Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Schody - POMOCY

06 paź 2012 - 15:05:44

Witajcie
zabrałam się za wielki remont mojego domu - wszystko wymieniam i mam problem ze schodami
Otóż aktualnie są stare - drewniane. Chce to drewno usunac i zrobic schody z plytek.
Poszukałam płytki na wysoki połysk i chciałabym takie same zeby byly na korytarzu i schodach. Stopnice schodowe są z roweczkami przy brzegach.

Powiedzcie mi czy któras z was ma takie plytki na schodach i jak się to sprawdza ?? Czy są one bezpieczne ?
Albo pochwalcie się jakie same macie plytki na schodach (oczywiscie wew. domu) - bylabym zadowolona ze zdjec, abym mogla wyrobic sobie jakis pogląd.

To moj pierwszy powazny remont - stąd takie pytania :)

Schody - POMOCY

06 paź 2012 - 15:11:18

płytki na schodach w domu? nie będzie "za zimno"?

Schody - POMOCY

06 paź 2012 - 17:02:52

nie bedzie, bede miala ogrzewanie podlogowe
kurcze nikt nie pomoze ??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-06 17:03 przez lena-222.

Schody - POMOCY

06 paź 2012 - 17:05:02

ja nie polecam, są śliskie i łatwo je uszkodzić poza tym ścierają się! Ja polecam odnowić drewniane schody i bdzie pięknie:)

Schody - POMOCY

06 paź 2012 - 17:07:23

no wlasnie w odnawianie schodow nie chce sie bawic... poza tym stawiam na plytki gdyz to beda schody czesto uczeszczane przez przybywajacych do domu

eksploatacja bedzie wysoka

Cytat
Nuudziara
ja nie polecam, są śliskie i łatwo je uszkodzić poza tym ścierają się! Ja polecam odnowić drewniane schody i bdzie pięknie:)

polerowana podloge maja znajomi kilka lat i bardzo sobie chwala
co prawda nie maja schodow i tu nie pomogą doradzic



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-06 17:08 przez lena-222.

Schody - POMOCY

06 paź 2012 - 17:08:33

tym bardziej bym odnowiła albo zrobiła takie jakby obicia ale też drewniane bo jesli dobrze to zaimpregnujesz to nie ma nic trwalszego. te płytki się naprawdę ścierają..:) sama zobaczysz zresztą

Schody - POMOCY

06 paź 2012 - 17:10:24

Drewniane schody to naprawdę dobra sprawa.
Płytki są śliskie... Łatwo je zbić.

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Schody - POMOCY

06 paź 2012 - 17:10:36

płytki będą się ścierać i będą śliskie wydaje mi się że to nie jest dobry pomysł na schody. zresztą nawet wizualnie nie bardzo będzie to wyglądać.

Schody - POMOCY

06 paź 2012 - 17:10:39


wszystko to pieknie wygląda, widocznie duzo osob je zaklada,

szkoda ze nie ma tu nikogo kto ma takie plytki w domu

Schody - POMOCY

06 paź 2012 - 17:10:57

nie polecam takich plytek na schody, ja na prostej podlodze potrafie sie slizgac w niektorych butach, mimo, ze maja np. gumowa podeszwe
poza tym wystarczy, ze upuscisz na nie szklanke i plyta odpryskuje lub pęka
pod swiatlo widac kurz i wszelkie niedociagniecia w sprzataniu, trzeba je nablyszczac i polerowac
to ladnie wyglada w pomieszczeniach, w ktorych nikt nie przebywa

Schody - POMOCY

06 paź 2012 - 17:15:30

Cytat
mag23
nie polecam takich plytek na schody, ja na prostej podlodze potrafie sie slizgac w niektorych butach, mimo, ze maja np. gumowa podeszwe
poza tym wystarczy, ze upuscisz na nie szklanke i plyta odpryskuje lub pęka
pod swiatlo widac kurz i wszelkie niedociagniecia w sprzataniu, trzeba je nablyszczac i polerowac
to ladnie wyglada w pomieszczeniach, w ktorych nikt nie przebywa

aktualnie mam w lazience i w przedsionku plytki półmat - kurcze strasznie czepia sie ich brud - doslownie trzeba je szorowac

slyszalam opinie ze polerowane dobrze sie sprzata
zaczynam sie zastanawiac juz teraz

Schody - POMOCY

06 paź 2012 - 17:16:39

ja mam i dlatego odradzam ale mam wrazenie że Ty nie oczkujesz opinii a aprobaty dla tych płytek i pochwały ze chcesz je zrobic:)

Schody - POMOCY

06 paź 2012 - 17:19:39

Cytat
Nuudziara
ja mam i dlatego odradzam ale mam wrazenie że Ty nie oczkujesz opinii a aprobaty dla tych płytek i pochwały ze chcesz je zrobic:)

bo naprawde bardzo mi sie spodobaly
a tak jest przy zakupach ze musi mi cos szczegolnie wpasc w oko zebym to kupila
a tu kurcze widze niezbyt dobre opinie

to jakie plytki w takim razie ?

Schody - POMOCY

06 paź 2012 - 17:24:17

Ja kiedyś mieszkałam przez jakiś czas w pewnym domu,gdzie schody wyłożone były płytkami marmurowymi.Używalność była bardzo duża,nie ścierały się i dodatkowo bardzo łatwo było je utrzymać w czystości.Takie płytki są grubsze niż te zwykłe i jakoś specjalnie śliskie nie były,tzn.nikt nigdy z nich nie zleciał,ani się nie pośliznął.Co do zwykłych płytek nie wiem,ale drewniane schody będą nadawały domowi ciepły charakter,będzie się wydawać bardziej przytulnie,zwłaszcza gdy jest to mały dom.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Reda