Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Dla mnie nie wkład miał znaczenie, a raczej sama nowoczesność pralki. Wzieliśmy w końcu pralko suszarkę ale też Electroluxa. Moim zdaniem najważniejsza jest przydatność rzeczy które ma dany sprzet wbudowany, oszczędnośc i cena. Plusem tych pralko suszarek jest to, że nie trzeba już większości rzeczy prasować. Te nowoczesne pralki różnią się od tych, które maja po 16 lat i powiem wam, że jest to przepaść możliwości.

A dla mnie wkład był ważny. Nie chciałam kupować bardzo małej pralki bo jednak raz na jakiś czas fajnie jest mięc możliwość wyprania dużego koca czy też firanek a w pralce na 4 czy też 5 kg jest to problematyczne. Z kolei nie chciałam sobie kupować dużej pralki bo mam mini łazienkę, w której jest niewielka odległość pomiędzy umywalką a przeciwległą ścianę tak wiec kupiłam sobie pralkę slim od Candy. Pralka ma 40 cm grubości i przy tym 8 kg pojemności. Jest to dosłownie jedyna firma, w ktorej znalazłam takie pojemne pralki jak na tą wielkość. Jestem z niej bardzo zadowolona bo ma wiele programów, jest solidna. Przy tym nie była droga.

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 2/5

Ja również mam Candy. Konkretnie model pralki
GVS 158DWC3-S . Pralka nie należy do slim ale nie było to dla mnie żadnym priorytetem bo stoi u mnie w domu w pomieszczeniu na pralnię obok suszarki ( również tej samej firmy). Jestem zadowolona bo pralka ma duża pojemnosć, wszystko mieści oraz dobrze dopiera. Programów sporo, niektóre bardzo przydatne jak ten do praia butów sportowych, z którego korzystamy bardzo często. Albo program do prania bielizny. Pralka jest wyposażona w funkcję start. Dzięki temu mozna zaprogramować za pomoca swojego smartfona dodatkowych 40 programów. Oprócz tego ma inteligentny start oraz reaguje na głos.

niezweryfikowana
Posty: 41
Ostrzeżenia: 7/5

Dziewczyny ja również chcę kupić pralkę. Mniejszą , slim na dwie osoby. Myslę,że dla mnie i dla mężą spokojnie wystarczy te 4-5 kg pojemności ( szczególnie,że dzici jak na razie w planie nie mamy tak wiec w razie czego to do tego czasu wszystko będzie mozna zmienić i ewentualnie kupic nową pralkę). Też biorę głównie pod uwagę Candy. Zastanawiam się czy nie poczekać bo słyszałam,że mają wypuścić serię pralek sterowanych telefonem. Słyszał ktoś o tym?

Jaka pralka to też zależy od wielkości łazienki,bo taka z wsadem 10kg jest duża.W moim rodzinnym domu mieliśmy jakąś tam pralkę ładowaną od przodu i zajmowała pół łazienki,potem kupiliśmy indesita(ma już z 7 lat i ani razu się nie popsuł)ładowanego od góry,bo mieliśmy taką dziurę między wanną,a ścianą i idealnie się tam taka pralka wpasowała o wsadzie 5 kg.Teraz tu gdzie mieszkam jest pralka Candy,ma już 12 lat i nic się nie psuje.I chyba warto pomyśleć czy będą potrzebne bajery typu pranie tego,pranie tamtego czy jeszcze czegoś innego,bo tak szczerze to i w Indesicie i Candy używamy tylko jednego programu i duża ilość programów nie jest nam potrzebna.No i trzeba zwrócić uwagę na pobór wody,bo widziałam pralki o poddobnych parametrach, z tym że jedna pobierała wody dwa razy więcej od drugiej.

A i w pralce 5 kg prałam gruby koc i nic mu nie było,zmieścił się na styk,ładnie się wyprał.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-01 16:20 przez dootii.

ja mam candy już ładne parę lat pierze naprawdę dobrze , ma wsadu 4 kg i jest funkcjonalna bo zajmuje mało miejsca.

niezweryfikowana
Posty: 91
Ostrzeżenia: 9/5

Cytat
calour
Dziewczyny ja również chcę kupić pralkę. Mniejszą , slim na dwie osoby. Myslę,że dla mnie i dla mężą spokojnie wystarczy te 4-5 kg pojemności ( szczególnie,że dzici jak na razie w planie nie mamy tak wiec w razie czego to do tego czasu wszystko będzie mozna zmienić i ewentualnie kupic nową pralkę). Też biorę głównie pod uwagę Candy. Zastanawiam się czy nie poczekać bo słyszałam,że mają wypuścić serię pralek sterowanych telefonem. Słyszał ktoś o tym?

Tak ale z tego co wiem to te praleczki dopiero maja wchodzić do sklepów. Jeszcze ich w sklepach nie ma. Ogólnie wszystko wygląda bardzo fajnie, sama się zastanawiałam jakiś czas temu nad zakupem nowej pralki i czytałam sobie co nieco w sieci. W jednym z czasopism wnętrzarskich jakie sobie kupuję była reklama tej serii. Z tego co zrozumiałam to będzie można połączyć się za pomocą telefonu z androidem z pralka Candy smart i mieć dostęp do wszystkich funkcji , programowania nowych programów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-14 12:43 przez wkamilaww.

niezweryfikowana
Posty: 1
Ostrzeżenia: 1/5

Dodatkowe ubezpieczenie zazwyczaj jest nie opłacalne, mam wrażenie, że gwarancja, a nawet przedłużona gwarancja jest tylko dla naszego komfortu psychicznego, a po tym okresie właśnie wtedy musi się popsuć, najczęściej w bardzo krótki odstępie czasu, już kilka razy miałam taką sytuacje, raz właśnie z pralką musiałam znaleźć serwis pogwarancyjny, na szczęście usterka nie była duża i nie wydałam ogromu pieniędzy. Od tej pory mam już zapisany numer do serwisu chociaż liczę, że nie będę musiała z niego korzystać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-14 11:14 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 19
Ostrzeżenia: 6/5

Cytat
banach
ja mam candy już ładne parę lat pierze naprawdę dobrze , ma wsadu 4 kg i jest funkcjonalna bo zajmuje mało miejsca.

A możesz podać dokładnie model? Szukam czegoś małego, a gdzieś mi się obiło o uszy, że w CANDY mają właśnie małe modele o wysokości 70 cm i wkładzie 4 kg. Co prawda by 6 się przydało, ale mały rozmiar jest, dla mnie bardziej istotny.

Cytat
NowuS
Cytat
banach
ja mam candy już ładne parę lat pierze naprawdę dobrze , ma wsadu 4 kg i jest funkcjonalna bo zajmuje mało miejsca.

A możesz podać dokładnie model? Szukam czegoś małego, a gdzieś mi się obiło o uszy, że w CANDY mają właśnie małe modele o wysokości 70 cm i wkładzie 4 kg. Co prawda by 6 się przydało, ale mały rozmiar jest, dla mnie bardziej istotny.
Pralka ta jest Candy wymiary 38 wąska i długa chyba na 50 . Weż to pod uwagę że akurat te pobierają mało wody .Moja to CANDY HOLIDAY 800 . Mam ją już chyba około 20lat ,Do tej pory odpukać ani razu nie wymieniałam węża i nic sie nie zapchało.

Ja ostatnio kupowałam pralkę i zwracaliśmy uwagę na to czy można każdą cześć oddzielnie wymienić, bo poprzednia nam się popsuła to krzyknęli sobie 800zł. za naprawę. Woleliśmy dołożyć pieniądze i kupić nową. Ale powiedzmy sobie szczerze, że teraz robi się sprzęt z 'terminem ważności'. Starsze pralki i inne AGD były niezniszczalne ;)

Ja jestem zdania, że im więcej elektroniki w pralce, tym szybciej się psuje. Miałam już taką pralką cud-miód która miała niezliczoną ilość programów i funkcji i w momencie kiedy zepsuł się panel sterujący, a zepsuł się po 3 latach to okazało się, że nie opłaca się tej pralki już naprawiać bo panel kosztuje prawie tyle co pralka. Tak więc teraz mam pralkę normalną z tradycyjnymi programami, tańszą. I mam nadzieję, że posłuży dłużej :)

niezweryfikowana
Posty: 19
Ostrzeżenia: 6/5

Clanga prawda jest taka, że psuje się wszystko niezależnie czy elektroniki jest dużo czy nie. Jeśli chodzi o pralki to akurat nowoczesne rozwiązania to dość duże ułatwienie chociażby, dla Panów, którzy do tej pory pralki nie używali. Nie wiem czy słyszeliście o Candy Smart Touch ? Tutaj macie to fajnie zaprezentowane http://www.candy.pl/pl/smart-touch szczególnie warta uwagi jest możliwość tworzenia własnych programów w zależności od naszych potrzeb.

Ja mam Samsung Bubble od ładnych paru lat :) Mam swoje ulubione programy, ale praleczka spisuje się naprawdę fajnie.

najlepszy jest samsung

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak zapobiec przeciążeniom instalacji