Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Oszczędne ogrzewanie

18 kwi 2016 - 20:04:23

Czym ogrzewacie swoje domy? Ile płacicie miesięcznie? Macie ogrzewanie gazowe, grzejecie węglem, eko groszkiem? Co wychodzi Wam najkorzystniej?

Oszczędne ogrzewanie

18 kwi 2016 - 20:43:17

ja mam centralne ;)

mama ogrzewa piecem gazowym - rachunki za gaz w zimie to około 700 zl (ale ciepła woda też idzie przez gaz)

kumpela pali jakimś ekogroszkiem (nawet i wygodnie bo tylko wrzuca co jakiś czas) ale musi mieć dodatkowo bojler

mi się wydaje, że cenowo będzie podobnie - jak nie zapłacisz za gaz, to za prąd przy wodzie - nie będziesz przecież grzać w piecu groszkiem w lecie, żeby mieć ciepłą wodę ;)

Oszczędne ogrzewanie

18 kwi 2016 - 20:58:41

Mam 40m mieszkanie. W sezonie grzewczym płacę ok 200-250zł. Piec gazowy+ ogrzewanie podłogowe+kuchenka gazowa. Ważne żeby robić to rozsądnie. Termostat mam ustawiony na 21 stopni. Gdy nie ma nikogo w domu piec wyłączamy.

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Oszczędne ogrzewanie

22 maj 2016 - 13:07:40

To jest dobre rozwiązanie - ogrzewanie gazowe, najbezpieczniejsze chyba, prawda?

Oszczędne ogrzewanie

22 maj 2016 - 19:54:56

Cytat
estusia
ja mam centralne ;)

mama ogrzewa piecem gazowym - rachunki za gaz w zimie to około 700 zl (ale ciepła woda też idzie przez gaz)

kumpela pali jakimś ekogroszkiem (nawet i wygodnie bo tylko wrzuca co jakiś czas) ale musi mieć dodatkowo bojler

mi się wydaje, że cenowo będzie podobnie - jak nie zapłacisz za gaz, to za prąd przy wodzie - nie będziesz przecież grzać w piecu groszkiem w lecie, żeby mieć ciepłą wodę ;)


700zł na miesiąc?

Oszczędne ogrzewanie

22 maj 2016 - 21:47:45

na 2 - tak jak wpada rachunek

tyle że pamiętaj, że woda też ciągnie gaz + w domu siedzi pies i świnka więc ogrzewanie nie jest zakręcane jak wychodzą do pracy :)

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Oszczędne ogrzewanie

07 lip 2016 - 19:17:35

Cytat
Kisska88
ja ogrzewam gazem lpg i jest bezpiecznie, mam zbiornik z amerigasu i to firma dba o wszystko w tym rowniez o bezpieczenstwo, przeglady i stan zbiornika
co jaki czas ta firma dostarcza gaz? Oni sami kontrolują zużycie gazu?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-11 16:51 przez nejtan.

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 6/5

Oszczędne ogrzewanie

14 lip 2016 - 22:00:43

zgadzam sie z wami że najtańsze ogrzewanie to gazowe no do momętu jak gaz będzie w takiej cenie jak jest. Ale co maja zrobić ludzie którzy nie mogą mieć gazu, wtedy pozostaje tylko ogrzewanie elektryczne. I tu nasówa sie pytanie czyja dystrybucja energii elektrycznej jest najtańsza? Czy macie sprawdzonych dostawców energii.

[moderacja - link/spam]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-15 08:26 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Oszczędne ogrzewanie

28 lip 2016 - 16:27:18

jesli gazowe - trzeba miec pewnego dostawce, zaufanego, na którego będzie mozna liczyć. Taki dotawca, który na czas bedzie uzupelniał zbiornik.

Cytat
nejtan
Cytat
Kisska88
ja ogrzewam gazem lpg i jest bezpiecznie, mam zbiornik z amerigasu i to firma dba o wszystko w tym rowniez o bezpieczenstwo, przeglady i stan zbiornika
od jakiego czasu amerigas dostarcza Ci gas? Co ile masz dostawy?
co jaki czas ta firma dostarcza Wam gaz? Jak to wygląda?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-17 17:18 przez nejtan.

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 5/5

Oszczędne ogrzewanie

11 paź 2016 - 19:08:13

A to chyba według zużycia? Tak mi się wydaje

Oszczędne ogrzewanie

23 paź 2016 - 13:40:39

Mam gazowe i płacę według zużycia :)
Wychodzi różnie bo zależy od zimy jaka jest kawka

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 1/5

Oszczędne ogrzewanie

24 paź 2016 - 11:02:01

U mnie ogrzewane jest węglem. Niestety założenie pieca jest bardzo drogie, a i zapalić trzeba umieć, żeby nie wyrządzić żadnych szkód. Węgiel jest ciężki, a z tym też trzeba sobie umieć poradzić, także polecam jednak poszukać innych rozwiązań :)

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 4/5

Oszczędne ogrzewanie

24 paź 2016 - 22:46:19

my mamy kocioł na ekogroszek i drzewo. taniej wychodzi własnie łączenie tych dwóch paliw , ty,m bardziej że mamy dostęp do drzewa a kocioł jaki mamy ma tak dopasowane drzwiczki by wygodnie dokładać drzewa



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-27 14:00 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 44
Ostrzeżenia: 5/5

Oszczędne ogrzewanie

26 paź 2016 - 23:03:01

Cytat
Werka_88
A to chyba według zużycia? Tak mi się wydaje


Tak, u nas przynajmniej tak jest. Mi się jednak wydaje, ze takie rozwiązanie jest najrozsądniejsze, bo niby czemu mam płacić jakieś prognozy przez cały rok, a potem się rozliczać? Tak też kontroluję zużycie i tym bardziej mogę oszczędzić



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-27 14:05 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 5/5

Oszczędne ogrzewanie

27 paź 2016 - 07:16:30

No właśnie. To zdecydowanie lepsza opcja. Amerigas to był dobry wybór i na pewno wole ogrzewanie gazowe, niż węgiel, czy nawet ekogroszek.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Polysk biały czy czarny ???