Obecnie rozmawiamy o:

Opakowania

58 minut temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

21 lip 2015 - 12:46:45

Wie któraś z Was jak zrobić skalniak w ogrodzie? Mam mały ogródek, chciałabym go jakoś upiększyć, nic zbyt wymyślnego ale chciałabym, żeby ciekawie wyglądało :) myślicie, że uda mi się samodzielnie zrobić skalniak czy koniecznie muszę do tego kogoś wynająć? ;)

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

30 paź 2015 - 18:18:04

bardzo prosto : zgromadz trochę gruzu , ladnych duzych kamieni , ziemię , na sam spod gruz , potem ziemię , po bokach kamienie róznej wielkości a pomiedzy nimi rosliny na skalniaki :)

niezweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 7/5

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

08 sty 2016 - 14:45:57

usyp ziemię, w kopiec, powkładaj kamienie kilka roślinek i gotowe :) możesz też dać jakąś figurkę na szczyt wygląda to bardzo fajnie

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

27 sty 2016 - 04:50:45

Ja bye kogoś do tego wziął. Trzeba wiedzieć jakie wybrać rośliny itp.

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

03 lut 2016 - 20:43:25

O roślinach, jakie nadają się najlepiej do skalniaka, można przeczytać w necie, więc specjalisty tu nie potrzeba ;)

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

27 mar 2016 - 19:24:43

Możesz spokojnie zrobić sama. Wiele informacji znajdziesz w necie. Na fb są grupy np. Ogrodowe inspiracje gdzie ludzie wymieniają się własnymi doświadczeniami. Skalniak jako taki fajnie wygląda gdy masz naturalny spadek terenu. Wtedy rzeczywiście kilka kamieni, rośliny z grup sukulentów, juki, byliny wieloletnie, jeśli teren jest lekko zacieniony to funkie, wszedzie świetnie rosną lawendy, kocimiętki, macierzanka, rozchodniki, aby wiosną było ładnie możesz posadzić rośliny cebulowe: krokusy, hiacynty,tulipany miniaturki.idealnie rozmnażają się sasanki,zawilce,. Jeśli masz teren idealnie płaski to chyba lepiej pokusić się o zrobienie ciekawych rabat,na których posadzić można wszelkie rośliny cebulowe wieloletnie, byliny wieloletnie,trawy ozdobne, ustawić jakąś figurę czy wykorzystać w charakterze donic stary sprzęt gospodarski, gliniane dzbany,w zasadzie wszystko. Wrzuć sobie w przeglądarkę rabaty bylinowe i zobaczysz jakie cuda można własnoręcznie wyczarować.

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 2/5

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

28 cze 2016 - 11:30:51

Może jakieś figurki ceramiczne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-28 11:31 przez Jus_tyn_ka.

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

27 sie 2016 - 23:17:18

@czarownicasamanta Witaj "siostro"-haha!:D
Uważam,że masz rację.Do skalniaka można wykorzystać wszystko:stare donice,stare miski,wiadra itp rzeczy.Ważny jest pomysł.

@luliviton
Skalniak można zrobić ze wszystkiego,wykorzystując do tego wszelkie zużyte naczynia z gospodarstwa domowego.Można to pomalować,poprzerabiać i wyglądają naprawdę świetnie.Moim zdaniem liczy się pomysłowość.
Rośliny też nie muszą być wyszukane.Wszelkie skalniaki rosną nawet na murach (stąd nazwa),a więc nie mają dużych wymagań,a ich system korzeniowy jest bardzo płytki.One bardzo szybko się rozrastają i tworzą takie ładne dywany.
Wystarczy kilka kamieni (różnych rozmiarów),trochę ziemi i kilka wyższych roślin typu trawy ozdobne,żeby było urozmaicenie.
Kamieni możesz poszukać podczas spaceru i poprosić ewentualnie,żeby ktoś pomógł Ci je przetransportować.(chociaż ja jeżdżę po nie taczką-mieszkam na wsi).
Życzę powodzenia.Wierzę w Ciebie i czekam na fotki skalniaków.
Ja robię skalniaki sama i nigdy nikogo o to nie prosiłam.

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

28 sie 2016 - 08:59:02

@czarownicaao może jakiś sabat na skalniku?

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

28 sie 2016 - 16:48:31

@czarownicasamanta
Bardzo chętnie.Tylko uważaj na kominy,jak będziesz leciała na tej miotle.:D:D:Dparty

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

30 sie 2016 - 01:40:10

@czarownicasamanta
Ależ miło,przyjacielsko i swojsko robi się na tych skalniakach.cheers

@luliviton
Nie zapomnij o małej,sympatycznej ławeczce,żeby goście mieli gdzie usiąść,żeby podziwiać Twoje dzieło i pogawędzić.pogaduszki

niezweryfikowana
Posty: 123
Ostrzeżenia: 6/5

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

13 wrz 2016 - 12:15:46

Skalniak w ogrodzie to bardzo fajny pomysł na wykorzystanie rzeczy, które już miałyby zostać wyrzucone. to dobry pomysł, by na przykład potłuczonym donicom dać drugie życie.

Jak zrobić skalniak w ogrodzie

13 lis 2016 - 06:00:17

Dasz radę sama tylko będzie to wymagało to trochę pracy. Jeśli chcesz by twój skalniak miała regularny kształt, podam ci sposób w jaki ja zrobiłam podobny . Najpierw cztery długie deski wbiłam w ziemię tak utworzyły prostokąt, następnie wypoziomowałam tą konstrukcję, z pomocą poziomicy (można też sznurkiem). Gdy ten etap jest skończony, bierzesz jeszcze jedną długą deskę którą "jeździsz"po górnej krawędzi tej konstrukcji a po jej zewnętrznych krawędziach możesz układać różne przedmioty (betonową lub drewnianą palisadę, płotek) tak by były idealnie w poziomie.
Oczywiście to tylko mój pomysł (lubię gdy wszystko jest poukładane, zachowane są równe odstępy itd). Skalniak można wykonać na tysiące sposobów.
Dasz radę!
Pozdrawiam! :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-13 06:01 przez angela11-155.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Meble kuchenne jakie?