Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dziedziczenie ziemii

22 mar 2016 - 13:00:21

Hej kobitki! tańczy
Mam pytanie. Mój facet odziedziczył ziemię po zmarłym ojcu, wiemy ze przez 5 lat nie można tego sprzedać. Ale czy możemy po upływie dwóch lat przekwalifikować tą ziemię I możemy budować dom? Czy też musimy czekać aż 5 lat?
Wiecie może coś na ten temat? kiss

dziedziczenie ziemii

23 mar 2016 - 14:03:26

lepiej dobrze się dowiedz i zapytaj prawnika ja mialam rozne klopoty jak odziedziczylam po tacie dzialke dorobilam sie nerwicy i dlugo łykałam nervomix control - nie polecam nikomu takiej dawki stresu!

dziedziczenie ziemii

30 mar 2016 - 14:17:25

Na sam początek nalezy uregulować to prawni. Nabył ją na podstawie czego- był testament a jesli tak to czy była sprawa w wydziale cywilnym o stwierdzenie nabycia spadku? czy jest założona księga wieczysta na tą nieruchomość?

dziedziczenie ziemii

07 kwi 2016 - 22:12:48

Czy to jest ziemia rolna? jeśli tak trzeba najpierw dowiedzieć się w gminie czy można ją przekształcić na działkę budowlaną. Nie zawsze gmina na to pozwala. Zależy co jest w planach zagospodarowania przestrzennego. Przed upływem 5 lat też można sprzedać, ale żeby nie zapłacić podatku należy całość sumy ze sprzedaży przeznaczyć na zakup nieruchomości ( dom,mieszkanie, działka).

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 6/5

dziedziczenie ziemii

24 paź 2016 - 14:42:22

Ojej, z takimi sprawami to lepiej się poradzić. Idź do notariusza, my też odziedziczyliśmy ale dom i kawałek ziemi, radziliśmy się Pani Notariusz Agnieszki Kozek czy możemy dom wyburzyć, bo to była ruina która mogła się zawalić w każdej chwili dlatego najlepiej pytaj notariusza, po to oni są.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy można samemu zmienić plan domu?