Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

mam ten sam problem ,prałam białe pranie i zawieruszył mi się żółty ręcznik ,ktory pod wpływem 60stopni zafarbował mi wszystko co było białe-załamka na maksa, wyprałam dwa razy to pranie z ace w 60 stopniach ,ale niestety wszystko jest nadal żółte.

skoro tu się zrobiła poradnia pralnicza to i ja ;)

otóż moje białe prAnie zszarzało po tym jak prałam je w proszku ixi próbowałam płynu E do białego ale niewielki rezultat.


drugie [ytanie jak nastawiacie pralkę że rzeczy tak ślicznie pachną? ile obrotów itp?? z mojej pralki wszystko tak ładnie pachniało ale mąż coś przestawił i ona chyba teraz przepłuje że po płynie śladu nie ma

proszę Was o pomoc !!!
mój tata robił pranie i kazał mi wrzucić wszystkie kolory razem bo będzie prał w zimnej wodzie więc nie ma szans na zafarbowanie - wielokrotnie już tak robił tyle że... zamiast zrobić jak mówił to zagotował pranie !!! po otworzeniu pralki ubrania były gorące parzyły w ręce...
załatwił mi tym samym moją ukochaną sukienkę którą miałam na sobie tylko raz - w moje urodziny. Gdzieniegdzie pojawiły się niewielkie aczkolwiek widoczne ciemne plamy. Czy można z tym coś zrobić jakoś ją uratować?
Pomóżcie proszę bardzo mi zależy na tej sukience...

Cytat
alanis0000
vanish nie niszczy tkanin

Ja także polecam vanish ,jest dobry ;)

z czystym sercem polecam odbarwiacz dr beckmann. 100% skutecznośći. wypróbowałam i polecam. wybielacz też bardzo dobry

zweryfikowana
Posty: 1.486
Ostrzeżenia: 1/5

Mam spr.sposób -sama tydzień temu zakladałam podobny wątek ;) i poradzilam sobie sama ;) odplamiacz INTERMARCHE firmy "top budget" rewelacja! Koszulki z nadrukami też odratuje ;)Nawet kolezanki moje juz wyprobowaly;)

a chciałam jeszcze dodać że sukienka jest pomarańczowo ruda więc wybielacze nie wchodzą w grę...

uuuu...to nie pomogę ;/

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

może drugie pranie pomoże? mnie kiedyś pomogło :) wszystkie białe rzeczy miałam zafarbowane na różowo, wrzuciłam jeszcze raz do pralki i wszystko wróciło do normy ;) ale to pewnie zależy od materiału itd.

Ewelino czyli ten Twój środek jest do białych ubrań tak?

Cytat
vanilia
a jak usunąc farbę olejną z dżinsówm które są granatowe?

Spróbuj na wewnętrznej stronie BENZYNĄ EKSTRAKCYJNĄ, broń Cię przed rozpuszczalnikiem (ten odbarwi).

Jusysia7 jak najbardziej tak;)

vanish jest odplamiaczem a nie wybielaczem, zafarbowane ubrania tylko ace, albo tytan, są na allegro jakies jeszcze inne specyfiki ale nie wiem, ja zawsze do każdego prania, ciemnego, kolorowego , białego wrzucam szmatki wsiakające kolory. Raz zafarbowałam koszulki meza na zółto i teraz bez tych szmatek ani rusz. a na inne plamy jak najbardziej vanish

jak mogę usunąć zaschniętą kawe z białych spodni ? da się je jakoś wybielić ? próbowałam wszystkiego nawet cifa i domestosa. NIC ;(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wspolne mieszkanie