Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 661
Ostrzeżenia: 1/5

Schody - POMOCY

16 paź 2012 - 09:19:25

parę razy zjechałam z drewnianych schodów i nie miło to wspominam... a co dopiero z takich wyłożonych kafelkami !! nieźle bym się poobijała :( aż boli mnie na samą myśl. brr

zweryfikowana
Posty: 112
Ostrzeżenia: 1/5

Schody - POMOCY

16 paź 2012 - 09:23:44

zostaw drewniane, tylko odnów! pozniej bedziesz zalowac.. ;)

Schody - POMOCY

16 paź 2012 - 09:25:19

Cytat
Dovrebbe
parę razy zjechałam z drewnianych schodów i nie miło to wspominam... a co dopiero z takich wyłożonych kafelkami !! nieźle bym się poobijała :( aż boli mnie na samą myśl. brr
też mi się zdarzyło zjechać na dół ;)

Schody - POMOCY

16 paź 2012 - 09:28:21

Mojego chłopaka brat robił u siebie schody z płytek, ale muszą być to płytki całościowe- nie wiem jak to się fachowo nazywa- w każdym razie, muszą być wykonane całe z tego samego materiału, a nie tylko kryte z wierzchu- na wypadek obicia, pod spodem jest ten sam materiał i nie widać uszczerbku. Marcin wybrał takie płytki antypoślizgowe, chropowate, i naprawdę wcale się nie ślizgasz idąc po nich. Wiadomo, że przecież na schody nie położy się terakoty, taka jaka jest w łazience, tylko wybierze się specjalną:) tylko z tego co zauważyłam- tę chropowatą powierzchnię będzie ciężko myć, jak się ją zapuści, to nie wiem co robić...

Z kolei mój chłopak ma schody drewniane, na wysoki połysk- tam to dopiero ślizgawa. Ile ja razy prawie stamtąd spadłam... trzeba będzie kupić takie dywaniki, na każdy schodek i położyć, bo po 1- od częstego chodzenia będą się niszczyły, a po 2

Wydaje mi się, że płytki to dobre rozwiązanie, tym bardziej, jeśli wnętrze domu, meble wskazują na to, że bardziej by takie płytki pasowały. tylko trzeba poradzić się FACHOWCA, a nie nas na szafie- bo mało kto ma wiarygodne informacje, my snujemy tylko domysły i własne doświadczenia. I to też zapytać albo tego, kto to robi, albo kogoś w sklepie specjalistycznym- Ci w sieciówkach też nie zawsze się znają (wiem to z własnego doświadczenia, jak potrafią czasem doradzić..)

Schody - POMOCY

16 paź 2012 - 09:29:42

z kazdych schodow mozna spasc , ale jak dla mnie drewno to drewno nadaje ciepla wnetrzu , jest ozdoba, a plytki moze i praktyczne bo mokra szmata przelecisz ale ozdoba nie sa jak dla mnie. mam znajomych ktorzy maja wlasnie plytki na wysoki polysk i powiem tak czulam sie jak na tafli lodu , jak nie masz kapci, skarpet antyposlizgowych to przejscie po nich to duzy wyczyn

Schody - POMOCY

16 paź 2012 - 09:33:46

Moi rodzice mieli takie w swoim domu. Jak umyjesz stają się śliskie, jak coś upuścisz, mogą pęknąć i ogólnie sprawiają wrażenie chłodu i biurowości (schody jak w biurowcu). W moim domu mamy stare, drewniane, poniemieckie schody. Są zniszczone i trzeba je odnowić, ale jak już to zrobimy, to starczy na lata. I wygląda o wiele przyjemniej :) ale to pewnie kwestia gustu :)

Schody - POMOCY

16 paź 2012 - 09:37:57

cos Ty ,rob normalnie drewniane schody. moj tata mi ostatnio zrobil,jesionowe-sa piekne.a Ty sobie je po prostu odnów. drewniane sa naprawde na dłuuugie lata,poza tym wydeje mi sie ze plytki to raczej beda sliskie,chyba ze polozysz na kazdy schodek maty antyposlizgowie,ale to odbierze im cały urok.

Schody - POMOCY

16 paź 2012 - 09:41:10

Mój chłopak w swoim domu też ma płytki (chyba półmat) i w ogóle nie są wymagające, wystarczy przelecieć mopem raz na jakiś czas.Owszem zdarza się poślizgnąć i nie polecam do domu, w którym są małe dzieci, ale ja do nich przywykłam i pasują do wnętrza. Zgadzam się z poprzedniczką, że powinnaś pytać o radę fachowców, oni są na pewno bardziej w temacie od nas:)

Schody - POMOCY

06 lis 2012 - 10:58:17

Inny przykład drewnianych schodów, od firmy Prudlik. Wygląda to conajmniej genialnie. Same oceńcie:


niezweryfikowana
Posty: 212
Ostrzeżenia: 4/5

Schody - POMOCY

16 sty 2013 - 11:48:55

Podobają mi się ich schody Prudlik, ale konkretnie te poniżej, na zdjęciu. Jak na razie nie mamy u siebie pod to warunków, ale czas pokaże ;-)


Schody - POMOCY

16 sty 2013 - 12:02:45

ja mam stopnie z marmuru takie gotowe całe płyty
a ta pionowa część stopnia (trochę schowana bo te płyty lekko wystają poza linię) normalne płytki

płytki można zawsze położyć jakieś chropowate, więc nie muszą być śliskie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-16 12:05 przez pauli05.

Schody - POMOCY

17 sty 2013 - 20:28:39

Cytat
lena-222
nie bedzie, bede miala ogrzewanie podlogowe
kurcze nikt nie pomoze ??
na schodach nie kładzie się ogrzewania podłogowego.
Uważam że lepiej będą wyglądać schody drewniane, płytki - na wysoki połysk mogą być śliskie, chyba nie chcesz się zabić biegając na bosaka?

Schody - POMOCY

20 sty 2013 - 15:31:56

Nie pomogę, mam drewniane i moim zdaniem są dobre, ale nie mam porównania.

Schody - POMOCY

20 sty 2013 - 15:48:18

nie polecam płytek na schody - znajomi takie mają, można się na nich zabić, poza tym są nieprzyjemne - zimne. moja mama ma takie schody również w biurze i jest podobny problem, są cholernie śliskie. poza tym weź pod uwagę, że jeśli jedna się stłucze, będziesz musiała kuć cały schodek, a dom to nie biuro, prawdopodobieństwo, że coś spadnie, jest dużo większe. ogrzewanie podłogowe nic Ci nie da, nie instaluje się go na schodach! będzie zimno, drewno się nie wychładza.

Schody - POMOCY

20 sty 2013 - 15:53:28

błyszczące płytki mają najgorsze parametry wytrzymałościowe, nadaja się jedynie na ściany. Na podłogi używa się płytek matowych, ktore nie pękają przy dużej sile np.nacisku.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KREDYT RODZINA NA SWOIM!