Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 6/5

Jak to jest z kredytem na dom

07 sie 2015 - 07:29:27

Cześć. Czy wiecie może dziewczyny jak to jest z udzielaniem kredytu na dom? Czy jeśli bierze się kredyt to dostaje się może cała kwotę w całości czy jednak wydają ją w częściach? Słyszałam,że raczej nie nie jest możliwa pierwsza opcja :( A jeśli na przykład po jakiejś części wypłaty zabraknie pieniędzy na dokończenie tego etapu to co wtedy robić?

Jak to jest z kredytem na dom

07 sie 2015 - 07:53:37

Tak, kredyt wypłacają w transzach.
Jak widzisz, że zaczyna brakować pieniędzy, dzwonisz do banku i ich o tym informujesz. Przyjeżdża rzeczoznawca ( za którego wizytę oczywiście musisz zapłacić), robi zdjęcia, sprawdza postępy i za kilka dni masz pieniądze na koncie.

Jak to jest z kredytem na dom

07 sie 2015 - 08:26:40

moja siostra brała ostatnio kredyt na remont domu i dostała całe 100.000 jednorazowo na konto.

Jak to jest z kredytem na dom

08 sie 2015 - 22:49:24

100K to mała kwota kredytu, moze być wypłacona jednowazowo.
Ale duże kwoty są podzielone ile na co. i dopiero jak zrobisz daną część dostajesz na następną, zeby bank wiedział ze nei przepuściłaś tych pieniedzy na coś innego.

niezweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 6/5

Jak to jest z kredytem na dom

10 sie 2015 - 09:17:35

Dziękuję za odpowiedzi. Czy jest z góry ustalone jaka musi być transza? Rozumiem,żę jeszcze przed udzieleniem kredytu trzeba sporządzić w takim przypadku kosztorys? I ile jest tych transz?

100 tys. złotych to mała suma . Raczej za tyle nie wybuduje się domu. Poza tym Twoja siostra brała kredyt na remont a z tego co wiem to kredyt na remont i na budowę to dwie różne rzeczy.

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

Jak to jest z kredytem na dom

10 sie 2015 - 10:24:05

Tak.Kosztorys to podstawa. Musi być zawsze przy kredycie na dom. Transz jest zwykle 3 albo 4. My się budowaliśmy to mieliśmy 4 transze. Mieliśmy włąsnie taką sytuację,ze nam zabrakło przy jednej pieniędzy to przyszedł do nas rzeczoznawca z banku i potem bank dał nam dodatkową sumę do kredytu. Zapoznaj się z definicją transzy.

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 2/5

Jak to jest z kredytem na dom

10 sie 2015 - 14:21:49

A co myślicie o dopłacie MDM? A może ktoś skorzystał i podzieli się opinią z pierwszej. Ostatnio czytałam, że niedługo wejdzie w życie trochę zmian. Jestem ciekawa czy zadziałają na korzyść. Wydają się dość sensowne, spójrzcie i dajcie znać co sądzicie: http://www.dopoznania.pl/poznan/pl/porady_i_newsy/mdm/zmiany_w_mdm_to.html

niezweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 6/5

Jak to jest z kredytem na dom

11 sie 2015 - 08:40:54

Elvirr coś tam czytałam o transzach ale odnosiły się trochę do czegoś innego. Czy dużo jest załatwiania dokumentacji przy kredycie hipotecznym ? Zastanawiałam się nad budowaniem domu w programie mdm ale słyszałam,że jest z tym o wiele więcej problemów niż jest to warte.

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

Jak to jest z kredytem na dom

11 sie 2015 - 10:01:28

Tutaj masz opis transzy:
http://www.comperia.pl/transza.html
Można wybudować mieszkanie w mdm ale wtedy nie dostajesz dofinansowania ale zwrot vat.Tak wiec działa to trochę na innej zasadzie. Nie ma tak dużo dokumentacji.Zresztą Ty się tym nie zajmujesz ale doradca, który załatwia CI ten kredyt.

niezweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 6/5

Jak to jest z kredytem na dom

17 sie 2015 - 12:21:08

Dzięki już wszystko wiem :) Jestem dzisiaj po południu umówiona z doradcą kredytowym na rozmowę i chyba będziemy się ostatecznie starli o te kredyt na dom. Zastanawialiśmy sie nad mieszkaniem na samym początku ale doszliśmy do wniosku,że jednak domek to domek. Coś własnego z ogródkiem.

Jak to jest z kredytem na dom

17 sie 2015 - 12:45:39

Koleżanka w zeszłym roku brała kredyt na mieszkanie 300 tysięcy i dostała jednorazowo ale w przypadku domu to pewnie inaczej jest.:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Poszukuje ktoś mebli?