Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

gorący temat

regularne posiłki

36 minut temu

dieta organizacja

50 minut temu

przestrzeganie diety

godzinę temu

zalety diety pudełkowej

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam,
pytanie jak w temacie...która wystawa okien w mieszkaniu jest korzystniejsza według Was? Zachodnia czy Wschodnia? W którym mieszkaniu będzie więcej słońca i które będzie cieplejsze w zimę? We wschodnim słońce jest tylko rano natomiast w zachodnim słońce popołudniu (już od ok 14=>czy później? do aż do zachodu). Jednak w zimę dominują wiatry zachodnie i czytałam, że może to powodować uciekanie ciepła z mieszkania;/. Jak położone są Wasze mieszkania? Mam nadzieję, że mi pomożecie bo nie wiem co wybrać :(. Zależy mi na tym, żeby było słonecznie i jak najjaśniej również zimą co pomoże trochę ograniczyć koszt ogrzewania.

Ja mam w pokoju okno od wschodu. W sumie, w każdym mieszkaniu tak miałam. W lato trzeba się przygotować na pobudkę o 4.

ja mam idealnie położone mieszkanie. okna na północ :) świetny widok w nocy, a po bokach wschód i zachód słońca :)))

dziękuję za rady i liczę na kolejne :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-12 17:56 przez agusia0024.

Ja mam okna od zachodu,latem to jest strasznie i nie do wytrzymania. Przez cały dzień mam okna zasłonięte. Ale za to zimą duży plus:)

Cytat
agusia0024
podbijam

Uważaj bo zaraz Ci dadzą ostrzeżenie za sztuczne podbijanie wątku.
Najlepszy jest kierunek południowy, lub południowo-wschodni - cieplej rano, lub południowo-zachodni- łapiesz słonce pod wieczór, najgorzej jest na północ ciemno i zimno.

malenka90 więc w zimę kiedy zdarzają się słoneczne dni w jakich mniej więcej godzinach masz słońce w domu? bo ok 16 robi się ciemno więc boję się czy zdąży mi zaświecić, a zależy mi, żeby słońce ociepliło mi wnętrzne zimą, jesienią i wczesną wiosną;d

Cytat
agusia0024
malenka90 więc w zimę kiedy zdarzają się słoneczne dni w jakich mniej więcej godzinach masz słońce w domu? bo ok 16 robi się ciemno więc boję się czy zdąży mi zaświecić, a zależy mi, żeby słońce ociepliło mi wnętrzne zimą, jesienią i wczesną wiosną;d

Gdzieś tak od od. 9 do 13, ale strzelam.
Wiadomo, że za dużo zimą się nie nagrzeje, ale zimowa chandra nie dopada:)

ja mam sypialnie od wschodu.. jak wschodzi słonce od samego rana bez szczelnych rolet nie da sie spac i to jest najchłodniejszy pokój.

Ja mam okna na wschód i zachód. W pokoju z oknami na wschód zawsze rano strasznie świeci słońce, nie raz wstawałam o 6 żeby pranie wstawić, bo jak słońce zaświeciło to raz dwa było suche ;) koło południa robił się spokój. A z tymi na północ to jakaś masakra jest. Latem nie da się wytrzymać, bo tak od 16 do wieczora jest upał niesamowity :/ Rolety ciągle opuszczone i idzie się ugotować. A zimą nie widzę większej różnicy. Ale lepiej mi się mieszka w pokoju od wschodu niż zachodu :)

Pokój dzienny powinien być skierowany na zachód, słońce świeci tam mimo wszystko trochę dłuzej niż tylko od wschodu. Jest tez tak, że jak wracasz z pracy to chociaż trochę słoneczka możesz zobaczyć, a tak wstajesz rano, chwilę poświeci i tyle.

w życiu nie zdecydowałabym się na okna od wschodu - latem z rana jest piekło.

wybierz zachodnie,
od wschodu słońce tylko z rana, potem ciemności zimą i brak bezpośredniego padania promieni słonecznych działają raczej depresyjnie,
wiatrami od zachodu bym się tak nie przejmowała, bo pewnie i tak coś blok przesłania (chyba, że stoi sam w polu)

a ja mam okna wschód - zachód i jestem mega zadowolona bo zawsze kiedy z jednej strony słońce grzeje z drugiej jest cień i odwrotnie...dodatkowo jest cieplej w mieszkaniu (odczuwam pod tym względem ogromną różnicę ponieważ przez dłuższy czas mieszkałam z teściami którzy nie mają słońca w domu wcale bo okna były na północ-południe).

Kiedyś w radiu Janusz Weiss szukał w sklepie kanapę na ścianę wschodnią. Sprzedawczyni była zdezorientowana, bo nie wiedziała czy kanapy które sprzedaje nadają się na wschodnią ścianę. Wybierając kierunek geograficzny okien, pamiętaj o tym.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Niezwykły żyrandol z patyków