Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kuchnia na wymiar wycena - pomocy

25 mar 2015 - 17:13:25

Witajcie dziewczyny. Obecnie remontuje mieszkanie i jestem na etapie projektowańia kuchni, postanowiliśmy zakupić meble na wymiar robione przez stolarza. pan zrobił nam projekt oraz wycenę, No i wlasnie tu moje pytanie... Ile mniej wiecej kosztuje PORZĄDNA kuchnia na wymiar? Ponieważ wycena nieco zwaliła nas z nóg, wyszło 17 tys złotych za same meble bez sprzętów. Nasza kuchnia jest duża, długa na około 5 m i na całej tej długości beda meble zakończą sie na drugiej ścianie ( beda to meble w literę U) wiec mimo wszystko sporo tych mebli bedzie. Zdecydowaliśmy sie na lakierowane fronty a nie laminowane - laminowane były by o 20% tańsze. Szuflady z jakimś lepszym systemem domykania, wysuwane z blatu gniazdka.. Nie wiem juz czy decydować sie czy szukać innego stolarza?

Powiedzcie proszę, moze ktoś z Was zna sie konkretnie i moze udzielić rady:)

Kuchnia na wymiar wycena - pomocy

25 mar 2015 - 17:51:26

Mamy malutką kuchnie, nawet nie wiem ile może miec, ale jak to w bloku, duża nie jest ;P
mamy fronty z płyt MDF czyli takie jak Ty wybrałaś, szuflady z domykiem.
Zapłaciliśmy 6tys, ale jak mówie mamy dosłownie 4 szaflki na gorze, na dole 3 szuflady, jedna dodatkowa na przyprawy, dwie szafki. I tyle ;)

Kuchnia na wymiar wycena - pomocy

25 mar 2015 - 21:33:47

To moze rzeczywiście cena nie jest taka spora biorąc pod uwagę ze u nas w kuchni przez cała długość idą szafki czyli bedzie ze 4 wiszące, 6 szuflad dolnych i dwie szafki słupki takie do sufitu. Zastanawiam sie po prostu czy to normalna cena czy ten stolarz przesadza



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-26 00:12 przez aagacia.

Kuchnia na wymiar wycena - pomocy

25 mar 2015 - 21:45:03

My też jesteśmy świeżo po zrobieniu kuchni, więc jestem na bieżąco:)

Moja kuchnia ma wymiary około 3,5 m na 3,5 m. Szafki są w literę "L", górne i dolne.

Nie płaciliśmy za stolarza, bo meble robili mąż i jego wujek. Kupowaliśmy materiały w hurtowni, bezpośrednio od producenta- fornirowane płyty. Fornir to naturalna okleina drewniana, w środku płyta. Kupowaliśmy jedne z lepszych zawiasów- firma Blum. Mamy pod dolnymi i pod górnymi szafkami ledy na czujki, piekarnik, mikrofalówkę i zmywarkę zabudowaną. Górne szafki są zrobione ze szkła.

Za materiały wyszło nam około 7-8 tysięcy. Ale pomyśleliśmy, że skoro nie płacimy za robociznę, to możemy zainwestować w lepsze materiały. Za kilka- kilkanaście lat możemy zmienić fronty i mamy nową kuchnię.

Meble lakierowane są bardzo drogie, ale wiadomo, że lepsze jakościowo.
Słyszałam, że stolarz przeważnie liczy sobie za robotę cenę, jaką trzeba zapłacić za materiał- czyli np. materiał około 7-8 tysięcy, to kolejne 7-8 tysięcy za robotę. Wychodzi 14-16 tysięcy, więc się zgadza.

Kuchnia na wymiar wycena - pomocy

25 mar 2015 - 22:07:24

Zgadza się cena. Moja szwagierka i przyjaciółka za maleńkie kuchnie w kształcie litery L gdzie wymiary kuchni to jakieś 2 na 2...płaciły po 6tysięcy

Kuchnia na wymiar wycena - pomocy

31 mar 2015 - 14:00:37

kuchnia mała meble na wymiar to cena u mnie była 5500zł

Kuchnia na wymiar wycena - pomocy

31 mar 2015 - 14:05:01

aagacia No niestety takie są ceny... Ale ważne, że nie idziecie na 'półśrodki' jak ja to mówię ;) pewne rzeczy robi się na lata! A jednak kuchnia to podstawa :P W sensie jest bardzo ważna :)

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Kuchnia na wymiar wycena - pomocy

31 mar 2015 - 14:35:07

Cytat
imena
My też jesteśmy świeżo po zrobieniu kuchni, więc jestem na bieżąco:)

Moja kuchnia ma wymiary około 3,5 m na 3,5 m. Szafki są w literę "L", górne i dolne.

Nie płaciliśmy za stolarza, bo meble robili mąż i jego wujek. Kupowaliśmy materiały w hurtowni, bezpośrednio od producenta- fornirowane płyty. Fornir to naturalna okleina drewniana, w środku płyta. Kupowaliśmy jedne z lepszych zawiasów- firma Blum. Mamy pod dolnymi i pod górnymi szafkami ledy na czujki, piekarnik, mikrofalówkę i zmywarkę zabudowaną. Górne szafki są zrobione ze szkła.

Za materiały wyszło nam około 7-8 tysięcy. Ale pomyśleliśmy, że skoro nie płacimy za robociznę, to możemy zainwestować w lepsze materiały. Za kilka- kilkanaście lat możemy zmienić fronty i mamy nową kuchnię.

Meble lakierowane są bardzo drogie, ale wiadomo, że lepsze jakościowo.
Słyszałam, że stolarz przeważnie liczy sobie za robotę cenę, jaką trzeba zapłacić za materiał- czyli np. materiał około 7-8 tysięcy, to kolejne 7-8 tysięcy za robotę. Wychodzi 14-16 tysięcy, więc się zgadza.
a ja przejmowałam sie, że nam kuchnia drogo wyszła. Mamy podobny rozmiar i wyszło 11 tysięcy z robocizną, zawiasy i systemy też chyba blum. W każdym razie jedne z lepszych. Więc chyba nie jest źle, a piłowałam męża, że trzeba było szukać taniej

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 5/5

Kuchnia na wymiar wycena - pomocy

15 kwi 2015 - 08:09:42

Treść posta została usunięta automatycznie

niezweryfikowana
Posty: 33
Ostrzeżenia: 1/5

Kuchnia na wymiar wycena - pomocy

20 kwi 2015 - 23:19:52

Kurcze, jak 17 tys to BARDZO drogo! Moi rodzice niedawno remontowali kuchnię i za szafki zapłacili około 3-4 a uważam, ze oni mają sporą kuchnię. Hmmm 17 tysiecy to ja rozumiem ale z całym sprzetem typu zmywarka, piekarnik itp. Ja teraz będę robić remont, ale sam sprzęt zmieniam, chce kupic nową lodówkę, fajne widziałam na http://www.mixmedia.pl/lodowki-i-zamrazarki ale to sama widzisz jakie są ceny. Myślę, ze bardzo duzo Ci powiedzieli. Może poszukaj kogoś kto jest mniej popularny i sam robi, jakiś stolarz na wsi czy coos :)

zweryfikowana
Posty: 447
Ostrzeżenia: 1/5

Kuchnia na wymiar wycena - pomocy

21 kwi 2015 - 00:12:20

Moja nieduża wyszła ok. 3500, samodomykające,
witryna plus stół i kosze

Kuchnia na wymiar wycena - pomocy

21 kwi 2015 - 03:57:42

jako córka stolarza, coś się orientuję w cenach :) jak mi tata mówił- kuchnię można i za 30 tysiecy zrobić. jednak z tego co wiem, jak on robił kuchnie to z całym sprzętem agd wychodziło ok. 15 tysięcy za naprawdę DUŻĄ kuchnię, w czym był już wliczany dojazd do klienta (ok.100 km). chodzi oczywiście o kuchnię z płyt, w tym systemy cargo, szuflady blum, na cichy domyk itd.

Kuchnia na wymiar wycena - pomocy

24 kwi 2015 - 18:43:46

a mi się marzy taka kuchnia - wymyśliłam sobie że szafki chcę mieć aż pod sufit i ani jednej szyby i ani jednej otwartej półki - dość mam tego teraz - to tylko kurz i brud. Dodatkowo zabudowany sprzęt i super stół - stabilny, rozkładany dla 12 osób - a co brawo

Kuchnia na wymiar wycena - pomocy

24 kwi 2015 - 19:20:14

aagacia i jak podjęłaś decyzję o kuchni?

my robiliśmy zabudowę rok temu, mamy długą ok 4metrów w kształcie U i stolarz nam mówił że mamy bardzo dużo szafek, wszystko z domykiem blum, jedno małe cargo, na dole fronty folia a na górze lakier i jedna duża szafka ok90x200cm tez w lakierze, szafki narożne mamy te większe ścinane ukosem i ogólnie dużo wydziwialiśmy, szafki dokładnie pod wymiar co do milimetra bo każdy kawałek musiał być zagospodarowany i policzył nam jakieś 12500, ale robiliśmy wyceny w 3 miejscach i za to samo były wyceny na 14000 i coś koło 17000 więc po prostu udało nam się znaleźć tańszego stolarza, z dojazdem 40km i montażem i wymierzeniem przed wyceną bo niektórzy liczą sobie np za zrobienie pomiarów i wyceny także myślę że dostałam dobrą cenę, ale jestem zdania że jednak warto zrobić wycenę w kilku miejscach u nas różnica była nawet 5tys więc sporo.

Kuchnia na wymiar wycena - pomocy

24 kwi 2015 - 19:39:06

moja okola 5m za 5500 ciche domyki w szafkach, kosze, szafka narożna z koszem obrotowym gorne szafki otwierane na dotyk

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wykladzina w sypialni