Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam was dziewczynki :)

Mam w planach przeprowadzkę w najbliższym czasie i właśnie zabieram się za kompletowanie wszystkich potrzebnych przedmiotów składających się na wyposażenie kuchni, łazienki. Chodzi mi o przedmioty typu talerze, patelnie, ręczniki itp. Od znajomych słyszałam wiele pozytywnych opinii co do tej firm, a jakie są wasze ? Byłyście zadowolone czy raczej rozczarowane ?

Ja polecam koce,pościel,obrusy - firmy ŚWIT.
Obie to polskie firmy - trzeba promować i wspierać rodzimy rynek ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-09 15:33 przez Ilikeyourface.

Cytat
Ilikeyourface
Ja polecam sztućce, zastawę i wyposażenie kuchni GERLACH.
Polska firma - trzeba promować i wspierać rodzimy rynek ;)

tiaa:P

zweryfikowana
Posty: 239
Ostrzeżenia: 1/5

Ja mam kilka recznikow, sztucce wlasnie i ostatnio kupilam zestaw talerzy glebokie plaskie i male plus osobno miseczki i powiem ci ze jestem na ta chwile zadowolona.mamy tez rozne drobniejsze przybory kuchenne i tez nie narzekam,nic sie psuje i jak na razie sluza

ja mam duzo rzeczy z ikei i oglnie jest spoko;)
polecam bo nie są drogie ,a sa ladne i [raczej] solidne

Cytat
Ilikeyourface
Ja polecam sztućce, zastawę i wyposażenie kuchni GERLACH.
Natomiast koce,pościel,obrusy - firmy ŚWIT.
Obie to polskie firmy - trzeba promować i wspierać rodzimy rynek ;)


taa... tak samo jak Łucznik, niby polska firma a w srodku made in china lub japan

jaki w tym sens skoro cała produkcja odbywa sie w Azji?
Polskie firmy powinny zatrudniac polaków, wtedy mozna by mowic o wspomaganiu polskiego rynku



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-09 15:07 przez mycherry.

Bardzo dziękuje za wasze opinie :) W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak wybrać się na zakupy :)

ja bardzo lubie dodatki kuchenne z ikei, foremki, przybory typu chochelki, lopatki itp, za to odradzam tarkę - jest do d...;)
talerze sa tez ok, sztucce srednie

te wielkie reczniki tez sa warte uwagi

Najlepszy sklep eveeeer! Mam dzięki niemu urządzony cały dom, od mebli po dodatki, obrazy, ręczniki, roślinki, po prostu wszystko :). I jakość też jest super.

Cytat
mycherry
Cytat
Ilikeyourface
Ja polecam sztućce, zastawę i wyposażenie kuchni GERLACH.
Natomiast koce,pościel,obrusy - firmy ŚWIT.
Obie to polskie firmy - trzeba promować i wspierać rodzimy rynek ;)


taa... tak samo jak Łucznik, niby polska firma a w srodku made in china lub japan

jaki w tym sens skoro cała produkcja odbywa sie w Azji?

Racja - nie ma sensu dofinansowywać firm, gdzie tylko kieszeń właściciela należy do Polaka-cwaniaka,który miejsca pracy tworzy Chińczykom zamiast rodakom,jednak ŚWIT ma swoją produkcję wyłącznie w Polsce i zatrudnia 120 osób.

Natomiast Gerlach rzeczywiście już produkuje w Chinach:(
Co prawda jeszcze parę lat temu mieli dużą fabrykę w Drzewicy.
W 2001 roku pracowało tam650 osób,w 2002 kiedy firmę przejęła osoba prywatna, zatrudnienie zredukowano do 330, a w 2012 pracowało 128 osób.

Cóż - redukcje są zawsze wtedy, kiedy popyt maleje.
Nie wybieramy Polskich produktów, więc firmy upadają,albo są sprzedawane,setki osób NA RAZ tracą pracę. Dramat. Warto o tym pamiętać podczas zakupów.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
kashvi
ja bardzo lubie dodatki kuchenne z ikei, foremki, przybory typu chochelki, lopatki itp, za to odradzam tarkę - jest do d...;)
talerze sa tez ok, sztucce srednie

te wielkie reczniki tez sa warte uwagi

Tarka taka owalna z pojemniczkiem? Potwierdzam - nie kupiłam, bo tarka się nawet pojemniczka nie trzyma. Co do sztućców - mam komplet SVIT, jest rewelacyjny po prostu, tylko sztućce są strasznie wielkie, ale to też zapewnia wygodę jedzenia.

Ogólnie drobnica z Ikei nie tylko kuchenna, ale w ogóle w większości jest bardzo w porządku. Kiepskie [choć wciąż fajne] są garnki, bardzo fajne jest szkło i ceramika, blaszki do pieczenia wspaniałe [zwłaszcza kwadratowa, moja ulubiona], pojemniczki na przyprawy, słoiki typu weck, ogólnie przechowywanie Ikea ma świetnie rozwiązane

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ktora tapeta ?