Obecnie rozmawiamy o:

Drukarnia

gorący temat

rozwód

9 minut temu

Przebranżowienie lokalu

45 minut temu

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Bielizna komplety damskie

dzisiaj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 6 7 8 -->

Wybraliśmy dom :)

06 cze 2013 - 10:24:37

Od czegoś trzeba zacząć:) mamy działkę, i zdecydowaliśmy się na ten domek.May wiem :) ale lubię takie małe przytulne wnętrza :)do tego dużo pracujemy w domu spędzamy wieczory i niedziele, więc dla nas utrzymanie takiego domu będzie chyba łatwiejsze :) no i ogrzać łatwiej w zimę...

dom dla mnie i dla narzeczonego mego i ewentualnie za parę lat dla dzidzi :)

ile może kosztować budowa takiego domu metodą oszczędnościową ?


fajny domeczek?



Wybraliśmy dom :)

06 cze 2013 - 10:28:08

domek fajny, zwyczajny. Ja nie o takim bym marzyła:)
Najważniejsze że wam się podoba, to ma być Wasze gniazdko:)

Wybraliśmy dom :)

06 cze 2013 - 10:29:38

ładny dom też o takim myślałam,ale wybraliśmy parterówkę,bo na starość nie będziemy mieli siły chodzić po schodach ;) a ja Wam sugeruję założenie solarów,bo to naprawdę jest duża oszczędność.

Wybraliśmy dom :)

06 cze 2013 - 10:31:01

On jest mały? o.O

Wybraliśmy dom :)

06 cze 2013 - 10:31:52

sliczny domek :)

Wybraliśmy dom :)

06 cze 2013 - 10:35:09

mi sie podoba:)
teraz podobno ceny dosc mocno spadły za materiały i wszystko co do budowy, wiec dobry czas na budowanie

Wybraliśmy dom :)

06 cze 2013 - 10:35:49

bardzo fajny :) też marze o domu ale fundusze nie pozwalają.. co do kosztów to nie mam pojęcia

Wybraliśmy dom :)

06 cze 2013 - 10:36:05

świetny ! i nie taki mały. :D

Wybraliśmy dom :)

06 cze 2013 - 10:36:07

dla mnie tez za mały :)

Wybraliśmy dom :)

06 cze 2013 - 10:39:30

Jeżeli miałabym budować własny dom to wybrałabym już coś większego.

Ale to przecież Tobie ma się podobać.

Wybraliśmy dom :)

06 cze 2013 - 10:40:00

lato jest tak,więc wiadomo że w lato się ludzie budują i tym podobne,więc ceny materiału są wysokie. Wiem,bo mam z tym codziennie styczność.

Wybraliśmy dom :)

06 cze 2013 - 10:40:03

zależy ile ma metrów:) niedawno z mojej rodzinki budowali dom który miał 180m2 (dwa garaże,dom niski z zagospodarowanym poddaszem) koszt był ogromny.. same fundamety i ściany to 100-150tys zł i zależy jakie materiały, jakie ocieplenie dach... jejku budowa wymaga tyle pracy i zaangażowania. Trzeba dobrze dobierać ekipy bo kłamią,robią na "odwal się" wylewają beton i zasypują piaskiem bo już muszą iść, a później brakuje i nie wiadomo o co chodzi... tragediaaaa!!!;/

Nie zostawiajcie ich samych bez opieki :) taka moja rada. Powodzenia życzę :) :*

Wybraliśmy dom :)

06 cze 2013 - 10:40:43

Siostra mojego narzeczonego jest na etapie budowy i brali kredyt to ten dom oszacowali na pand 400 tys. a również jest mały bo ma 104m2, oczywiście z wykończeniem i wszystkim, bo stan surowy bodajże kosztował 140tys ;)

Wybraliśmy dom :)

06 cze 2013 - 10:44:42

Metoda oszczędnościowa czyli że będziecie budować sami albo ktoś z rodziny? Mój tata ma firmę budowlaną i jak budował nam domek akurat 2 lata temu to wyszło z całkowitym wykończeniem 300tys - domek 120m2. Przy czym tata ma zniżki na materiały budowlane - no i większość robił sam. Znajomi budowali podobny domek do naszego tylko że za wszystko normalnie płacili i wyszło ich 450tys.

Wybraliśmy dom :)

06 cze 2013 - 10:46:26

to jest taka moja alternatywa dla mieszkania w bloku :)w którym no nie chciałabym mieszkać :)
chcę mieć kawałek swojego miejsca na ziemi :) ale nie chce stawiać wielkiego domu, który będzie stał pusty, taki bez życia :)

Cytat
skarbek2012
Metoda oszczędnościowa czyli że będziecie budować sami albo ktoś z rodziny? Mój tata ma firmę budowlaną i jak budował nam domek akurat 2 lata temu to wyszło z całkowitym wykończeniem 300tys - domek 120m2. Przy czym tata ma zniżki na materiały budowlane - no i większość robił sam. Znajomi budowali podobny domek do naszego tylko że za wszystko normalnie płacili i wyszło ich 450tys.


samą budowa bardzo bardzo bliski, najlepszy kumpel mojego faceta, a całą reszta zajmiemy się sami i ludki z rodziny :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-06 10:48 przez Polina123.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

magiczne wnętrza