Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Rolety czy plisy do okien?

22 sty 2015 - 08:23:03

Bardzo podobają mi się te rolety dzień noc - ale niestety cena zaporowa. Tradycyjne rolety średnio mi się podobają. A może plisy? Czy ktoś tutaj ma może w oknach plisy? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami, uwagami na ten temat.

Rolety czy plisy do okien?

22 sty 2015 - 08:58:47

Plisy - beznadziejne.
Jak ci sie nie podobaja tradycyjne to kup dzin i noc , w biedronce maja byc od lutego za 49 zł to polowa ceny w sklepie co sa cenowo po 100:)

Rolety czy plisy do okien?

22 sty 2015 - 09:42:59

Miałam podobny dylemat. Na zdjęciach dzień i noc wygląda super, ale jak zobaczyłam to faktycznie w mieszkaniu to odwidziało mi się. Nie odpowiadała mi ilość światła jaka wpadała przez te pasy, a jeśli miały być ciągle zeinięte żeby pomieszczenia były nasłonecznione to szkoda było pieniędzy na to.

Plisy również oglądałam, bo w katalogach wyglądają bardzo ciekawie, lecz sytuacja taka sama. W sklepie spotkanie z rzeczywistością, jesli chcesz zeby były naprawdę dobrej jakości żeby fajnie się prezentowały to musi to być wyższa półka cenowa.

Ostatecznie wybrałam rolety w praktikerze gdzie za sztukę 61,5cm szerokosci dałam 38zł a są przepiękne, maja strukturę kory także są efektowne. Dobrałam kolorystycznie do pomieszczeń i nie zamieniłabym na inne nawet gdyby mi ktoś chciał dać za darmo :)

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 2/5

Rolety czy plisy do okien?

07 lut 2015 - 00:45:46

dzien i noc zdecydowanie... są świetne - polecam z autopsji... ;)

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

Rolety czy plisy do okien?

25 maj 2015 - 13:14:30

Ja miałam swego czasu bardzo duży dylemat. Żaluzji nie chciałam bo miałam kiedyś i były totalnie niewygodne. Z kolei rolety dzień noc średnio mi się podobają ;) Wiem,ze są bardzo popularne ale nie trafiały w mój gust. W koncu zdecydowałam się na plisy. Nie jest to wprawdzie tak popularne rozwiązanie do okien jak rolety ale moim zdaniem wyglądają lepiej W sieci jest dość tanio. Na przykład tutaj [Moderacja - nieopłacona reklama]można sobie zamówić próbki materiałów.

U mnie wygląda to bardzo podobnie:




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-23 20:44 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 93
Ostrzeżenia: 6/5

Rolety czy plisy do okien?

17 cze 2015 - 08:38:04

A może postawić na coś tradycyjnego ? Czyli zainwestować w ładne firanki? Sama długo się zastanawiałam czy wybrać plisy czy rolety. Padło na te drugie. Na początku byłam pewna,że w mieszkaniu będę miała jedynie rolety ale pomieszczenie nie wyglądało zbyt ładnie. Było pusto oraz smutno.
W końcu zainwestowałam w firanki makarony - prosty nowoczesny model w cenie niecałych 100 zł ( kupowałam w sklepie Firanex.net - obecnie mają tam bardzo dobre ceny na tego typu dekoracje, samo szycie kosztuje u nich jedynie 10 zł ( !!! )).

Mam ten model:


Rolety czy plisy do okien?

09 lip 2015 - 08:54:48

Ja zdecydowanie polecam żaluzje ponieważ są bardzo wygodne i nie awaryjne, kupisz jakieś modne i będą trzymać lata a te wszystkie rolety i plisy to tylko nowa fanaberia która się podoba a z funkcjonalnością to nie ma nic wspólnego.

Rolety czy plisy do okien?

28 kwi 2023 - 17:52:47

W sumie jest to tak naprawdę nasza indywidualna decyzja i ja jeszcze chcę powiedzieć, że bardzo ważną sprawą jest również to aby wiedzieć czy np. rolety zewnętrzne chronią przed zimnem. Myślę, że bardzo fajnie o takich sprawach napisano w https://familyrollo.pl/blog/czy-rolety-zewnetrzne-chronia-przed-zimnem więc zachęcam każdego do zapoznania się z tym materiałem.

niezweryfikowana
Posty: 218
Ostrzeżenia: 6/5

Rolety czy plisy do okien?

03 paź 2023 - 08:18:36

Jeśli ktoś z Was szuka praktycznych i eleganckich rolet, polecam zwrócić uwagę na modele klasyczne. Oto jedna z ofert, której ostatnio używałam: https://www.roltis.pl/katalog/rolety-klasyczne/ Czy ktoś z Was ma takie w domu? Jak się sprawują?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?