Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Opłaty za prąd, gaz i wodę

31 mar 2014 - 18:50:25

Hej. Z chłopakiem planujemy wynająć sobie mieszkanie, i wszędzie pisze że do ceny trzeba doliczyć opłaty typu woda, gaz, prąd. I w zwiazku z tym moje pytanie. Ile wy miesięcznie płacicie?
Najlepiej w przeliczeniu na 2 osoby - i czy to jest dom czy tez mieszkanie.

Opłaty za prąd, gaz i wodę

31 mar 2014 - 18:54:56

Mieszkanie 2 pok, 58 m kw., 2 osoby ok 100 na lebka. Warszawa
Ale u mnie woda nie jest zryczaltowana, wiec duzo placimy za wode.

Zalezy w jakim miescie mieszkasz, bo nawet co spoldzielnia to inne oplaty

Opłaty za prąd, gaz i wodę

31 mar 2014 - 18:58:24

Zależy czy szukacie kamienicy - tam w zimie opłata za ogrzewanie dochodzi do tysiąca za 2 miesiące.
W Krakowie, 38m2, 3 osoby płacą około 150zł (czynsz wliczony)

Opłaty za prąd, gaz i wodę

31 mar 2014 - 19:02:24

mieszkanie koło 40 m kw nas dwoje wode mamy rozliczana co 3 miesiące i przychodzi kartka czy jest doplata czy nadplata i dana kwote ktora wyliczyli z metrow wody naciagnietej to jak jest nadpłata t odejmuje od czynszu za mieszkanie a jezeli nadplata to dodaje ale zazwyczaj mamy nadpłatę, prąd i gaz płacimy co dwa miesiące za prąd mamy najwięcej koło 14o zł a z gazem różnie bywa mało gotujemy bo niestety lub stety cały czas obiad praktycznie przynoszą nam rodzice męża no i więcej nas w domu nie ma niż jesteśmy. Jesteśmy z województwa lubelskiego z pod lublina, a mieszkanie jest nasze nie wynajmujemy.

Opłaty za prąd, gaz i wodę

31 mar 2014 - 19:02:29

kawalerka 35 m kw. 1200 + ok. 100 zł prąd + 40 gaz co 2 miesiące. Woda rozliczana co pół roku, ostatnio dopłaciliśmy 250zł. Warszawa

Opłaty za prąd, gaz i wodę

31 mar 2014 - 19:02:56

Najlepiej jesli w mieszkaniu jest ogrzewanie miejskie, na to zwróćcie uwagę przy wynajmie. My płacimy z moim chłopakiem ok. 100 zł na głowę miesiecznie za media - woda, prąd i gaz. Nie żyjemy jakoś mega oszczednie - lubimy czasem wziac dluzsza kąpiel, myjemy naczynia pod bieżącą wodą która ciągle leci w czasie mycia itd.

Opłaty za prąd, gaz i wodę

31 mar 2014 - 19:03:14

Zależy od spółdzielni, od tego jakie ogólnie są stawki, ile ze wszystkiego korzystacie, itd. U mnie np. za wodę wychodzi ok. 200 zł co miesiąc, ale to na 3, czasami 4 osoby, przy czym często robię pranie, bo nawet 3 razy w tygodniu czasami. Gaz mam w butli, no to ok. 50 zł i wystarcza na jakieś 3 miesiące. Nie wiem ile za prąd, ale pewnie też koło 100. Moja sąsiadka, mieszka sama w mieszkaniu i za wodę płaci góra 30 złotych na miesiąc (wiem, bo jak jej nie ma to rachunek u mnie facet zostawia). Mieszkanie 35m2.

U mnie np. w czynsz jest wliczone ogrzewanie. Natomiast u mojego chłopaka do niedawna w czynsz wliczona była woda, więc mógł ją lać nawet cały dzień.

Widzisz, to wszystko zależy. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-31 19:05 przez corkachaosu.

Opłaty za prąd, gaz i wodę

31 mar 2014 - 19:03:22

Mieszkanie w Bydgoszczy
prąd-ok 50-60zł(piekarnik mam elektryczny starego typu i zależy ile razy używam)
gaz- najwięcej zapłaciłam 35zł(przy używaniu codziennie do obiadu i 2 dni wzmożonego używania jak przygotowywałam urodziny), najmniej 24zł

Wodę mam wliczoną w czynsz i na 2 osoby zużywamy 5m sześc. zimnej i ok 3,5m sześc. gorącej nie oszczędzając jakoś specjalnie i z pralką, która przez piątek i sobotę co tydzień intensywnie działa(zużywa zimną) ;)

Zależy jeszcze jakie ogrzewanie i czy ciepła wodą podgrzewana junkersem jest bo jak gazowe to automatycznie opłaty wzrosną. Ja mam ogrzewanie i ciepłą wodę miejskie dlatego opłaty za gaz są małe.

Opłaty za prąd, gaz i wodę

31 mar 2014 - 19:05:03

ja np mam. 130 za wodę, 120 za prąd, ok 300 za gaz ( ale ogrzewanie gazowe) mieszkanie 40m2. Nie wiem skąd takie ceny, mieszkanie wlasnościowe. mieszkam sama :)

Opłaty za prąd, gaz i wodę

31 mar 2014 - 19:16:19

100 zł woda miesiecznie, gaz jest wliczony w czynsz ( ok 10 zł)/ mies. Media ok 150 zł i prad 80zł /mies

Opłaty za prąd, gaz i wodę

31 mar 2014 - 19:17:13

My wynajmujemy kawalerkę, dość dużą, na oko pewnie z 50 m. Jest tania, ale za to sporo płacimy za gazowe ogrzewanie (mamy rachunki prognozowane, co 2 miesiące płacimy około 200 zł, co roku rozliczenie, zwykle jest to ok 100 zł zwrotu lub do dopłaty). Prąd latem ok 100 zł, zimą ok 150 na dwa miesiące (mamy całą masę sprzętów), woda i śmieci to stałe 70 zł na miesiąc rozliczane na koniec, zawsze nam zwracają :). Jak widać to wszystko zależy. Mój tata np co roku ma ogromny zwrot za ogrzewanie, bo prawie go nie włącza, pół dnia słońce świeci i nagrzewa, po bokach inne mieszkania, cały czas jest ciepło. Najlepiej, jeśli jest taka możliwość, zapytać poprzednich lokatorów o wysokość rachunków (właściciel może nieco zaniżać :)

Opłaty za prąd, gaz i wodę

29 gru 2022 - 12:13:00

Ja właśnie za bardzo nie chcę się takimi kwestiami przejmować i jestem zdania, że bardzo ważną kwestią jest także to aby wiedzieć w jakich sytuacjach warto zamontować zbiornik hydroforowy. Myślę, że bardzo szczegółowo o tym napisano w https://klasterbudownictwa.pl/w-jakich-sytuacjach-warto-zamontowac-zbiornik-hydrofobowy/ więc tak naprawdę dobrze jest wiedzieć takie rzeczy.

Opłaty za prąd, gaz i wodę

03 sty 2023 - 08:49:05

Myślę, że obecnie wysokość rachunków doskwiera wielu osobom. Niestety takie mamy czasy, że wszystkie media sporo kosztują. Ale zawsze można optymalizować wydatki. Jeśli chodzi o prąd to zawsze można porównać taryfy u różnych operatorów - ceny mogą się naprawdę różnić. Sprawdź np. tu https://eon.pl/ ofertę E.ON. Być może znajdziesz u nich coś dla siebie.

Opłaty za prąd, gaz i wodę

04 maj 2023 - 17:28:35

Są to bardzo ważne kwestie lecz nie wiem czy wy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym jakie przepisy muszą spełniać grunty przeznaczone pod fotowoltaikę. Na pewno bardzo ciekawie o takich sprawach napisano w https://greengenius.com/pl/blog/jakie-przepisy-musza-spelniac-grunty-pod-fotowoltaike/ więc zachęcam każdego do czytania takich wpisów.

Opłaty za prąd, gaz i wodę

26 cze 2023 - 09:08:08

Ja nie muszę się zastanawiać nad zmianami. Jak na razie mam bardzo dobrze działający piec na pellet. Nie planuje więc żadnych zmian i kosztownych inwestycji. Muszę tylko pilnować, żeby kupić na czas wysokiej jakości pellet u sprzedawcy http://dobrybrykiet.pl/. Ponieważ od wielu lat kupuje w firmie Dobry Brykiet i jestem zadowolona z ceny i jakości, to nie myślę o zmianie dostawcy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

skorzana torebka