Obecnie rozmawiamy o:

stylowy grzejnik

gorący temat

Opakowania

godzinę temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 6 7 8 -->

Remont mieszkania - jaki koszt?

13 paź 2014 - 12:09:33

Planujemy generalny remont mieszkania. Czyli gładzie, wymiana terakoty, remonty łazienek i ubikacji razem z wymianą muszli, wanny, umywalki, pochowanie rur, no i na końcu malowanie (czyli wszystko bez wymiany okien i drzwi). Mieszkanie 60 m kw, 3 pokoje. Jaki może być koszt?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Remont mieszkania - jaki koszt?

13 paź 2014 - 12:13:52

Trzeba to skosztorysować, bo tak na oko to rozpiętość może być bardzo wielka, a wszystko zależy od jakości materiałów, robocizny i nieprzewidzianych wypadków, które się niestety zdarzają.
Obstawiam kwotę od 20 tys. do 100 tys., a nawet i więcej, bo może kibelek ze złotymi lamówkami będzie :D

Remont mieszkania - jaki koszt?

13 paź 2014 - 12:16:25

moja znajoma za sama łazienke z wymiana doslownie wszystkiego zaplacila łącznie z robocizna 15 tys
ale znowu moja ciotka za łazienke dala ponad 30tys
wiec duzo cie to wyniesie wszystko

niezweryfikowana
Posty: 229
Ostrzeżenia: 2/5

Remont mieszkania - jaki koszt?

13 paź 2014 - 12:24:00

Też planuję właśnie remont łazienki, ale jeszcze szukam inspiracji. Sama nie wiem, czy wybrać coś bardziej klasycznego, czy raczej szukać <moderacja, spam> w stylu skandynawskim



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-28 18:19 przez moderator.

Remont mieszkania - jaki koszt?

13 paź 2014 - 12:38:21

ja jestem też zainteresowana łazienką, wymiana płytek , bez obudowy wanny wymiana drzwi , płytki na podłogę to wszystko do zrobienia łazienka 3m wysoka na 2szer-długośc 3,6m też nie wiem jaki koszt .
Trzeba usunąć stare płytki obudowę wanny też no i ściany

Nie mam pojęcia jakie są ceny oraz ile ile firmy biorą? chiałabym aby łazienka była zrobiona w tydzień bo nie wyobrażam sobie innaczej tego bałaganu .

Remont mieszkania - jaki koszt?

13 paź 2014 - 12:38:54

Moje 42 m kw (bez okien i drzwi) kosztowały jakieś 25 tys, zakładaliśmy, że wyjdzie taniej, ale (jak zwykle) wyszło więcej. W cenie są meble do kuchni (2500), kuchenka (ponad 1000), szafa Ikea (3000). Przy czym nie szaleliśmy i kupowaliśmy wszystko ze średniej półki cenowej, do tego robociznę mieliśmy też w niższych niż normalnie kosztach. Przy większym mieszkaniu, osobnej ubikacji i łazience, z normalną ceną za ekipę, zakładam że z 35 tys może wyjść.

Remont mieszkania - jaki koszt?

13 paź 2014 - 13:23:34

Cytat
banach
ja jestem też zainteresowana łazienką, wymiana płytek , bez obudowy wanny wymiana drzwi , płytki na podłogę to wszystko do zrobienia łazienka 3m wysoka na 2szer-długośc 3,6m też nie wiem jaki koszt .
Trzeba usunąć stare płytki obudowę wanny też no i ściany

Nie mam pojęcia jakie są ceny oraz ile ile firmy biorą? chiałabym aby łazienka była zrobiona w tydzień bo nie wyobrażam sobie innaczej tego bałaganu .

Położenie m2 glazury przez firmę to 50-70zl, w zależności od miasta. Do tego skuwanie starych nie wiem ile, montaż drzwi chyba około 100zl. Znaczenie ma też wielkość płytek,jak bardzo krzywe są ściany i podłoga. Koszt robocizny jeśli chodzi o łazienkę zazwyczaj wynosi przynajmniej 50% nakładów.

niezweryfikowana
Posty: 141
Ostrzeżenia: 1/5

Remont mieszkania - jaki koszt?

13 paź 2014 - 13:54:32

Cytat
malmie
Trzeba to skosztorysować, bo tak na oko to rozpiętość może być bardzo wielka, a wszystko zależy od jakości materiałów, robocizny i nieprzewidzianych wypadków, które się niestety zdarzają.
Obstawiam kwotę od 20 tys. do 100 tys., a nawet i więcej, bo może kibelek ze złotymi lamówkami będzie :D
Dokładnie ! Zgadzam się w 100% !
Sama zamknęłam się w 40 tys. za generalny remont mieszkania ( no może poza podłogami) ale bardzo wiele rzeczy robiliśmy z mężem sami. Na przykład malowaliśmy.
Z kolei koleżankę kosztowało to ponad 100 tys. złotych bo wymyśliła sobie w mieszkaniu marmury i inne luksusy.
Na pewno najwięcej kosztowała nas łazienka.
Warto jest zrobić sobie na początku kosztorys. Przy planowaniu często zapomina się o niektórych rzeczach i potem może być mały problem z kasą.
Tutaj: <moderacja, spam> znajdziesz kalkulator, za pomocą którego wyliczysz sobie jaki jest mniej więcej koszt łazienki.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-28 18:21 przez moderator.

Remont mieszkania - jaki koszt?

13 paź 2014 - 14:03:47

ja całe mieszkanie (60m2) wyremontowałam za 30tys zł
- wymiana elektryki
- gładzie
- poszerzanie ścian
- cyklinowanie parkietu
- płytki do kuchni i łazienek
- przebudowa kanalizacji w łazience
- przeniesienie wszelkich kranów na drugą stronę łazienki
- przeniesienie liczników w inne miejsce
- zmiana położenia grzejnika łazienkowego
- zakup wanny, umywalek, wc itp
- wymiana elementów instalacji gazowej w kuchni
- zakup całego AGD
- meble kuchenne
- meble do salonu
...i to chyba wszystko...ale ja większość rzeczy załatwiałam po znajomości, ponieważ pracuję w branży wykańczania wnętrz...

Remont mieszkania - jaki koszt?

13 paź 2014 - 14:10:18

Cytat
kamilkatbg
moja znajoma za sama łazienke z wymiana doslownie wszystkiego zaplacila łącznie z robocizna 15 tys
ale znowu moja ciotka za łazienke dala ponad 30tys
wiec duzo cie to wyniesie wszystko

Kompleksowy remont łazienki - 14 tys. dałam /w tym z robocizną - 2 tys./



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-13 14:10 przez pola55.

Remont mieszkania - jaki koszt?

13 paź 2014 - 14:23:41

Mi remont generalny mieszkania robił teść - wszystko robił sam wiec za robociznę nie płaciłam nic - 55 m2 wyniosło 7 tysięcy. Płaciłam tylko za materiały ; )

Remont mieszkania - jaki koszt?

13 paź 2014 - 14:35:03

to jest tak ogólne pytanie, że szok.
ja dopiero co zapłaciłam za panele (bez listew i podkładu) na 73m2 podłogi prawie 6tys. Za piec kondensacyjny z robocizną prawie 5 tys. Szafa pod zabudowę 3150zł, zabudowa pieca 1000zł. Meble - około 6 tysięcy. Część zostawiłam. W ogóle nie ruszałam łazienki, na którą liczę około 15-20tys. Nie robiłam kuchni, na którą licze około 15tysięcy ze sprzętem. Za drzwi antywłamaniowe zapłaciłam 2800zł. Nie płaciłam za farby, bo dostałam za darmo i nie płaciłam za robocieznę (oprócz pieca) bo wszystko robił mąż. Z tym, że ja mam nową elektrykę, łazienkę i kuchnię w dobry stanie - mogą poczekać.

Remont mieszkania - jaki koszt?

13 paź 2014 - 14:44:57

Kilka miesięcy temu skończylismy remont 60 metrów, z tym że nowe budownictwo więc wszystkie instalacje i rury były już gotowe. Ze wszystkim wyszło nam około 90 tys. z tym, że mamy jeden pokój całkowicie pusty i brakuje jeszcze kilku mebli. Wszystko robiła nam ekipa budowlana.

Remont mieszkania - jaki koszt?

13 paź 2014 - 14:47:47

My na remont mieszkania wydaliśmy ponad 40tys mieszkanie 50m2
wymienialismy prawie wszystko oprocz okien i drzwi wejsciowych
kuchnia wyszla ok 15 tys
salon - 10 tys
przedpokój - 3 tys
łazienka - 7 tys
sypialnia - 5 tys
pokój - 2 tyś

wszystko robił mój tato, mąż i szwagier



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-13 14:50 przez -YOLO-.

Remont mieszkania - jaki koszt?

13 paź 2014 - 15:05:47

dla chcącego nic trudnego więc jak nie zatrudnisz ekipy to się nawet w dwóch dyszkach zmieścisz.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mycie okien.