Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

11 minut temu

kosmetyki samochodowe

56 minut temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dziedziczenie ziemii

22 mar 2016 - 13:00:21

Hej kobitki! tańczy
Mam pytanie. Mój facet odziedziczył ziemię po zmarłym ojcu, wiemy ze przez 5 lat nie można tego sprzedać. Ale czy możemy po upływie dwóch lat przekwalifikować tą ziemię I możemy budować dom? Czy też musimy czekać aż 5 lat?
Wiecie może coś na ten temat? kiss

dziedziczenie ziemii

23 mar 2016 - 14:03:26

lepiej dobrze się dowiedz i zapytaj prawnika ja mialam rozne klopoty jak odziedziczylam po tacie dzialke dorobilam sie nerwicy i dlugo łykałam nervomix control - nie polecam nikomu takiej dawki stresu!

dziedziczenie ziemii

30 mar 2016 - 14:17:25

Na sam początek nalezy uregulować to prawni. Nabył ją na podstawie czego- był testament a jesli tak to czy była sprawa w wydziale cywilnym o stwierdzenie nabycia spadku? czy jest założona księga wieczysta na tą nieruchomość?

dziedziczenie ziemii

07 kwi 2016 - 22:12:48

Czy to jest ziemia rolna? jeśli tak trzeba najpierw dowiedzieć się w gminie czy można ją przekształcić na działkę budowlaną. Nie zawsze gmina na to pozwala. Zależy co jest w planach zagospodarowania przestrzennego. Przed upływem 5 lat też można sprzedać, ale żeby nie zapłacić podatku należy całość sumy ze sprzedaży przeznaczyć na zakup nieruchomości ( dom,mieszkanie, działka).

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 6/5

dziedziczenie ziemii

24 paź 2016 - 14:42:22

Ojej, z takimi sprawami to lepiej się poradzić. Idź do notariusza, my też odziedziczyliśmy ale dom i kawałek ziemi, radziliśmy się Pani Notariusz Agnieszki Kozek czy możemy dom wyburzyć, bo to była ruina która mogła się zawalić w każdej chwili dlatego najlepiej pytaj notariusza, po to oni są.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy można samemu zmienić plan domu?