Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Bojler Elektryczny

22 mar 2014 - 13:12:15

Mam mętlik w głowie ponieważ trwa remont w mieszkaniu które będziemy wynajmować , czasu mało bo dzidziuś jest już dawno w połowie drogi , my jeszcze pracujemy , a każdy zamiast pomóc miesza w głowie stosując miliony rad które są ze sobą sprzeczne i nie układają się w całość. Musimy podjąć szybko decyzję a pytanie jest odnośnie grzania wody . W mieszkaniu znajduję się bojler , ma 10 l więc wiadomo że to za mało . Musimy go wymienić na większy , taki był plan . Ale nagle posypały się rady że lepszy będzie junkers . Pytanie moje takie , czy któraś z was ma bojler , jak tak to ile litrowy i jak wyglądają wasze rachunki za prąd ? Mamy możliwość kupna bojlera za 100 zł , a junkers kosztował by drożej , do tego ponoć jakaś zgoda od kominiarza która kosztuje 200 zł , a nie chcemy szaleć z pieniędzmi aby nie być stratni i nie wyjść poza kwotę którą ten pan co wynajmuje nam mieszkanię na ten remont nam dał .
Proszę o pomoc ;)

Bojler Elektryczny

22 mar 2014 - 13:19:27

Ja mam bojler 40l,ma 3 fazy grzania,ja mam cały czas na 1,ale do mycia lub kąpieli daje na prawie 2(woda baardzo goraca).Nie mam porownania z junkersem,ale podobno junkers taniej wychodzi.Powiem Ci tak bojler,caly dzien tv,komputer,grzałka i filtr w akwarium,lodówka,bardzo często czajnik elektryczny,światło,ładowarka tel.i mam średnio rachunek 380zl za 2 miesiące.Czasem mniej.

Bojler Elektryczny

22 mar 2014 - 13:23:03

A na ile osób masz ten bojler 40 l ? My będziemy we dwójkę no i plus małe dziecko jak się urodzi i zastanawiamy się właśnie , widziałam właśnie na tablicy 50 l za 100 zł .

Bojler Elektryczny

22 mar 2014 - 13:43:58

Ja,mąż i 2 małych dzieci.Codzienna kąpiel dzieci i nasza,prysznic rano,zmywanie góry naczyn:),ciepła woda do sprzątania-to tak,żeby zobrazować ile grzeje bojler.

Bojler Elektryczny

22 mar 2014 - 13:46:41

Czyli te 40 l na dzień wam spokojnie starcza ;) Ale raz dziennie te 40 litrów nagrzewacie i zużywacie czy kilka razy w ciągu dnia trzeba ?
Jestem ciemna w tym temacie więc tak pytam o takie rzeczy podstawowe

Bojler Elektryczny

22 mar 2014 - 13:48:08

a junkers czasem nie jest na gaz ? to chyba nie jest boiler elektryczny... elektryczne to są termy i są nieopłacalne bo strasznie dużo prądu ciągną.

Bojler Elektryczny

22 mar 2014 - 13:49:52

No junkers jest na gaz , a my myślimy o bojlerze , i owszem jest on na prąd .

Bojler Elektryczny

22 mar 2014 - 13:51:01

mamy 50l na 3 osoby, spokojnie starcza, rachunki do zniesienia. woda się dogrzewa na bieżąco, jeśli wylejecie całą ciepłą.

Bojler Elektryczny

22 mar 2014 - 13:51:36

NIe,te 40 l nie starcza na 1 dzien,czasem i 2-3 raze oprozniam bojler

Bojler Elektryczny

22 mar 2014 - 13:52:19

ja ci powiem że rachunki są porównywalne

u mamy mieliśmy bojler - około 380 zł za prąd szło [3 osoby] - po wymianie bojlera na piec gazowy spadły do 170 złotych

teraz [mieszkam już osobno] mam junkers i płacę 180 zł za gaz - to wszystko woda bo praktycznie nie gotujemy w domu a osoby są 2

Bojler Elektryczny

22 mar 2014 - 13:52:26

A ta woda co np nie zostanie zużyta to ona zostaje taka ciepła tam jeszcze do zużycia i później np na anstępny dzień musi się znowu nagrzać ?
Nie wiem co robić ;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-22 13:53 przez xLady_Love.

Bojler Elektryczny

22 mar 2014 - 13:52:46

Cytat
xLady_Love
No junkers jest na gaz , a my myślimy o bojlerze , i owszem jest on na prąd .



no to ogrzewanie wody elektrycznie jest bardzo,a to bardzo nieopłacalne, tym bardziej że chcecie 40l. Lepszy junkers kosztuje drożej,ale ogrzewa wodę na bieżąco więc ciągle jest ciepła woda, na dodatek jest bardziej oszczędny i taniej wychodzi.Więc jednorazowo więcej wydacie, ale zwróci wam się na spokojnie w rachunkach.[/quote]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-22 13:54 przez kinia009.

Bojler Elektryczny

22 mar 2014 - 13:54:57

Kinia no w sumie to racja bo jak tutaj piszecie to 2 razy mniejszy rachunek wychodzi z junkersem niż z bojlerem .
Ale przy junkersie to też trzeba robić dwa dojścia żeby ciepła woda była w łazience i tam gdzie zlew ? Bo wiem że przy bojlerze tak by trzeba było .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-22 13:57 przez xLady_Love.

Bojler Elektryczny

22 mar 2014 - 13:57:19

Cytat
xLady_Love
A ta woda co np nie zostanie zużyta to ona zostaje taka ciepła tam jeszcze do zużycia i później np na anstępny dzień musi się znowu nagrzać ?
Nie wiem co robić ;/

to zależy jak sobie ludzie robią ;)

możesz mieć przez cały czas bojler włączony - to jak temperatura wody spadnie to on się włączy i ją podgrzeje

możesz go też wyłączać i wieczorem włączać żeby podgrzał całość [to zanim nie podgrzeje, to woda jest zimna]

i dobra rada - nie kupuj starych sprzętów tylko już lepiej w obu przypadkach zainwestować w coś nowego bo wyjdzie w perspektywie czasu taniej

Bojler Elektryczny

22 mar 2014 - 13:59:56

Cytat
xLady_Love
Kinia no w sumie to racja bo jak tutaj piszecie to 2 razy mniejszy rachunek wychodzi z junkersem niż z bojlerem .

no i jeżeli powiedzmy macie te 40l. Napełnienie wanny to ok 150l. Powiedzmy chcąc napełnić połowę na kąpiel to 75l wody.Mieszając wrzątek z zimną to na jedną normalną kąpiel idzie całe 40l. I trzeba czekać na następną kąpiel ok. 3-4h ? Więc przy takim bojlerze to tylko prysznic.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mieszkanie