Obecnie rozmawiamy o:

transport i spedycja

gorący temat

Prostowanie włosów

dzisiaj o 7:12

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zmywarka

11 mar 2014 - 18:27:52

Jestem na etapie rozglądania się za nowym sprzętem kuchennym. Moje ręce błagają mnie o litość ;) Chcę kupić sobie zmywarkę, taką dużą, pojemną, bo mam dwoje dzieci i dwóch mężczyzn (mąż i teść), którzy nawet po wypiciu szklanki wody, ową szklankę zostawiają mi do zmycia :/ Tak więc, mam ogromną ilość naczyń do mycia każdego dnia.
Chcę Was zapytać, jakie Wy macie zmywarki(marka)? Jak się sprawdzają? Jak często z nich korzystacie? I jaki jest (tak mniej więcej) miesięczny koszt używania zmywarki (wszelkiego rodzaju płyny itp.) - nie chodzi o wodę i prąd.
Polecono mi w Awansie - Amicę ZW 649W - czy któraś z Was ma taki model?

zmywarka

11 mar 2014 - 18:30:39

Naszą zmywarkę głównie ogarniają moi rodzice, ale opłaca się nam - choć jesteśmy tylko 3-osobowa rodziną. Nasz sprzet ma już parę lat, nie jest to niemiecka zmywarka, ale jeszcze daje radę :)
Najdroższe są te tabletki do zmywarki, ale jeśli chodzi o wodę to więcej zużyjesz zmywając ręcznie. No i czasu nie tracisz

zmywarka

11 mar 2014 - 18:32:39

ellamaria1 a jakiej marki macie tą zmywarkę?

zmywarka

11 mar 2014 - 18:36:07

nie jestem w stanie polecić Ci konkretnego modelu ale mysle ze kazda będzie super bo jest to duze odciązenie :) koszt utrzymania zmywarki nie jest duzy, wszystko mozna kupować w biedronce - produkty te są dobre i nie widze potrzeby uzywania tych najdroższych. 100 tabletek w biedronce kosztuje 30 zł a wiadomo wystarczy na cały miesiąc bo jedno zmywanie - jedna tabletka a płyn i sól to raz na pare miesiecy sie uzupełnia ale to jest jeszcze tańsze :)

zmywarka

11 mar 2014 - 18:37:12

ja miesiąc temu kupiłam bosha sms58n98eu i jestem z niej zadowolona jest pojemna niby ma zużywac 6l wody ale to się okaże w praktyce

zmywarka

11 mar 2014 - 18:41:54

ja mam w domu Amice, ale zabij mnie nie wiem jaki to model. ma już ponad 5 lat i chodzi codziennie bez zarzutu. co do płynów można kupować albo tabletki wszystko w jednym, albo osobno proszek, sól i nabłyszczacz. sama musisz zdecydować co ci bardziej odpowiada i co się bardziej opłaci. my kupujemy w zależności co jest w promocji, ale nie są to jakieś kolosalne kwoty. Tabletki najczęściej SOMAT.

jeśli kupujesz zmywarkę najlepiej weź większą (przydaje się przy dużej rodzinie i jak są imprezy) :D często te większe mają funkcję dzielenia kosza, czyli jeśli nie zapełnisz całej, myje tylko pół koszyka. fajną opcją jest też krótki program, gdy np. po imprezie zostaną ci szklanki, które nie są bardzo brudne to wystarczy im program 20 minutowy, ta którą posiadam akurat tej opcji nie ma, ale znajoma ma i sobie bardzo chwali.
najlepsze zmywarki jak i każdy sprzęt to klasa od A w górę czyli A z +. jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz. najlepiej poszukaj opinii o danym modelu w necie :D

zmywarka

11 mar 2014 - 18:43:22

jak będziesz kupowała zmywarkę pamiętaj aby była to 80 nie wiem czy są większą ja mam 80 niektórzy kupują 60 tam to prawie nic nie wchodzi:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-11 18:43 przez edekzkrainykredek2.

zmywarka

11 mar 2014 - 18:47:04

Ja mam simensa od kilku lat i jestem bardzo zadowolona.

Tabletki kupuję w biedronce , 100 sztuk 30 zł. Sól i płyn do nabłyszczania również w biedronie.
Co do zmywarki, obojętnie jaką byś markę nie wybrała zwróć uwagę na

1. długość programów , szukaj takiej która ma program ok. godziny w którym możesz umyć wszystkie naczynia. Niektóre zmywarki mają najkrótsze programy po 1,5 do 2,5 godziny. A te krótkie mają do lekko zabrudzonych szklanek(taka zmywarka nie domywa brudniejszych naczyń na krótkich programach)


2. Czy zmywarka ma tzw. opóźniony start, czyli ustawiasz sobie o której godzinie ma się włączyć

3. Jakie ma koszyki w środku( czy dolny koszyk ma regulowane te stojaki do talerzy, jeżeli są na stałe nie przewracane mogą byc uciążliwe przy myciu garnków)


to tyle co mi się przypomniało :D

zmywarka

11 mar 2014 - 18:49:33

nie kupuj proszę Amici ! to jest najgorsze co może być, miałam pralkę i lodówkę z tej firmy i masakra. 2 lata użytku i tyle. zmywarkę mam z Whirlpoola i jest bardzo zadowolona ;] duża, pojemna, wszystko pomieści ;]

zmywarka

11 mar 2014 - 18:58:07

Ja mam BOSCH - modelu nie podam, bo nie pamiętam
ale ogólnie jest świetna
Nie ma tak jak wszystkie zmywarki koszyczka na sztućce, tylko ma tace, na której można układać sztućce - o wiele wygodniejsze i rąk sobie nie brudze o brudne sztućce (przy koszyczkach to nieuniknione)
Jest bardzo ekonomiczna na dodatek, bo zużywa 7 litrów podczas "prania"
Szerokość 60 cm .
Mieszkam tylko z facetem, więc zbieramy naczynia do niej z dwóch dni, żeby ją całą zapełnić :) Naprawdę pojemna.

zmywarka

11 mar 2014 - 19:04:36

mam zmywarkę, 4 osoby w domu i nie musimy wstawiać jej codziennie. Koszt to pewnie ok 20zł miesięcznie albo i mniej

zmywarka

11 mar 2014 - 19:11:20

laila187 dzięki za wiadomość, nigdy nie rozglądałam się za płynami do zmywarek i nawet przez myśl mi nie przyszło, że takowe są w biedronce ;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.361

zmywarka

11 mar 2014 - 19:16:43

Tylko Bosh i Samsung. Siostra miała amice i narzekała. Ja mam samsunga a mama bosha i sprawują się bez zarzutu.

zmywarka

11 mar 2014 - 19:17:31

Bosch Actiwe Water Eco 2.Mam ją od około 10lat,poprzednia to też był Bosch. Jeśli mieszkasz blisko granicy niemieckiej to polecam zakup w Niemczech, podobnie jak proszki do prania i chemia gospodarcza, sprzęt składany w Niemczech z jakiegoś powodu jest lepszy. Zużycie wody minimalne. Zwracaj uwagę aby miała oznaczenie energooszczędna AA lub AA+. Tabletki Finisch w Niemczech 60 sztuk 9 euro, sól 1,90 nabłyszczacz około 3 euro. oszczędność czasu, wody i energii.

zmywarka

11 mar 2014 - 19:18:12

Ja mam Siemensa (ale jaki model to nie pomnę...) od 8 lat. Ma trzy programy - 40 minut (45 stopni), 160 (50 stopni) i 120 minut (65 stopni) oraz opcję samego płukania.
Nigdy nie miałam z nią problemów. Moja trzyosobowa rodzina zapełnia ją przeważnie co dwa dni, choć mąż z córką co chwilę jakieś nowe naczynia z szafki wyciągają. Bawię się wtedy w "tetris" i układam wszystko tak, żeby się pomieściło:-) Co prawda gdzieś czytałam, że zmywarkę powinno się uruchamiać jednak codziennie, ale nie pamiętam dlaczego... Ale jakoś nie lubię, jak ma taki niepełny przebieg:-)

Tabletki kupuję najczęściej w Lidlu lub w Rossmannie - np.60 tabletek po niecałe 20 zł. Paczka wystarcza na ponad 3 miesiące. Sól do zmywarek maszyna woła sama jak potrzebuje, u mnie to jest raz, dwa razy do roku. Nabłyszczacz - ok 12 zł/ co 2-3 miesiące.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Teściowa..PROBLEM