Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

30 minut temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Drogie Szafowiczki
Do białego prania zaplątała się ciemna skarpetka w efekcie pranie ma lekko niebieski odcień. Jak się tego pozbyć. Czy ACE to dobry pomysł i czy to usunie.
Pomóżcie jak wiecie
Dziękuje

ace niszczy tkaniny, też tak kiedyś zrobiłam, bodajże użyłam proszku do firan do ponownego prania ;]

vanish nie niszczy tkanin

zweryfikowana
Posty: 254
Ostrzeżenia: 1/5

Vanish jest bardzo dobry :)) i tani ;)

moja mama wsypuje do miski vanish lekko namacza i zostawia biale rzeczy w tym zamoczone na noc. dziala:) i nie niszczy tkanin, tzn. nie rozwalają się po kilku noszeniach.

Hey dziewczyny pomocy... Uprałam siwą bluzkę z białą wstawką. Kiedy wyjęłam okazało się, że siwa część zafarbowała na różowo od napisów na metce. Nie wiem co robić. Wymoczyłam w vanishu ale nie pomogło. Może znacie sposób na usunięcie zafarbowania? Dziękuję

Witam,
Mam problem... Wyprałem czapkę bawełnianą z daszkiem która z tyłu regulowana była skórzanym brązowym paskiem który w efekcie zaplamił mi tkaninę czy jest jakiś sposób żeby to wyprać ? zaznaczam iż próbowałem namaczać w odplamiaczach typu ariel i tylko delikatnie plamy zbladły :( jakiś sposób/propozycje ? z góry dziękuję za rady będę próbował :) Pozdrawiam

a ja oblałam błękitne rurki z zary domestosem i mam kilka białych plam od tego i czy da się to jakoś uratować czy spodnie już są do wyrzucenia przeżyłam dramat bo za spodnie dałam 300zł a miałam je na sobie 2 raz jak to pisze to krew mnie zalewa

Sprawdzonym choć dziwnym sposobem jest używać środka typy cilit bang itp jednak trzeba to robić ostrożnie. Tkaniny sie nie niszczą a plammy schodza

Cytat
ivusia28
a ja oblałam błękitne rurki z zary domestosem i mam kilka białych plam od tego i czy da się to jakoś uratować czy spodnie już są do wyrzucenia przeżyłam dramat bo za spodnie dałam 300zł a miałam je na sobie 2 raz jak to pisze to krew mnie zalewa

Nie da sie uratować:( i albo odbarwisz je całe albo na całych takie plamki innego ratunku nie ma no chyba ze kosz na smieci



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-16 11:06 przez DulceMaria.

vanish:) polej tę plamę gorącą wodą i venishem i trzyj delikatnie tak ,aby powstała lekka piana i pozostaw na jakieś10-15 min.po czym zamocz w średnio ciepłej wodzie i dolej jeszcze tego magicznego środka na jakieś 10 min.spierz trąc jeszcze raz i do pralki na 40st.powinna zejść mnie ten magiczny środek jeszcze nigdy nie zawiódł nawet tłuszcz i smary mi puściły:))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-16 11:07 przez papatka30.

a jak usunąc farbę olejną z dżinsówm które są granatowe?

Cytat
papatka30
vanish:) polej tę plamę gorącą wodą i venishem i trzyj delikatnie tak ,aby powstała lekka piana i pozostaw na jakieś10-15 min.po czym zamocz w średnio ciepłej wodzie i dolej jeszcze tego magicznego środka na jakieś 10 min.spierz trąc jeszcze raz i do pralki na 40st.powinna zejść mnie ten magiczny środek jeszcze nigdy nie zawiódł nawet tłuszcz i smary mi puściły:))

Papatka Twoja rada dot. czapki czy rurek koleżanki ?:)

jak usunąć zafarbowany kolor w praniu

Cytat
ivusia28
a ja oblałam błękitne rurki z zary domestosem i mam kilka białych plam od tego i czy da się to jakoś uratować czy spodnie już są do wyrzucenia przeżyłam dramat bo za spodnie dałam 300zł a miałam je na sobie 2 raz jak to pisze to krew mnie zalewa

pochlap bardziej, będziesz miała marmurki:)
innego sposobu nie ma, domestosa nie usuniesz

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

BALDACHIM moskitiera