Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Czego używacie do prania? Standardowo proszku? Płynów? Kapsułek? Tabletek? Co się sprawdza, a co wręcz przeciwnie?

jak dla mnie najlepszy jest persil lub vizir. dopiera plamy dziecka z ciuszków.
plus do tego silan, złoty lub niebieski.

Ja używam proszków. Kiedyś przez przypadek zamiast płynu do płukania, kupiłam płyn do prania, wlałam do pralki i miałam pół łazienki w pianie ;)

Używam płynów do prania. Dla mnie rewelacja. Mniej zajmuje miejsca ((ilościowo używa się mniej),zapach mi odpowiada, nie muszę już stosować płynów do zmiękczenia. Cenowo też chyba lepiej się na tym wychodzi.Jedynie do białych rzeczy używam standardowo proszku. Po płynie nie uzyska się takiej bieli jak po proszkach do białego.

Cytat
kasia_susu
Ja używam proszków. Kiedyś przez przypadek zamiast płynu do płukania, kupiłam płyn do prania, wlałam do pralki i miałam pół łazienki w pianie ;)
:) chciałabym to zobaczyć :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-06 13:05 przez JuanaG.

Do większości rzeczy proszek + płyn do płukania.
Do czarnych jakis płyn do czarnego + płyn do płukania
Do delikatnych płyn do prania + płyn do płukania.
Jak są plamy (lub wiem, że mogą być) dodaję Vanisha lub zapieram plamy mydełkiem odplamiającym.
Nie mam ulubionej marki.

Cytat
anullla001
Płyn Persil.
the best :)

Zazwyczaj proszek E + E czarny a do prania ręcznego używam różowy Woolite

Dla mnie najlepszy jest vizir. Ostatnio używam też kapsułek ariel i jestem zadowolona. Wszystko super się dopiera i ładnie pachnie.

Ja tradycyjnego E używam i to koncentratów, bo są bardzo wydajne. Zarówno do prania, jak i do płukania. Ostatnio testuję serię Perfume Style, która bardzo długo trzyma się na ubraniach i pozostawia miły zapach w szafie.

Do prania ubrań kolorowych i białych używam proszku do prania, a do ciemnych płynów. Nie mam ulubionych marek i kupuję zazwyczaj na promocjach. Do płukania używam płynów E. Testuję już kolejny zapach z E i nie mogę zdecydować się, który lepszy, bo po wszystkich ubrania pachną cudownie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-06 13:16 przez colin225.

Cytat
anullla001
Płyn Persil.

Płyn do prania Woolite Perła, opakowanie białe z niebieskim, płyn uniwersalny do prania rzeczy białych, kolorowych.... a dodatkowo płyn do płukania najczęściej E, czasami kapsułki

Proszek to nie wiem nie mam idealu :-P ale jeżeli chodzi o płyn do płukania to polecam niebieski E pachnie cudownie ;-)

Ja jestem za płynami do czerni,do koloru.Moja garderoba,to czerń i fiolety,więc siłą rzeczy muszę prać w płynach do tego przeznaczonych.Używam też płynów odświeżających kolor do reszty ubrań,mojej córki szczególnie,bo to głównie cała paleta kolorów,często prane,więc dbam,by nie wyblakły,męża gdzieś też po drodze w tym wypiorę.
Najfajniejszą sprawą dla mnie jest soda amoniakalna,woreczek kosztuje z 6zł,generalnie niepotrzeby jest drogi proszek typu Wizir,który stosowałam,bo wystarczy zwykły,po dodaniu sody wszystko jest lśniąco białe,a dodane do płynu d prania kolorowych ubrań dopiera plamy i nic nie blaknie.Zaraziłam się tym od babci,która jest uczulona na wszystko,proszki,mydło,nawet wodę,a nic jej po ciuszkach pranych w sodzie nie jest,tak samo,mojemu dziecku.
Polecam,bo warto,6zł to nie majątek,a efekt będzie zadowalający,do ubrań,firanek,nawet dywan przetrzeć:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Lampki LED - przyklejane. Ma ktoś ?