Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.924
Ostrzeżenia: 5/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

18 kwi 2017 - 15:35:23

Ja mam przede wszystkim i konto do robienia opłat, gdzie mi wpływa pensja i osobno <moderacja-spam> w BGŻ. Dlatego mam lepszą kontrolę nad wydatkami i mogę odkładać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-19 11:42 przez moderator.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

18 kwi 2017 - 15:50:56

Ja staram się nie chodzić na zakupy (chyba, że do sklepu spożywczego), jak nie widzę to mnie nie kusi :P

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

18 kwi 2017 - 16:26:09

a ja zaczynam oszczędzać...od dziśidea

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

18 kwi 2017 - 16:38:20

Cytat
maalwinnkaa
kurczę, ja chyba właśnie nie mam sposobu na oszczędzanie bo wydaję dużo za dużo

To tak jak ja. Idzie mi bardzo dużo kasy, ale na szczęście moja 2 połówka wręcz odwrotnie ;)

zweryfikowana
Posty: 1.924
Ostrzeżenia: 5/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

28 cze 2017 - 17:35:14

Cóż dobrze, że się tak uzupełniacie. Ja sobie sama odkładam. Interesuje mnie też inwestowanie pieniędzy, ale to już trudniejsze.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

28 cze 2017 - 17:45:15

Ja nie mam żadnej metody, co uda mi się zaoszczędzić trochę kasy to nagle wyskakują niespodziewane wydatki i oszczędności diabli biorą..

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

28 cze 2017 - 18:09:01

po prostu wiecej zarabiac:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.337

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

28 cze 2017 - 18:38:53

Oszczędzanie to ciężki temat, ja jesli na cos zbieram mam cel to odkładam wszytkie pieniadze jakies dodatkowe i nie ruszam ich tak jakby ich nie było w ten sposób mam pieniadze na prawo jazdy które odłożyłam 3 lata temu teraz gdy sie ogarnelam zeby je zrobic mam na to kasę :)

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

29 cze 2017 - 12:16:18

Cytat
Clanga
Na wielu rzeczach, ale na pewno nie na sprzątaniu. Naprawdę potrafię nawet raz w tygodniu skorzystać z usług profesjonalnych firm.

Dla mnie to żadna oszczędność.
Sama wolałabym posprzątać.uff

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

14 lip 2017 - 16:11:06

Moim zdaniem jest naprawdę wiele sposobów i każdy na swój sposób jest dobry. Ja staram się oszczędzać, ale nie zawsze to wychodzi, jestem uzależniona od zakupów. Jednak poczytałam nieco tutaj: http://latwe-oszczedzanie.pl/ i znalazłam metodę, która mam nadzieję zacznie u mnie działać!

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

14 lip 2017 - 16:29:52

Cytat
czarownicaao
Cytat
Clanga
Na wielu rzeczach, ale na pewno nie na sprzątaniu. Naprawdę potrafię nawet raz w tygodniu skorzystać z usług profesjonalnych firm.

Dla mnie to żadna oszczędność.
Sama wolałabym posprzątać.uff
dokładnie ja tak samo po co mam brać kogoś do sprzątania??
a po drugie ciekawi mnie to jak oni sprzątają bez prądu??
bo podobno jedna z szafowniczek napisała ze ma też duzo zwrotu za prąd bo go nie uzywa.
Pytanie pada jak na co używa ten prąd?
czy zapytałaś ją??

zweryfikowana
Posty: 346
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

15 lip 2017 - 08:08:43

kilka moich patentów na oszczędzanie:
1. Jazda po mieście autem na trybie eco
2. Kupowanie chemii raz na miesiąc/ dwa dużych opakowań co jest ekonomiczniejsze
3. Staram się nie jadać na mieście, za to na co dzień mam katering dietetyczny dopasowany do moich potrzeb, przez co nie mam potrzeby robienia zakupów spożywczych - nie wyrzucam jedzenia. Wbrew pozorom wychodzi mi duuuuużo taniej :)
4. Wszystkie żarówki - energooszczędne, a głównie halogeny. Wieczorem i tak wolę zapaloną świeczkę jak światło
5. Zimą (ogrzewanie gazowe) nastawione na stałą temperaturę 21 - 22 stopnie. Piec załącza się kiedy temp spadnie i podbija ją do wyznaczonej. Nigdy nie wyłączam pieca nawet jak wyjeżdżam. Nie ma nic gorszego jak wychłodzenie mieszkania.
6. Kosmetyki kupuję wtedy kiedy ich potrzebuję - przestałam je magazynować
7. Ciuchy tylko i wyłącznie to co mi się podoba i dobrej jakości, co posłuży mi dłużej niż rzeczy z sieciówek. Nie kupuję już na wyprzedażach - wówczas sugerowałam się przy wyborze ceną, przez co wydawałam o wiele więcej pieniędzy i kupowałam coś co było mi totalnie zbędne.
8. I co najważniejsze - przestałam jeździć po galeriach - żeby tylko popatrzeć, bo na patrzeniu się nie kończyło :)

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 4/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

23 cze 2018 - 09:23:03

Moim sposobem na oszczędzanie są tańsze zakupy.
Co tydzień przeglądam gazetki promocyjne <moderacja> i z listą w ręku robię zakupy na cały tydzień. Oszczędności przeznaczam na wakacje - przez cały rok zrobiło się ich całkiem sporo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-06-23 17:34 przez moderator.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

27 cze 2018 - 16:24:25

ja oszczędzam caly czas bo zmieniłam oświetlenie w domu na activejety i prad mam dużo tanszy teraz - na trwale zapewniłam sobie niższe rachunki za prad

zweryfikowana
Posty: 133
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

27 cze 2018 - 17:44:53

Konto oszczędnościowe i nie wyciąganie kasy z tutaj z Szafy tańczy

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przeprowadzka- jak się spakować?