Obecnie rozmawiamy o:

Nowy grzejnik

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

podgrzewacz do wosku

wczoraj o 18:03

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Budowa czy zakup domu?

28 cze 2016 - 06:01:59

Witam wszystkich,
Ostatnio razem z żoną planowaliśmy zakup domu przeglądaliśmy pełno ofert i niestety w granicach 350-400 tyś w naszej okolicy można znaleźć jedynie albo mieszkanie do remontu lub stan developerski z lat 80 po remoncie w tej sytuacji zastanawiam się ile może może kosztować budowa takiego domu


(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-09 11:32 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 6/5

Budowa czy zakup domu?

14 lip 2016 - 23:02:33

nie wiem w jakiej okolicy szukałeś domu więć podsyłam ci stronkę biura nieruchomości [moderacja - link/spam] bo po co od razu budować nowy dom jak można znaleźć super dom z rynku wtórnego np taki [moderacja - link/spam]wystarczy dokończyć budowę i sie wprowadzać. A uniknęliśmy zawirowania w papierach, pozwoleniach itp.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-15 08:24 przez moderator.

Budowa czy zakup domu?

18 lip 2016 - 11:01:13

Odpowiadam na pytanie zamieszczone w tytule tematu :) Z jednej strony dobrze jest samemu wybudować dom, ale musisz wiedzieć, że to ciężka sprawa, nawet jeżeli masz wystarczająco pieniędzy, bo musisz biegać po urzędach no i potem pilnować ekipy i fachowców a na koniec i tak masz cały dom w kurzu, pyle i gruzach i trzeba zatrudniać firmę która ci to sprząta w kilka tygodni. Do domu kupionego od dewelopera po prostu wprowadzasz się i mieszkasz od zaraz. Domy używane od kogoś to zupełnie inna bajka na dłuższą opowieść. Nie polecam w każdym razie...

Budowa czy zakup domu?

18 lip 2016 - 11:21:39

Anshula zadałaś trudne pytanie i raczej "dokładnej" odpowiedzi tu nie dostaniesz. Jeśli chodzi o kosztorys, to na stronie jest niedostępny, więc nie wiem ile wynosi. Wszystko zależy od ceny materiałów jakich użyjesz do budowy i wykończenia! Jeśli będą to w miarę tanie materiały, to koszt takiego domu powinien zamknąć się w okolicach 420 000zł. Musisz jeszcze pamiętać, że dom musi stać na działce- która też zapewne nie będzie tania.

Budowa czy zakup domu?

18 lip 2016 - 11:30:25

A ja powiem tak, aktualnie buduję dom, zasadniczo domek malutki bo powierzchnia parteru to 35m kw + poddasze. Stanowczo polecam budowę domu, już mówię dlaczego. Projektujesz, urządzasz sobie we własnym guście i upodobaniach. Okna, drzwi, podłogi, elektryka itp itd robisz sobie pod własne uznanie, nie wchodzisz do domu i nie myślisz - aha, podłoga mi się nie podoba, gniazdko nie jest tam gdzie bym chciał, okno za małe, drzwi sa wąskie itp. Budowa wiąże się oczywiście z wieloma miesiącami czy latami pracy, do tego dochodzi dopilnowanie pracowników, wiecznie dokupowanie materiałów. Ale ja mam pewność iż wszystko jest tak jak sobie wymarzyłam. No i najważniejsze, koszty - dom gotowy do kupna - wiadomo za darmo nikt nie sprzeda wiec przynajmniej 50tys czy 100tys dajesz za nic. A budując od podstaw, zawsze możesz na czymś zaoszczędzić. Często sama widzę, że tu cegły tańsze, tam beton niedrogi, gdzie indziej okna w promocji. Słuchaj a nie mówię już o satysfakcji jaką masz z tego domku. Wszystko ma swoje plusy i minusy, rzecz oczywista. Wypisz za i przeciw i zdecyduj. Życzę powodzenia! :)

Ps.Koszty mojego domu jak chcesz podam na priv bo to jednak sprawa prywatna, ale ja mam maliznę więc nie wiem czy byłbyś zainteresowany ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-18 11:33 przez czokoszok1992.

Budowa czy zakup domu?

18 lip 2016 - 23:49:19

W moim przypadku sytuacja wyglądała tak, że sam remont mieszkania "wedle własnego upodobania" zajęło bardzo dużo czasu. Możesz też wybudować dom i na koniec wcale nie będziesz z tego zadowolona. Za dom w surowym stanie kupisz mieszkanie w drogiej dzielnicy.

Budowa czy zakup domu?

21 wrz 2016 - 09:43:34

wiesz co koszty na pewno nie małe przy budowie domu .
W blokach czy w apartamentach masz o tyle wygodnie że wychodzisz wyjeżdzasz i nie musisz się martwic że ktoś czy szyby powybija albo się włamie.
Następna sprawa koszty ogrzewania ,konserwacja różne przeróżne naprawy ci odpadają mając mieszkanie a nie dom . To jednak cięzki kawałek chleba utrzymać dom .

Budowa czy zakup domu?

26 wrz 2016 - 09:20:34

Mówimy o budowie domu, a nie mówimy o tym, że trzeba jeszcze mieć działkę na ten dom. jak masz działkę - to pół jak nie większość sukcesu. A jak masz działkę w prostokącie i kwadracie dość dużą - to w zasadzie jesteś farciarzem. Działki też są drogie a do tego i dochodzi odpowiednia lokalizacja. Więc jak nie masz działki to odpuść sobie i kup apartament w cenie działka+dom. :)

Budowa czy zakup domu?

26 wrz 2016 - 09:51:38

@czokoszok1992, mogłabyś pokazać projekt swojego domu? Ciekawa jestem również kosztów :) (napiszesz na priv? :)) Też planuję budowę małego domku, zakochałam się w loftach, ale nie takich ogromnych, tylko malutkich, trochę jak kurnik :D




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-26 09:53 przez grysik.

niezweryfikowana
Posty: 279
Ostrzeżenia: 2/5

Budowa czy zakup domu?

28 wrz 2016 - 20:15:22

Teraz z mężem stoimy własnie przed tym dylematem. Jednak wszystko mówi za tym, że wybudowanie domu wyjdzie szybciej i taniej. No i można sobie wybudować taki dom, jaki będziemy chcieli.

Budowa czy zakup domu?

28 wrz 2016 - 21:45:08

Cytat
grysik
@czokoszok1992, mogłabyś pokazać projekt swojego domu? Ciekawa jestem również kosztów :) (napiszesz na priv? :)) Też planuję budowę małego domku, zakochałam się w loftach, ale nie takich ogromnych, tylko malutkich, trochę jak kurnik :D

[attachment 992953 loft-bedroom-design30.jpg]
[attachment 992954 bes-small-apartments-designs-ideas-image-7.jpg]
odezwij się na priv to Ci podeślę :)

niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 8/5

Budowa czy zakup domu?

17 paź 2016 - 18:36:14

Jeśli poszukujesz firmy, która postawi Ci dom pod klucz, to polecam firmę Fachman, która ma siedzibę w Mielcu ale działa na terenie całego podkarpacia. Stawiają domy pod klucz, wykańczają, tworzą także projekty, więc wszystko w jednym miejscu. Polecam zajrzeć na ich stronę i poczytać, zapoznać się ze szczegółami ich oferty.

Budowa czy zakup domu?

21 paź 2016 - 14:01:39

Jeżeli już budujecie własny dom to warto jest zainteresować się np. technologią skandynawską lub budową domów z bali :)

Budowa czy zakup domu?

21 paź 2016 - 15:08:18

powiem tak, projekt sam w sobie jest "bogaty" chodzi o to ,że bryła domu jest skomplikowana a kolejna rzecz to fakt że dom posiada wiele okien, w tym narożne( mega drogie) do tego reszta okien jest w nie typowych wymiarach(a to kosztuje). Sama jestem w trakcie budowy domu i polecam Ci budować dom od podstaw, bo zakup gotowego domu to kiepski pomysł z tego względu że fachowcy oszukują na materiałach....wiem bo mój tata i mój teść to budowlańcy i często opowiadają jak się buduje......a potem jest jak jest że wilgoć wchodzi albo że ściany pękają. Jeśli chcesz zaoszczędzić na budowie domu wiem że głupio to brzmi ale chodzi mi o to ze inwestycja może być tańsza gdy wybierzecie mniej skomplikowaną bryłę, do tego mniej okien i w standardowych rozmiarach, kolejna rzecz to dach najlepiej prosty dwu spadowy u was akurat taki był..... naprawdę warto to dobrze przemyślec.......acha i jeszcze kolejna rzecz, budując dom z poddaszem decydujesz się na dwie łazienki, no cóż ich urządzenie też będzie kosztować :) pozdrawiam

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

Budowa czy zakup domu?

23 paź 2016 - 17:23:48

budowa domu to niestety trudna sprawa, i przyznam ze jak przeczytałam post ostatni to motywacja spada...;) tyle tzreba wziąć pod uwagę, wiedziec...miec dobra ekipę...ja narazie wraz z mezem chcemy jeszcze w tym roku fundamnte..jeśli nam pogoda pozwoli...i szybciutko musimy znaleźć producenta odpowiedniego betonu...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-09 11:37 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak zapobiec przeciążeniom instalacji