Obecnie rozmawiamy o:

Przedszkole

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

54 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

W Krakowie za 60m płaciłam 2 lata temu 430 tys. - stan deweloperski. W Warszawie właśnie przyjaciółka szuka i mówi, że trzeba się liczyć z kosztami 6-7 tys w sporej odległości od centrum.

niezweryfikowana
Posty: 141
Ostrzeżenia: 1/5

Na pewno w Warszawie nie jest tanio. Chociaż z drugiej strony wszystko zależy również od tego gdzie znajduje się mieszkanie. Czy w samym centrum czy na przedmieściach...
Tutaj masz wirtualne targi nieruchomości:
http://targimieszkaniowe.net/nowe-mieszkania-i-domy-warszawa/ gdzie znajdziesz zestawienie wszystkich inwestycji jakie obecnie powstają w Warszawie oraz w okolicy. Jesteście jeszcze młodzi tak więc może warto byłoby zastanowić się właśńie nad kupnem mieszkania od dewelopera? Można skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych. Dzięki niemu dostajesz od państwa dopłatę do zakupu. Wprawdzie nie są to wielkie pieniądze ale zawsze coś !

Zależy jeszcze gdzie i jakie mieszkanie Cię interesuje. Jak chcesz to mogę podpytać bratowej, bo rozglądali się za mieszkaniem przez dłuższy czas ale po skalkulowaniu padło na nowe mieszkanie, fakt musieli poczekać na realizację i w pakiecie musieli dokupić miejsce parkingowe ale razem w wyposażeniem wyszło im to taniej niż kupno mieszkania z rynku wtórnego i remont..zwłaszcza że w czasie kiedy szukali nie było zbyt dużo ofert większych mieszkań w dobrym standarcie. Oni w końcu zdecydowali się na kupno mieszkania Osiedlu Zakątek Wiślany. Jeśli chcesz to mogę ich dopytać ile za co i jak płacili dokładnie, ale obstawiam że pewnie interesuje Cię mniejsze mieszkanie na początek..

Nowe mieszkanie w stanie deweloperskim w dzielnicach na obrzeżach Warszawy w stylu Bemowo, Ursus etc. to koszt ok. 320 tys. zł za 38m2. W starym budownictwie (mieszkania z lat 80) można kupić za ok. 240 tys. zł (do remontu).

niezweryfikowana
Posty: 59
Ostrzeżenia: 7/5

Koszty takiego mieszkania są uzaleznone od tego w jakiej dzielnicy je kupujesz, od jakiego dewelopera i jak duże mieszkanie chcesz kupić. Na Twoim miejscu rozejrzałabym sie tutaj http://targimieszkaniowe.net/nowe-mieszkania-i-domy-warszawa/ za ofertami mieszkań od deweloperów. Widziałam , ze jest tam mnóstwo ciekawych ogłoszeń. Mnie bardzo spodobało sie to osiedle

Może i Tobie sie spodoba

moj kolega kupił mieszkanie na Mokotowie za ...... 500 tysiecy

Cytat
Butterflyp
Ja równo rok temu w Krakowie zapłaciłam za 40m2 210 tysięcy, z tym że nie mieszkam w centrum a raczej na obrzeżach na osiedlu zamkniętym + 50tysi wykończenie ze stanu deweloperskiego. W Warszawie musisz liczyć się z tym , że jeśli chcecie powyżej 50m2 i sami wykańczacie z deweloperki minimum 400 tysięcy w centrum pół miliona...

Przy okazji zapytam, czy cena wykończenia to jedynie podstawowe usługi jak ściany, podłogi itd, czy sprzęty i meble też się w tym zawiera?

Również się ostatnio zaczęłam rozglądać. Sprawdziłam Wasze strony i wszystko bardzo ładnie, ale czy ktoś może miał już kontakt z deweloperem? Wiadomo czego się spodziewać, na co liczyć?

Zależy na jakiego dewelopera trafisz. Nie można powiedzieć, że każdy jest zły albo każdy jest idealny. Wiem, że z reguły nowe mieszkania w Warszawie obsługują większe biura, która posiadają spore doświadczenie i wykwalifikowanych pracowników. Więc możesz liczyć na miłą obsługę i podpowiedzi, a nie wciskanie kitu żeby tylko sprzedać mieszkanie.

zależy jakie i gdzie. liczcie średnio około 7 tysięcy za metr

Cytat
dzwooneczek
W Krakowie za 60m płaciłam 2 lata temu 430 tys. - stan deweloperski. W Warszawie właśnie przyjaciółka szuka i mówi, że trzeba się liczyć z kosztami 6-7 tys w sporej odległości od centrum.
togdzie to mieszkanie? znajomi mają 65 za 280 w krakowie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-20 18:32 przez puchuskubatek.

Cytat
puchuskubatek
zależy jakie i gdzie. liczcie średnio około 7 tysięcy za metr

Cytat
dzwooneczek
W Krakowie za 60m płaciłam 2 lata temu 430 tys. - stan deweloperski. W Warszawie właśnie przyjaciółka szuka i mówi, że trzeba się liczyć z kosztami 6-7 tys w sporej odległości od centrum.
togdzie to mieszkanie? znajomi mają 65 za 280 w krakowie

3km ode Centrum, nad Wisłą - cena z miejscem postojowym. Deweloper teraz stawia nowy blok obok - ceny od 7,5 tys zł za metr.
Wiadomo, że można znaleźć i w takiej cenie jak piszesz, ale to raczej na przedmieściach, daleko od centrum - znajomi tyle dali co Twoi, za 50 metrów z rynku wtórnego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-30 09:58 przez dzwooneczek.

niezweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 5/5

Zobaczcie tutaj - http://www.akacjowaaleja.pl/4-etap-inwestycji.html Mieszkanie to jednak poza stolicą - w mniejszych miejscowościach te stawki są dużo niższe. Centrum miasta to nawet 200 tysięcy więcej za samo mieszkanie, a przecież koszty wszystkich innych usług również są dużo wyższe.

Cytat
buszujaca_w_makach
Cytat
Butterflyp
Ja równo rok temu w Krakowie zapłaciłam za 40m2 210 tysięcy, z tym że nie mieszkam w centrum a raczej na obrzeżach na osiedlu zamkniętym + 50tysi wykończenie ze stanu deweloperskiego. W Warszawie musisz liczyć się z tym , że jeśli chcecie powyżej 50m2 i sami wykańczacie z deweloperki minimum 400 tysięcy w centrum pół miliona...

Przy okazji zapytam, czy cena wykończenia to jedynie podstawowe usługi jak ściany, podłogi itd, czy sprzęty i meble też się w tym zawiera?
W pierwszej chwili pomyślałam, że żartujesz, ale potem dotarło do mnie, że jednak pytasz serio... Nie, wykończenie to nie "meble". Jak dobrze pójdzie to w cenie wykończenia dostaniecie sprzęty sanitarne (kompakt, prysznic, umywalka), ale nie meble...

Cytat
Crewedka
Cytat
buszujaca_w_makach
Cytat
Butterflyp
Ja równo rok temu w Krakowie zapłaciłam za 40m2 210 tysięcy, z tym że nie mieszkam w centrum a raczej na obrzeżach na osiedlu zamkniętym + 50tysi wykończenie ze stanu deweloperskiego. W Warszawie musisz liczyć się z tym , że jeśli chcecie powyżej 50m2 i sami wykańczacie z deweloperki minimum 400 tysięcy w centrum pół miliona...

Przy okazji zapytam, czy cena wykończenia to jedynie podstawowe usługi jak ściany, podłogi itd, czy sprzęty i meble też się w tym zawiera?
W pierwszej chwili pomyślałam, że żartujesz, ale potem dotarło do mnie, że jednak pytasz serio... Nie, wykończenie to nie "meble". Jak dobrze pójdzie to w cenie wykończenia dostaniecie sprzęty sanitarne (kompakt, prysznic, umywalka), ale nie meble...

Nie wiem co takiego śmiesznego było w pytaniu. Teraz jestem już po rozmowie z fachowcem, który będzie robił wykończenie i jesteśmy umówieniu na podłogi, ściany, ale także meble do kuchni, wyposażenie łazienki itd. Wiadomo, że kanapę i szafki sama sobie kupię, ale chcę się zorientować ile płacili inni przed wprowadzenie się do własnego mieszkania.

ja mieszkam w samym dosłownie centrum Warszawy i uwierz mi nie chciałabyś tu mieszkac metro nie wykończone pod nosem .marzy mi sie dom na wsi ahh

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mieszkanko