Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wyprowadzka na studia

18 wrz 2012 - 14:53:26

Nie wiem czy był już taki temat, osobiście go nie znalazłam wiec zakładam nowy:)
A wiec drogie przyszłe studentki co zabieracie ze soba z domu lub kupujecie wyprowadzając sie do akademika/mieszkania?
Mnie przeprowadzka czeka za niecałe 2 tygodnie i powoli chce sie za to zabrać ale jakoś nie wiem co powinnam zabrać więc licze ze razem stworzymy listę najpotrzebniejszych rzeczy:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-18 14:56 przez she_29.

Wyprowadzka na studia

18 wrz 2012 - 14:58:43

podbijam bo też kompletnie nie wiem jak się za to zabrać -,-

Wyprowadzka na studia

18 wrz 2012 - 15:00:48

ja mam całą listę:)Nie będę wymieniała ubran bo to każda we własnym zakresie zrobi sobie listę.Kosmetyków też nie:) mozecie dopisac bo o tym się zapomina pilniczek i krem do rąk.
Ja wybieram się do akademika więc kuchenne rzeczy: garnek,patelnia,deska do krojenia ,sztućce ,talerze,kubek,gąbka donaczyń,nóż,durszlak,płyn do naczyń,ściereczka,czajnik elektryczny(ja mam na 0,6L),drewniana łyzka i pudełka plastikowe na żywoność.

Kołdra
poduszka
koc
ręcznik
piżama
kapcie
lampka
lusterko
żelazko (też mam małe)
przedłużacz
wieszaki ze 2
stopery
pudełka na pierdoły
stroj wf
mini apteczka-plaster ibumprom no-spa cokolwiek
parasolka mała

laptop/tablet cokolwiek macie plus kabelki
aparat foto plus kabelki
słuchawki
pendrive
drukarka jak komuś potrzebna



Szkolne: kalkulator
notesy
długopisy ołówki teczki folie i inne
igła nitka i nożyczki


Cześć pokojóww akademikach np jest przez wakacje nieużywana więc jakieś pronto i ścierki do czyszczenia
podręczna kosmetyczka (podkład puder itd)
ładowarka do telefonu
kalendarz zegarek

Wyprowadzka na studia

18 wrz 2012 - 15:01:04

Ręczniki, suszarka, oczywiście kosmetyki i ubrania, pidżama, laptop z ładowarką, telefon z ładowarką, zeszyty.. nie wiem cóż jeszcze. Jakieś rzeczy typu szampon/gąbka? Słuchawki, aparat, wosk do mojego aparatu:D:D Dokumenty i inne papiery, torebkę/torbę na laptopa i do szkoły, nożyczki. Też nadal myślę...
I leki:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-18 15:06 przez Marii2624.

Wyprowadzka na studia

18 wrz 2012 - 15:04:32

pannadrops dobrze prawi ;) ja juz od dwoch lat poza domem wiec mam to za soba, ale jak na poczatek wezmiecie to co wypisane to na pewno nie zginiecie ;) a pozniej powoli bedziecie dokupowac czy przywozic jak wam sie cos przypomni :) ale na pewno nie ma sie co stresowac za bardzo :)

Wyprowadzka na studia

18 wrz 2012 - 15:08:29

ja też się ywprowadzam ;) tylko że do mieszkania, większość rzeczy już zawiozłam ;) musimy tylko kupić jeszcze żelazko jakieś bo nie mamy starego ;D

jak myślicie ile kasy na jedzenie na miesiac ?
sama nie wiem a tata ciagle chce żebym mu powiedziała..

Wyprowadzka na studia

18 wrz 2012 - 15:10:05

Dobry temat... Ja musiałabym kupić parę konkretnych rzeczy, ale wydałam 600zł na Lity J.C. i mam teraz węża w kieszeni :( Potrzebuję jakichś organizerów, wieszaków i kartonowych pudełek. Poza tym jeszcze kilka rzeczy, które wcześniej dzieliłam z mamą, jak płyn do soczewek, zmywacz do paznokci, cążki. Nie wiem jak wyglądają studia nawet w przybliżeniu, więc myślałam o jakichś zeszytach, segregatorach ewentualnie... Ale dzisiaj kupiłam sobie ciepłe kapcioszki w norweski wzorek, takie dłuugie, okazja, bo akurat planowałam, dałam za nie 20zł. Ogólnie to mieszkanie jest bardzo dobrze wyposażone, więc jakichś pralek, odkurzaczy, żelazek, tosterów, pościeli, ręczników brać nie muszę. A tak to biorę:
*maszynę do szycia
*laptopa
*wszelkie ubrania, buty, kosmetyki.
*chyba mały stoliczek i krzesełko
*świeczki

Chciałam tylko jakoś ładnie to popakować, żeby nie robić tam w szafie burdelu.

Ja dostanę 1200 - 600mieszkanie i 600 na życie(Wrocław), ale nie wiem, czy starczy... Zastanawiam się nad znalezieniem jakiejś pracy, bo z kieszonkowego nici.

A, przypomniało mi się jeszcze o lampce na biurko, też priorytet.
No i głośniki, ładowarki, słuchawki, dokumenty.
Trzeba też zmienić adres na Allegro ;D



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-18 15:14 przez Reeedka.

zweryfikowana
Posty: 1.422
Ostrzeżenia: 2/5

Wyprowadzka na studia

18 wrz 2012 - 15:11:19

A po co wam wozić takie rzeczy jak zmywak, płyn do naczyń, proszki itp. Jeszcze się nadźwigacie, a przecież nie jedziecie studiowac w buszu :P

Jesli będziecie mieszkać w akademiku to polecam duuuuuużo środków do sprzatania, domestosy i inne cuda.

niezweryfikowana
Posty: 2.948
Ostrzeżenia: 1/5

Wyprowadzka na studia

18 wrz 2012 - 15:13:12

powinnaś wziąć najpotrzebniejsze rzeczy. Kiedy się przeprowadzałam to wzięłam: koc, pościel, poduszkę, przedłużacz, ręczniki, wieszaki, kosz na śmieci, kapcie, lusterko, lampkę, kupiłam nawet mały regał, pudełka z ikei, drukarkę, suszarkę do bielizny, skarbonkę (idzie sporo odłożyć jak się wrzuca czasem po złotówce albo więcej :P) podkładki pod kubek, kubek, podkładkę większą na biurko, głośniczki i inne ;)

Wyprowadzka na studia

19 wrz 2012 - 13:25:34

Prostownicę do włosów ;)

Wyprowadzka na studia

19 wrz 2012 - 13:28:40

Ja mam gołe mieszkanie, jest tylko kuchnia z meblami i wyposażeniem (lodówka, plyta kuchenna, zlew) i łazienka.
Zabieram komplet garnków, czajnik, komplet naczyń (kubki, talerze, miseczki, sztuće), blender, zmiotkę i szufelkę, moje ulubione ściereczki z mikrofibry, kwiatka w doniczce, łóżko, stol do kuchni, stolik do pokoju i lampę.

Oprócz tego rzeczy osobiste (ubrania, kosmetyki, laptop itp.) ale to już każdy według własnych potrzeb.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

MUSZKI !!!PROSZE O SZYBKA POMOC