Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

17 sie 2016 - 17:24:50

Powiedzcie, na czym oszczedzacie w domach?
rachunki, oplaty - niektóre spędzają sen z powiek. Dajcie znać, jakie macie sposoby!

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

17 sie 2016 - 18:03:55

ja mam skarbonkę, do której co miesiąc wrzucam drobne, które zostają z zakupów (od 1zł)

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

17 sie 2016 - 18:19:35

kupować to co naprawdę jest konieczne, nie robić żadnych zapasów.
Nie poć alkoholu i palić bo na to idzie masa kasy.
Postaraj się wszystkie pieniądze jakie masz na mc policzyć z tego opłaty odjąć przeliczyć ile jest znów i wtedy masz lie możesz wydac tygodniowo.
Jesli z tygodniowki ci zostaje to odkładaj jeśli nie to trudno .
wiem że nie jest łatwo na te czasy oszczedzać nie każdemu sie przelewa .

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

17 sie 2016 - 18:51:28

Nie wiem jakie masz ogrzewanie, ale ja przy gazowym w swoim mieszkaniu zauważyłam, że bardziej opłaca się pozostawić na niższą temperaturę na cały dzień, niż po południu (po powrocie z pracy) grzać na maksa. Wychłodzone przez dzień mieszkanie trudno nagrzać do komfortowej temperatury i naprawdę wychodzi to drożej (przynajmniej u mnie). Staram się gotować w domu, chociaż przez połowę dni w miesiącu, bo jedzenie "na mieście" przy dwóch dorosłych osobach - pieniądze szły jak woda. Chemia - kupuję większe opakowania, które są ekonomiczniejsze. Jedzenie - co 2, 3 dni średniej wielkości zakupy, kiedyś robiliśmy duże raz na tydzień i dokupowaliśmy tylko pieczywo, ale dużo niestety się wyrzucało. Kupuje tylko to, co naprawdę lubimy, nie patrzę na kuszące promocje przy spożywce, bo często nam nie smakuje i znowu wyrzucamy :(
+ Zaraz po wypłacie płacę wszystkie rachunki i oceniam czy będę kupować jakieś ubrania, czy gdzieś jedziemy, jeśli nie - reszta na konto oszczędnościowe i na głównym koncie do którego mam kartę zostawiam tylko na bieżące wydatki, o reszcie staram się zapomnieć, żeby nie kusiło :)

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

18 sie 2016 - 10:07:05

Ja w tym miesiącu mocno oszczędzam. Przede wszystkim zwracam uwagę, co kupuję z żywności i z kosmetyków (bo kiedyś znacznie z tym przeginałam). Jest sezon jeszcze, więc jem dużo dań warzywnych, np. ostatnio zrobiłam leczo z cukinią i paroma innymi warzywami. Robię obiady na 2 lub 3 dni, to duża oszczędność. Staram się szykować jedzenie do pracy, nie kupować gotowych dań, bo jak wiadomo to więcej kosztuje :-) Do tej pory od początku miesiąca na jedzenie wydałam ok. 150 zł (na mnie jedną). Z kosmetyków skończył mi się szampon i go kupiłam, nic więcej.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

18 sie 2016 - 15:54:34

Przede wszystkim nie kupować pierdół, jeść w domu nie na mieście.
Odzieź nie w sieciówkach tylko w SH. Jeśli chcesz zaoszczędzić na ogrzewaniu polecam biokominek, szybko i tanio ogrzewa całe mieszkanie (my ogrzewamy o jakieś 5stopni wysokie sufity - 4m, ok. 25m pokoju w jakieś 30min)i jeszcze masz fajny klimacik. Poszukaj jakiegoś osiedlowego, taniego warzywniaka, możesz kupować zamienniki produktów, np.
proszek nie Persil tylko made by biedronka -testowałam, jest naprawdę niezły. Kupować produkty, które teraz są tanie i mrozić np. fasolka szparagowa, papryka, dynia

niezweryfikowana
Posty: 24
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

03 wrz 2016 - 11:23:22

Mam kilka sprawdzonych sposobów na oszczędzanie w domu i poza domem. Kilka zaczerpnęłam stąd <moderacja-spam> resztę od znajomych albo z innych poradników. Z zakupami radzę sobie w ten sposób - mam listę na lodówce - co mi się przypomni zapisuję co potrzebne. I z taką listą idę na zakupy. Nie ma możliwości abym kupiła coś spoza listy. Listę tworzę dwa-trzy dni. Co jest mi naprawdę niezbędne w domu w tym czasie na niej na pewno się znajduje. Przestałam też przeglądać gazetki promocyjne. Zawsze oprócz tych poszukiwanych promocji znajdowałam jakieś super gadżety czy to w marketach czy sieciówkach. I oczywiście kupowałam. Szło mi na to nawet 300 zł na miesiąc.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-29 14:49 przez moderator.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

08 wrz 2016 - 15:29:31

Na wielu rzeczach, ale na pewno nie na sprzątaniu. Naprawdę potrafię nawet raz w tygodniu skorzystać z usług profesjonalnych firm. Mam na tym punkcie małą obsesję - po prostu musi być czysto.

A na czym oszczędzam? Przede wszystkim na elektryczności, której prawie wcale nie używam.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

12 wrz 2016 - 14:07:30

Identycznie robię

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

16 wrz 2016 - 14:28:04

Ja oszczędzam na ogrzewaniu - czasem wolę nieco przykręcić kurki i mieć więcej na koncie :) Ale to zimą.

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 2/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

26 wrz 2016 - 13:44:44

Dla mnie jedną z metod oszczędzania jest inwestowanie. Inwestycje są tematem bardzo indywidualnym i powinny być dobierana właśnie pod względem potrzeb i możliwości osoby, która chce inwestować.Inwestowanie samo w sobie nie jest łatwe. Wymaga wiele dyscypliny, wysiłku i nierzadko też, jeżeli decydujemy się na samodzielne inwestowanie, sporej wiedzy. Dlatego często powierza się ten proces osobom lub instytucjom, które specjalizują się w tej dziedzinie, albo korzysta się z rozwiązań oferowanych na rynku. I jest to wygodna opcja, ja z takiej korzytsam: <moderacja-spam>Jedna osoba będzie mogła odkładac 100 zł miesiecznie inna 300 dlatego plan inwestycji ustalany jest indywidualnie.



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-20 12:48 przez moderator.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

27 wrz 2016 - 12:59:45

kurczę, ja chyba właśnie nie mam sposobu na oszczędzanie bo wydaję dużo za dużo

niezweryfikowana
Posty: 1
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

03 lut 2017 - 02:46:25

Sposób na oszczędzanie. Zacznij od założenia darmowego konta bankowego i karty bankomatowej. Na tej stronie jest wiele innych ciekawych produktów, takie jak chwilówki za 0 zł, kredyty, na których można zaoszczędzić nawet kilka stówek i inne. Polecam, sam na tym skorzystałem.
<moderacja-spam>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-20 12:50 przez moderator.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

20 lut 2017 - 12:42:38

Ja korzystam też jeszcze z aplikacji an telefon, gdzie mogę sobie bez problemów odliczać pieniądze, które już wydałam. Pomaga bardzo przy pilnowaniu budżetu :)

niezweryfikowana
Posty: 2
Ostrzeżenia: 2/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

27 mar 2017 - 13:50:01

Ja mam kilka sprawdzonych patentów, dzięki którym udaje mi się odłożyć co miesiąc jakąś kwotę. Przede wszystkim zakupy ograniczam tylko do najpotrzebniejszych rzeczy i do sklepu chodzę tylko z listą na cały tydzień. Udaje mi się też resztę z zakupów wrzucać do skarbonki (tylko jednozłotówki, tak sobie postanowiłam). Ciekawe porady jak oszczędzać jeżdżąc ekonomicznie samochodem lub robiąc zakupy w necie znalazłam niedawno tu <moderacja-spam>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-29 14:49 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Muszki owocówki HELP