chciałabym się dogadać i móc zarobić.

Praca mieszkanie Anglia

05 wrz 2016 - 22:11:05

no to gwarantuje Ci, że w fabrykach i magazynach poznasz caaałą mase Polaków ;) i na sprzątaniu w hotelu

Praca mieszkanie Anglia

16 lis 2016 - 13:50:40

Cześć ostatnio rozmawiałem z pewna osoba, która zachwalała tamtejsze życie. Mówiła, że tam jest wszystko inne niż w Polsce. Najważniejsze jest to, że czuje wolność. Zastanawiam się więc i ja nad wyjazdem tylko pozostaje kwestia wyprowadzki. Są firmy, które się tym zajmują. Czy macie jakieś opinie na temat tej firmy? http://przewozy-anglia.com

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

skrzynki drewniane