Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

My z narzeczonym obecnie planujemy przeprowadzkę do wiekszego miasta ze względu na to jakie u nas jest bezrobocie i zarobki (podkarpacie). Orientowaliśmy się już w różnych rejonach Polski, narzeczony był na wielu rozmowach o pracę w wielu miastach i niestety na Warszawę na pewno się nie zdecydujemy. Szczerze mówiąc zarobki jakie oferowali są niewiele większe od tych u nas (kwestia 300zł więcej) a mieszkania? U nas za 200tys. ma się wykończone mieszkanie 60-70m2 a w Warszawie chyba lepiej nawet nie pisać. Osobiście stawiamy na zachód Polski bo akurat tam zarobki w zawodach które nas interesują są najwyższe a koszty mieszkań porównując do Warszawy dużo niższe... Myślę że ten boom na Warszawę już dawno minął.

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 6/5

Zależy jaką masz pracę. Jaki zawód. Bo na przykład w informatyce oraz finansach zarabia się dużo. Najwięcej w całej Polsce.
Poza tym nie przesadzajmy z tymi cenami mieszkań. W ostatnich latach znacznie spadły a na Białołęce czy Bielanach jest bardzo wiele mieszkań w programie MDM - obecnie można na nim zyskać do nawet 25% dofinansowania od wartości mieszkania!

Na stronie: [Moderacja - nieopłacona reklama]- możecie znaleźć zestawienie nowych inwestycji na Białołęce. Proponuję podzwonić i dopytać się jak to przedstawia sie w rzeczywistości.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-15 08:20 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 31
Ostrzeżenia: 1/5

Ja znalazłam dzisiaj całkiem niezłe mieszkanie na [moderacja - nieopłacona reklama]
i zastanawiam się czy nie wziąć na nie kredytu. Mam już dosć wynajmowania i płacenie nie wiadomo za co. Mając własne eM może i będę płaciła raty ale ze świadomością, że jest ono moje a nie kogoś obcego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-02 07:27 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 93
Ostrzeżenia: 6/5

Oj drogo. Ale moim zdaniem warto jest kupić pod wynajem.

niezweryfikowana
Posty: 287
Ostrzeżenia: 4/5

Szukaj poza miastami - Akacjowa Aleja w Radzyminie kosztuje 4500 zł za metr, nowe osiedle, w wysokim standardzie. Teraz pomyśl sobie ile coś takiego musiałoby kosztować w stolicy?

Gadacie o słoikach,a ile Ukraińców i rządzą sie jak u siebie:).
Moi znajomi kupili 2M na warszawskiej białołęce za 260tys bez miejsca postojowego. W Pruszkowie kawalerka kosztuje 210tys z miejscem w garażu,ale zero sklepów i autobusów.

niezweryfikowana
Posty: 59
Ostrzeżenia: 5/5

Jakoś na dniach podpiszę umowę z Grupo Lar na mieszkanie w inwestycji Nowe Bielany 2 ([moderacja- reklama]). Prace nad tym dopiero zaczęli niedawno, ale z tego co wiem, powinni dość sprawnie poprowadzić roboty, więc na klucze nie trzeba będzie czekać wiekami.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-02 13:02 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 93
Ostrzeżenia: 6/5

Orientujecie się może jak przedstawia się sytuacja na Wilanowie? Moja siostra szuka w tej okolicy mieszkania.

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

Wilanów może nie jest najtańszą dzielnicą ale za to oszczędzasz na dojazdach. W porównaniu do innych ma o wiele lepsze połączenia z centrum.. .Poza tym to co mi się tam podoba to to, że dzielnica nie jest tak gęsto zaludniona. W sensie nie jest tam tak jak w innych częściach Warszawy, że blok stoi praktycznie obok drugiego bloku.
Sama obecnie jestem na etapie poszukiwania mieszkania. Również chciałabym najbardziej na Wilanowie ( chociaż i Ochotę biorę pod uwagę). Widziałam,że na Teodorowicza powstaje nowa inwestycja. Zora Wilanów. Apartamenty planowane są do oddania w 2016 roku. Czyli w sumie dość niedługo. Na zdjęciach wspaniałe. Nowoczesne,zielone. Okolica równiez blisko parku. W środku duże patio. Nie orientowałam się jak na razie w cenach tylko.

niezweryfikowana
Posty: 54
Ostrzeżenia: 5/5

Ewentualnie jeśli chce się kupić mieszkanie taniej to można poszukać na bardziej oddalonych od centrum dzielnicach. Na przykłąd na Bielanach powstają moim zdaniem bardzo fajne nowe mieszkanka ( inwestycja metrobielany, tutaj szczegóły). Z tego co się orientuję to mieszkania są planowane do oddania do użytku w 2016 roku ale sprzedaż jest prowadzona już teraz. Jest tam blisko stacja metra tak więc wbrew pozorom dojazd do centrum nie jest taki zły . Sama dzielnica znacznie spokojniejsza oraz bardziej cicha niż taki Mokotów czy żoliborz oraz w praktycznie takiej samej cenie możęmy kupić mieszkanie o wiele większe.

Mieszkam już w Warszawie jakiś czas. Chwilowo wynajmuję mieszkanie, ale zauważyłem, że na dniach otwartych dewelopera Nexity zaczynających się 12 czerwca, przy ul. Kazimierza 33 można wyrwać mieszkanie, nawet po skredytowaniu w kosztach wychodzące taniej niż najem. Mieli już takie dni otwarte, przy okazji innej sprzedaży. Zainteresowanie było ogromne. Niestety nie zdążyłam z ogarnięciem tematu. Teraz już takiej okazji nie przepuszczę Tu jest link do ich wydarzenia [Moderacja - nieopłacona reklama].



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-23 20:45 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 287
Ostrzeżenia: 4/5

Pod miastem szukajcie nieruchomości - bo w mieście to jak? Nigdzie nie dostaniecie takich warunków. Ceny z kosmosu, kiepska okolica... Może i kiedyś Warszawa była atrakcyjna do zamieszkania, ale teraz? Nic tego...

niezweryfikowana
Posty: 34
Ostrzeżenia: 5/5

My znaleźliśmy fajne mieszkanie pod Warszawą i mieszkamy w nim od dwóch miesięcy :) Powoli kończymy remont i meblowanie. Zastanawiam się czy nie zamówić jeszcze klimatyzacji z [Moderacja - nieopłacona reklama] Mieszkanie niby duże ale latem gorączka może uprzykrzyć nam życie. Macie może w swoich mieszkaniach klimę? Jak się sprawdza?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-23 20:49 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 287
Ostrzeżenia: 4/5

He? Klimatyzacji? A co to ma do tematu? Nie ma co ukrywać, że warszawa nie oferuje już tego co kiedyś i po prostu mieszkanie w niej związane jest z bardzo wysokimi kosztami - nie ma to sensu!

No niestety, Warszawa jest droga. A różnice w zarobkach zależą też w dużej mierze od branży. Jej przewagą jest też łatwość zdobycia zatrudnienia w określonych sektorach. Więc nie wiem czy tak "boom" na Warszawę całkowicie przeminął. Ale jeśli poszukujesz nowego lokum w zachodniej Polsce to oczywiście zapraszam do rodzinnego Wrocławia :) Wybór mieszkań jest szeroki, niektóre pięknie zlokalizowane. Sprawdź choćby apartamenty wrocław sprzedaż . Z tym, że jak w każdym dużym mieście i u nas powraca schemat: czym dalej od centrum tym taniej :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nowy materac do sypialni