Obecnie rozmawiamy o:

skuteczna dieta

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Które mieszkanie kupić?

02 cze 2013 - 08:50:31

Dzień dobry! Chciałabym się Was dziewczyny poradzić w sprawie zakupu mieszkania. Myślę nad tym już któryś dzień z kolei i nadal się waham. Otóż jesteśmy z mężem w trakcie poszukiwania/zakupu mieszkania i nadal nie możemy się zdecydować, które wziąć.
Oba są w tej samej inwestycji, na 3 piętrze. Różną się:
metrażem: 1 - 61 metrów, 2 - 73 metry,
balkonem - 2 ma dwa
wystawą: 1 - południowo-zachodnia, 2 - wschód-zachód,
łazienką: 1 - ma jedną, 2 - ma dodatkową toaletę,
kuchnią: 1 - aneks, 2 - osobna kuchnia.

Co do ceny, to rata będzie się różniła o ok. 500zł miesięcznie na 15 lat. Ogółem cena 2 mieszkania jest wyższa o 80tys.

Stąd szereg pytań, które mieszkanie wybrać? Czy osobna kuchnia jest lepsza niż aneks? Czy dodatkowa toaleta jest aż tyle warta?

Poradźcie proszę bo już sama nie wiem :/



Które mieszkanie kupić?

02 cze 2013 - 08:54:52

Wzięłabym mniejsze,tańsze-obecnie mam 90 metrów i ciężko z utrzymaniem,ogrzewaniem,dużo pracy
61 metrów to wg mnie idealny metraż a 500 zł to dużo



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-02 08:55 przez ynia88.

niezweryfikowana
Posty: 1.046
Ostrzeżenia: 1/5

Które mieszkanie kupić?

02 cze 2013 - 08:56:17

Bez zastanowienia pierwsze, wedlug mnie dwa balkony i druga toaleta nie jest warta tej ceny...

Które mieszkanie kupić?

02 cze 2013 - 08:56:38

ja bym brala mieszkanie z oddzielną kuchnią

ynia88, 70 metrow to nie 90;)



masz tylko te 2 opcje do wyboru?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-02 08:57 przez kashvi.

Które mieszkanie kupić?

02 cze 2013 - 08:59:39

Cytat
kashvi
masz tylko te 2 opcje do wyboru?
Tak, wybraliśmy najbardziej pasującą nam inwestycję i lokalizację. Reszta mieszkań w budynku ma ok. 50 metrów, więc za mało dla nas.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-02 09:00 przez dzwooneczek.

Które mieszkanie kupić?

02 cze 2013 - 09:01:54

Pamiętaj, że mieszkanie bierze się na lata.W zasadzie potrzebne Ci te dwa balkony i osobna toaleta?Jeśli stworzysz odpowiednią aranżację wnętrz, to aneks kuchenny będzie prezentował się znakomicie.Poza tym kredyt ma oprocentowanie zmienne w przypadku kredytu hipotecznego, więc ja niekoniecznie płaciłabym za 2i balkon i osobną toaletę dodatkowe 500zł.Oczywiscie wybór należy do Ciebie :)

Które mieszkanie kupić?

02 cze 2013 - 09:02:54

Jesli bym miała kasę to bym wzięła 2. Nie lubię aneksów kuchennych.

Które mieszkanie kupić?

02 cze 2013 - 09:03:39

W zasadzie wszystko zależy od kapitału jakim dysponujecie,drugie wiąże się z większą wygodą,jeśli Cię stać to bierz ja patrzę okiem przeciętnego polaka,ale jak miałabym większy dochód wiadomo,że wzięłabym większe mieszkanie

Które mieszkanie kupić?

02 cze 2013 - 09:05:01

Aneks kuchenny to poroniony pomysł. Tylko kuchnia oddzielna.
Jeżeli tworzycie rodzinę z dziećmi to nie bez znaczenia jest dodatkowa toaleta i osobna kuchnia także jest wtedy priorytetem.
Z kolei za 1. przemawia usytuowanie płd-zach. Nie zdecydowałabym się na mieszkanie wsch-zach.

Które mieszkanie kupić?

02 cze 2013 - 09:05:53

Zdecydowanie z oddzielna kuchnia

Które mieszkanie kupić?

02 cze 2013 - 09:06:36

Cytat
ynia88
W zasadzie wszystko zależy od kapitału jakim dysponujecie,drugie wiąże się z większą wygodą,jeśli Cię stać to bierz ja patrzę okiem przeciętnego polaka,ale jak miałabym większy dochód wiadomo,że wzięłabym większe mieszkanie
Na mieszkania nas stać, chociaż wiadomo że w większości kredytujemy, dlatego też się zastanawiam. Jak weźmiemy pierwsze, to praktycznie za tą dopłatę wyremontujemy...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-02 15:21 przez dzwooneczek.

Które mieszkanie kupić?

02 cze 2013 - 09:09:40

Ja bym wybrała drugie. Jest większe, ma osobną kuchnię a to jest bardzo ważne. Połączenie kuchni z pokojem jest jak dla mnie poronionym pomysłem, dobrym tylko do kawalerek. Dodatkowa toaleta to też duży plus, zwłaszcza, jak będziecie mieć dzieci. Lepiej wziąć większe mieszkanie, w końcu będziecie tam mieszkać przez lata, nie warto oszczędzać na tak ważnej sprawie. Oczywiście, jeżeli te 500 zł więcej to dla was za dużo, to bierzcie pierwsze, bo lepsze małe niż zadłużone ponad miarę.

Które mieszkanie kupić?

02 cze 2013 - 09:15:18

Cytat
Jednafiga
Ja bym wybrała drugie. Jest większe, ma osobną kuchnię a to jest bardzo ważne. Połączenie kuchni z pokojem jest jak dla mnie poronionym pomysłem, dobrym tylko do kawalerek. Dodatkowa toaleta to też duży plus, zwłaszcza, jak będziecie mieć dzieci. Lepiej wziąć większe mieszkanie, w końcu będziecie tam mieszkać przez lata, nie warto oszczędzać na tak ważnej sprawie. Oczywiście, jeżeli te 500 zł więcej to dla was za dużo, to bierzcie pierwsze, bo lepsze małe niż zadłużone ponad miarę.
Też bym wolała większe, wiadomo. Kwestia tego, czy wg. Was opłaca się dopłacać 80tys. za trochę większe mieszkanie...

Które mieszkanie kupić?

02 cze 2013 - 09:15:56

ja mam w domu osobna toalete i uwierzcie, ze to najlepsze co moze byc. nie raz juz, jak ktos sie kapal a np ja koniecznie chcialam skorzystac z ubikacji, to zawsze moge isc tam, a nie cierpiec i czekac az ktos wyjdzie z lazienki:)
ja osobiscie jesli mialabym mozliwosci, bralabym wieksze, napewno zalowac nie bedziesz. no i kuchnia osobna, to chyba tez wazne, mysle ze jezeli wezmiesz wieksze to bedziesz mniej zalowac, niz gdybys wziela mniejsze ;)
i mysle, ze musicie z mezem ustalic, na ile Was stac, aby wydac. no i racja, jak ktos juz wczesniej powiedzial, jest to inwestycja na cale zycie. Mysle ze podejmiesz wlasciwa decyzje :))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-02 09:17 przez Ichaa_Yep.

Które mieszkanie kupić?

02 cze 2013 - 09:21:02

Cytat
misiek18203
Bez zastanowienia pierwsze, wedlug mnie dwa balkony i druga toaleta nie jest warta tej ceny...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kolory ścian