Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

czym osłonić balkon?

05 lip 2015 - 18:16:18

mam średni balkon - jakieś 1,5 na 4,5 metra. Chciałam tam wstawić stolik i krzesła, ale balkon jest od słonecznej strony i jest szklanka. Jajecznicę można usmażyć. Myślałam o osłonięciu go po bokach takimi drewnianymi ... cósiami. Żeby były deski i żeby można je było wybielić. nie żadne kratki na rośliny, tyko właśnie drewniane dechy. a od frontu po bokach (nie na całości balkonu, tylko te 50 cm z każdej strony) dać rolety, które dadzą dodatkowo trochę cienia. Drewniane "płyty" na podłogę. I problem jest w tym, że mąż jest kategorycznie przeciw, aja nie mogę pod żadnym hasłem znaleźć podobnej realizacji. Ma ktoś podobnie wykończony balkon? albo umie znaleźć fotkę?

czym osłonić balkon?

05 lip 2015 - 18:47:37

Kilka rad od mojego męża leśnika :) :
Jeżeli chcesz mieć balkon drewniany, to popytaj o projekt typowo stolarzy. Nie kupuj gotowców w Ikei, Castoramie i tym podobnych, z tego względu, że oni używają do tego drewna sosnowego, a drewno sosnowe pod wpływem wysokiej temperatury wypuszcza żywicę. Do tego celu znacznie lepszym drewnem jest drewno świerkowe, lub jakieś liściaste; dąb, buk (tyle, że one są droższe). Dodatkowo pamiętaj o tym, że drewno powinno być zabezpieczone lakiero-bejcą lub samą bejcą, ponieważ gdybyś użyła samego lakieru, zacznie się on kruszyć i odpadać pod wpływem czynników atmosferycznych, a drewno w tym miejscu zacznie sinieć. Najlepszą farbą jest farba zwykła olejna, tylko że traci na tym walor estetyczny, ponieważ zakrywa ona słoje drewna. Proponowałby Ci zrobienie całego balkonu, z poręczami, wszystko w drewnie (wpisz w google obrazy "drewniane zadaszenie tarasu i balkonu";), a jeśli taka opcja odpada, to znaleźliśmy takie połączenie (i do tego daszek, czy coś):



czym osłonić balkon?

05 lip 2015 - 18:58:55

oooo, dziękuję. stolarz będzie nam robił wbudowany regał, to go zapytam przy okazji. myślałam, że te boki jakoś sami damy radę zrobić.

czym osłonić balkon?

05 lip 2015 - 19:04:02

Puchatku, mozesz osłonic balkon markizą jesli sie da zamontować, albo dac rolety bambusowe , ewentualnie zamontowanie czegos w rodzaju zasłonek



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Meble - sofa i fotel