Obecnie rozmawiamy o:

Biznes

gorący temat

tabernakula sklep

22 minut temu

zakupy internetowe

47 minut temu

Budowa domu

51 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Drogie Szafowiczki
Do białego prania zaplątała się ciemna skarpetka w efekcie pranie ma lekko niebieski odcień. Jak się tego pozbyć. Czy ACE to dobry pomysł i czy to usunie.
Pomóżcie jak wiecie
Dziękuje

ace niszczy tkaniny, też tak kiedyś zrobiłam, bodajże użyłam proszku do firan do ponownego prania ;]

vanish nie niszczy tkanin

zweryfikowana
Posty: 254
Ostrzeżenia: 1/5

Vanish jest bardzo dobry :)) i tani ;)

moja mama wsypuje do miski vanish lekko namacza i zostawia biale rzeczy w tym zamoczone na noc. dziala:) i nie niszczy tkanin, tzn. nie rozwalają się po kilku noszeniach.

Hey dziewczyny pomocy... Uprałam siwą bluzkę z białą wstawką. Kiedy wyjęłam okazało się, że siwa część zafarbowała na różowo od napisów na metce. Nie wiem co robić. Wymoczyłam w vanishu ale nie pomogło. Może znacie sposób na usunięcie zafarbowania? Dziękuję

Witam,
Mam problem... Wyprałem czapkę bawełnianą z daszkiem która z tyłu regulowana była skórzanym brązowym paskiem który w efekcie zaplamił mi tkaninę czy jest jakiś sposób żeby to wyprać ? zaznaczam iż próbowałem namaczać w odplamiaczach typu ariel i tylko delikatnie plamy zbladły :( jakiś sposób/propozycje ? z góry dziękuję za rady będę próbował :) Pozdrawiam

a ja oblałam błękitne rurki z zary domestosem i mam kilka białych plam od tego i czy da się to jakoś uratować czy spodnie już są do wyrzucenia przeżyłam dramat bo za spodnie dałam 300zł a miałam je na sobie 2 raz jak to pisze to krew mnie zalewa

Sprawdzonym choć dziwnym sposobem jest używać środka typy cilit bang itp jednak trzeba to robić ostrożnie. Tkaniny sie nie niszczą a plammy schodza

Cytat
ivusia28
a ja oblałam błękitne rurki z zary domestosem i mam kilka białych plam od tego i czy da się to jakoś uratować czy spodnie już są do wyrzucenia przeżyłam dramat bo za spodnie dałam 300zł a miałam je na sobie 2 raz jak to pisze to krew mnie zalewa

Nie da sie uratować:( i albo odbarwisz je całe albo na całych takie plamki innego ratunku nie ma no chyba ze kosz na smieci



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-16 11:06 przez DulceMaria.

vanish:) polej tę plamę gorącą wodą i venishem i trzyj delikatnie tak ,aby powstała lekka piana i pozostaw na jakieś10-15 min.po czym zamocz w średnio ciepłej wodzie i dolej jeszcze tego magicznego środka na jakieś 10 min.spierz trąc jeszcze raz i do pralki na 40st.powinna zejść mnie ten magiczny środek jeszcze nigdy nie zawiódł nawet tłuszcz i smary mi puściły:))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-16 11:07 przez papatka30.

a jak usunąc farbę olejną z dżinsówm które są granatowe?

Cytat
papatka30
vanish:) polej tę plamę gorącą wodą i venishem i trzyj delikatnie tak ,aby powstała lekka piana i pozostaw na jakieś10-15 min.po czym zamocz w średnio ciepłej wodzie i dolej jeszcze tego magicznego środka na jakieś 10 min.spierz trąc jeszcze raz i do pralki na 40st.powinna zejść mnie ten magiczny środek jeszcze nigdy nie zawiódł nawet tłuszcz i smary mi puściły:))

Papatka Twoja rada dot. czapki czy rurek koleżanki ?:)

jak usunąć zafarbowany kolor w praniu

Cytat
ivusia28
a ja oblałam błękitne rurki z zary domestosem i mam kilka białych plam od tego i czy da się to jakoś uratować czy spodnie już są do wyrzucenia przeżyłam dramat bo za spodnie dałam 300zł a miałam je na sobie 2 raz jak to pisze to krew mnie zalewa

pochlap bardziej, będziesz miała marmurki:)
innego sposobu nie ma, domestosa nie usuniesz

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

BALDACHIM moskitiera