Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Warto adoptować szczeniaka?

19 sty 2016 - 13:22:24

adopcja też kosztuje jak i u hodowcy kupując.
Jeśli przygarniesz zwierzaka obojetnie jakiego to i tak wiadomo że trzeba sie nim zając i za niego odpowiadać.
Ludzie niektórzy kierują się modą i kupują psy takie jakie są w danym roku modne , ja z kolei uważam że to jet kretynstwo,

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 3/5

Warto adoptować szczeniaka?

19 sty 2016 - 13:57:10

Jeżeli myślisz o adopcji to trzymaj się tego. Możesz pomóc Pieskowi. Na pewno będzie mu lepiej u ciebie niż w schronisku. Moi sąsiedzi adoptowali pieska i jest bardzo wierny, a podwórka tak pilnuję, że nie może nikt wejść. Musieli zamontować dzwonek przy furtce i uszczelnić płot.

Warto adoptować szczeniaka?

19 sty 2016 - 14:31:45

Pewnie że warto adoptować:)po tragicznej śmierci naszej pierwszej suńci, adoptowałiśmy kolejną ze schroniska, a nasępną przygarneliśmy z ulicy. Suczki jakoś tak bardziej lgną do męskich członków rodziny...chociaż ta przygarnięta z ulicy, ma na szczęście podzielną uwagę i garnie się czasami do mnie:)
Jeżeli masz czas dla psiaka, to i tego najbardziej "skrzywionego" można wyszkolić...wiem coś o tym, 2 suczki w jednym wieku przygarnięte w rocznym odstępie nie były przyjazne w stosunku do siebie...teraz są idealne:) więc adopcja jak najbardziej.

zweryfikowana
Posty: 554
Ostrzeżenia: 2/5

Warto adoptować szczeniaka?

19 sty 2016 - 19:38:17

WARTO ADOPTOWAĆ :)
Wiadomo, że zdarzaja się psiaki z problemami, po przejściach i takim trzeba poświęcić wiele czasu, ale problemy mogą sie pojawić i z psami z hodowli.
Jestem wolontariuszka w schronisku i piszę to szczerze (a nie tylko dlatego ,że kocham te zwierzaki i chciałabym aby wszystkie miały dom) - wiele psów trafia, bo znudziły sie poprzednim właścieicielom, bo nie maja czasu, bo umarła starsza osoba i nie ma sie kto zajac. Takie psy sa zazwyczaj nauczone zachowania czystości, zostawania w domu itp.
A w ogóle w schronisku doradzą Ci czy psiak do Ciebie pasuje, określą średni wiek, dowiesz sie czy zgadza się z innymi psami (może nawet na koty jak poprosisz, w Zabrzu sprawdzamy psy na koty).
Już zorganizowałam kilka wydarzen psom, które w schronisku sa po kilka, kilkanascie lat, szczęśliwie znalazły dom i ludzie sa MEGA ZADOWOLENI, nie było z nimi kłopotu, mimo tylu lat spędzonych w schronisku szybko uczyły się zachowania czystości, bo ONE WIEDZĄ, ŻE MUSZĄ SIĘ DOPASOWAĆ, ŻEBY NIE ZMARNOWAĆ SZANSY, KTÓRĄ DOSTAŁY :)


Dziewczyny, skoro jest Was tu tyle zwierzolubek to może pomożecie znaleźć dom psiaczkowi, który czeka na niego PONAD 10 LAT ! ...
Wystarczy, że udostepnicie, zaprosicie znajomych...
www.facebook.com/events/1466234780128580/

Warto adoptować szczeniaka?

23 wrz 2016 - 14:41:39

Ja mam same adapciaki tyle, że koty. Jeden się do nas przybłąkał, mozliwe że wyrzucony z auta, bo jak zawieźliśmy go do weterynarza, to miał złamany ogon, żebra i przestawiony staw w łapie. I mimo, że to zwierze to widać dużą wdzięczność. Nigdy nie mieliśmy z nim problemów, od razu się oswoił z innymi kotami. Druga kotka też została wyrzucona razem z młodymi, to młode oddaliśmy ludziom a ona została. Trzeci kot został wzięty jak był mały z jakiegoś warsztatu. I porównując zwierzęta, które braliśmy z domów od innych a te 'znajdy' to jest ogromna różnica. I to pozytywna. Może to złe porównanie, ale to tak jakby mieć w domu rozpieszczone dziecko a dziecko z domu dziecka, które potrafi być wspaniałe na wszystkie możliwe sposoby.

niezweryfikowana
Posty: 31
Ostrzeżenia: 4/5

Warto adoptować szczeniaka?

26 wrz 2016 - 11:16:46

mam psinka z hodowli i drugiego ze schroniska. Muszę przyznać że ten ze schroniska jest większą przylepą. Zanim wziełam psa ze schroniska to nasłuchałam się wielu niesprawdzonych opinii, że psy uczą się agresji w schronisku. To nieprawda mój pies jest oazą spokoju. Oczywiście potrzebował czasu, żeby ponownie zaufać ludziom Kilka razy jak widział kogoś z kijem to zsikał się ze strachu. Nie znam jego dokładnej historii sprzed schroniska być może ktoś go bił.

Warto adoptować szczeniaka?

26 wrz 2016 - 11:38:59

Adoptować - ja przygarnęłam i pies po kilku dniach czuł się jak stary domownik i ta radość jak mógł w końcu sobie pobiegać wspaniały widok :)

niezweryfikowana
Posty: 279
Ostrzeżenia: 2/5

Warto adoptować szczeniaka?

28 wrz 2016 - 20:10:23

Ja na pewno zdecydowałabym się na wzięcie psa ze schroniska. Jednak niestety mam uczulenie na sierść, także zostaje mi jedynie adoptowanie psa, który będzie miał włosy. W innym wypadku na pewno wybrałabym schronisko.

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 5/5

Warto adoptować szczeniaka?

19 mar 2017 - 23:40:54

Myślę, że warto - przed adopcją zapoznaj się jednak z artykułami, które powiedzą Ci, w jaki sposób się nim opiekować. Tutaj, znajduje się pierwszy z nich: http://royalcanin.pl/blog/zywienie-szczeniat-czyli-jak-i-czym-karmic-szczeniaka

Warto adoptować szczeniaka?

20 mar 2017 - 07:47:50

warto bez 2 zdań nawet warto starszego odchowanego pieska, co nie będzie c juz sikał w domu ani niszczył mebli czy butów, psiaki ze schroniska kochają bardziej i są bardzo wdzięczny my w styczniu pożegnaliśmy naszego kamcia był jak członek rodziny, ze schroniska po 16 latach i chorobie musieliśmy go uspać:((((((((((

niezweryfikowana
Posty: 51
Ostrzeżenia: 2/5

Warto adoptować szczeniaka?

27 lip 2017 - 20:32:48

Zwierzę to przede wszystkim odpowiedzialność, pamiętajcie o tym. Latem najwięcej można zobaczyć porzuconych pów, nie wyobrażam sobie jak można najpierw opiekowac sie zwierzęciem a potem je zwyczajnie porzucić je w lesie...

niezweryfikowana
Posty: 69
Ostrzeżenia: 6/5

Warto adoptować szczeniaka?

20 wrz 2017 - 12:03:11

Uważam że taka adopcja jest cenniejsza niż doposażanie schroniska w karmę, smyce i inne gadzety. Wzięłam szczeniaka ze schroniska, który wraz ze swoja bracią został porzucony przy drodze. Na szczęście były w kartonie. piesek nie wyglądał najlepiej ale odpowiednia karma plus witaminy vetaminex vetexpert sprawiły, że pies rósł jak na drożdżach. Dzisiaj ma 8 miesięcy i jest piękny. :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nasza sypialnia