Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mieszkanie dla Młodych- opłaca sie?

22 sty 2014 - 16:42:21

Witam,

jeżeli któraś z was myśli nad zakupem swojego mieszkania, interesuje się rynkiem nieruchomości polecam darmową rozmowę z kompetentnym doradca, który wyjaśni wszystkie atuty za i przeciw która wchodzi w życie. Polecam z własnego doświadczenia, sama z tego skorzystałam. Jestem bardzo zadowolona, rozwiane zostały wszystkie moje wątpliwości za i przeciw MDM'u

niezweryfikowana
Posty: 34
Ostrzeżenia: 5/5

Mieszkanie dla Młodych- opłaca sie?

29 sty 2014 - 13:32:17

Osobiście uważam, że program ten jest bardzo atrakcyjny i może istotnie ułatwić zakup własnego mieszkania. Bo z tego co wiem to poziom dofinansowania jest naprawdę korzystny.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Mieszkanie dla Młodych- opłaca sie?

29 sty 2014 - 13:36:04

najlepiej iść do doradcy finansowego, który obliczy wartość kredytu a nie jarać się na wstępie. Może się okazać dla niektórych osób, że taniej wziąć kredyt bez programu

Mieszkanie dla Młodych- opłaca sie?

03 lut 2014 - 17:55:22

nie chciałabym zaczynać życia od kredytu na 300 000

Mieszkanie dla Młodych- opłaca sie?

03 lut 2014 - 18:04:06

Nam przy wyliczeniach z MDM się nie opłaca... bank zarabia - daje wyższe oprocentowanie i prowizje i ogólnie do spłaty było więcej.... Lepiej nam wychodzi zwykły kredyt mieszkaniowy.

Mieszkanie dla Młodych- opłaca sie?

09 lut 2014 - 19:01:01

Cytat
Carmesi
Nam przy wyliczeniach z MDM się nie opłaca... bank zarabia - daje wyższe oprocentowanie i prowizje i ogólnie do spłaty było więcej.... Lepiej nam wychodzi zwykły kredyt mieszkaniowy.

tzn. że jeżeli korzystam z dofinansowania to bank udziela kredytu z wyższym oprocentowaniem niż przy zwykłym kredycie?

Korzysta ktoś może z programu MDM ?
Jak wygląda sytuacja z otrzymaniem dofinansowania tzn kiedy fizycznie je dostaje ?

Mieszkanie dla Młodych- opłaca sie?

09 lut 2014 - 19:06:21

Cytat
makeupkit
nie chciałabym zaczynać życia od kredytu na 300 000
DOKŁADNIE

niezweryfikowana
Posty: 264
Ostrzeżenia: 5/5

Mieszkanie dla Młodych- opłaca sie?

24 lut 2014 - 11:26:04

wg mnie sie nie opłaca np w krakowie nie ma mieszkan ktore spełniaja te warunki - w dobrych dzielnicach oczywiście. nie wiem czy nie lepiej kupic cos z rynku wtórnego. patrzyłam tutaj na ogłoszenia http://www.ihouse.pl/ i za 250 tys. mozna kupic nie takie małe mieszkanie w krakowie wiec to dosc niskie ceny :)

niezweryfikowana
Posty: 113
Ostrzeżenia: 6/5

Mieszkanie dla Młodych- opłaca sie?

04 mar 2014 - 18:31:42

Moim zdaniem opłaca się ale wiesz, że oczywiście chodzi jedynie o rynek pierwotny?
Tak więc uważam,że lepiej jest zdecydować się na osobny domek. Jest to znacznie większa wygoda i przestrzeń. Sama nie chciałabym całe życie mieszkać w niewielkim mieszkaniu ...
Obecnie przepiękne domy budują się na Osiedlu Kapriola na warszawskim Wilanowie: http://osiedlekapriola.pl/ Z tego co widzę na stronie są jakieś promocje tak więc może będzie można się załapać do programu?

Mieszkanie dla Młodych- opłaca sie?

05 mar 2014 - 08:34:53

zanim się zdecyduje na MDM warto się rozejrzeć za mieszkaniem z rynku wtórnego, które nie będzie wymagać remontu. Często lokalizacje są lepsze, w mniejszym ścisku niż na tych nowych osiedlach gdzie z balkonu możnaby przejść na balkon sąsiada. No i pomijając kwestię akustyki w starych a nowych blokach, bo wiadomo jak to teraz jest budowane.

niezweryfikowana
Posty: 34
Ostrzeżenia: 3/5

Mieszkanie dla Młodych- opłaca sie?

27 wrz 2014 - 17:48:14

Też ostatnio mamy dylemat - czy zadłużać się na kilkadziesiąt lat i mieszkać na swoim czy raczej wynajmować - i czekać aż wygramy w lotto :) Wprawdzie jest ten MdM ale jak czytam sobie w tym wątku oraz na tym forum http://www.***/f134/ opinie na jego temat są raczej podzielone. Rozpisujemy sobie wszystkie plusy i minusy - na razie wszystko się równoważy - a to nie sprzyja podjęciu decyzji.

niezweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 5/5

Mieszkanie dla Młodych- opłaca sie?

15 paź 2014 - 11:16:46

Moim zdaniem Rodzina Na Swoim była lepsza. Mimo to MdM to jakaś szansa dla młodych. My z narzeczonym chcemy kupić mieszkanie z <moderacja - spam> ale bez pakowania się w kredyt. Czekamy aż moja mama sprzeda ziemię i wtedy kupimy mieszkanie. Kredyt to dla mnie za duże obciążenie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-15 11:28 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 78
Ostrzeżenia: 7/5

Mieszkanie dla Młodych- opłaca sie?

20 paź 2014 - 09:15:42

Ja wiem czy taka mała? Jednak te kilkanaście procent dopłaty do mieszkania to może być sporo szczególnie jak kupujemy mieszkanie w większym mieście. Nie każdy dysponuje pomocą od rodziców tak więc każde pieniądze są dla nas dużym ułatwieniem...
Sama skorzystałam z tej możliwości i kupiłam sobie nowe mieszkanie jakiś czas temu. Jestem zadowolona ponieważ rata kosztuje tyle samo co wynajem a jednak płacę na swoje mieszkanie.
Dla wszystkich zainteresowanych programem na tej stronie:
http://targimieszkaniowe.net/trojmiasto-i-okolice/rynek-pierwotny/
można znaleźć wirtualne targi nieruchomości. Znajduje się tam pełne zestawienie wszystkich inwestycji jakie są aktualnie realizowane. Dałam odnośnik do mieszkań w Trójmieście (ale oczywiście są wszystkie większe miasta w Polsce...).

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Mieszkanie dla Młodych- opłaca sie?

23 paź 2014 - 20:09:26

Mieszkanie dla młodych miało pomóc młodym ludziom w zakupie mieszkania. Niestety niewiele osób skorzystało z takiej możliwości. Największym problemem są wymogi i limity mdm, zobaczcie: http://mieszkaniowy.info.pl/ Niewiele młodych ludzi jest w stanie zdecydować się na zakup nowego mieszkania, które przecież jest znacznie droższe niż mieszkanie z rynku wtórnego.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak rozwiązać sytuację w mieszkaniu...