Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

MIESZKANIE??;> DYLEMAT

02 sty 2012 - 10:11:51

Mam problem dotyczący mieszkania 37 m kwadratowych. Znajdują się w nim dwa pokoje ( mały i duży), przedpokój no i oczywiście kuchnia i łazienka. Na początku chciałam połączyć kuchnię z małym pokojem i stworzyć jadalnię. Pokój duży byłby wtedy pokojem dziennym oraz sypialnią. Teraz jednak wydaje mi się, że lepiej mieć dwa pokoje i małą kuchnię. Nie wiem ile lat tam będę mieszkać z mężem. A też w najbliższym roku czy dwóch chcielibyśmy się postarać o dzidziusia. Decyzję muszę podjąć dzisiaj bo zaczynam remont;/
Dlatego proszę Was o jakieś podpowiedzi. Jak powinno być wygodniej??

zweryfikowana
Posty: 858
Ostrzeżenia: 4/5

MIESZKANIE??;> DYLEMAT

02 sty 2012 - 10:14:52

Mi sie podobaja jadalnio- kuchnie czy jak to sie tam nazywa. Bardzo elegancko to wyglada.

MIESZKANIE??;> DYLEMAT

02 sty 2012 - 10:16:16

zostaw 2 pokoje, mam identyczne mieszkanie jak Ty ;-)

MIESZKANIE??;> DYLEMAT

02 sty 2012 - 10:16:21

Ale jak będziesz mieć dzidziusia to jeden pokój to za mało. Uważam, że lepiej mieć malutką kuchnię i dwa pokoje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-02 10:17 przez aneczka0885.

MIESZKANIE??;> DYLEMAT

02 sty 2012 - 10:18:31

Nie wiem, co Ci poradzić. Miałam 46 m2 na dwóch pokojach i malutką kuchnię z oknem ale to była tragedia, jeśli chodzi o spożywanie posiłków w pokoju na ławie. Teraz mam 86 m2, 4 pokoje przerobione na 3 po to, żeby mieć dużą kuchnię, gdzie można by normalnie przy stole, jak człowiek, zjeść.
Z drugiej strony lepiej mieć 2 pokoje niż jeden, tym bardziej, że staracie się o dziecko.

MIESZKANIE??;> DYLEMAT

02 sty 2012 - 10:19:11

moim zdaniem lepiej bedzie 2 pokoje zostawic;)

MIESZKANIE??;> DYLEMAT

02 sty 2012 - 10:21:29

Jeśli chcecie mieć w najbliższym czasie dziecko,to lepiej zostaw 2 pokoje.
Mi też bardzo podobają się takie kuchnie otwarte na salon czy "jadalnię",ale to raczej rozwiązanie dla osób z dużym mieszkaniem :)

MIESZKANIE??;> DYLEMAT

02 sty 2012 - 10:23:30

ja bym burzyła ;p zanim dzidzius bedzie musial miec swoi pokoj to potrwa :) a wtedy mozesz zrobic kolejny remont ;) przynajmiej bedzie pretekst

MIESZKANIE??;> DYLEMAT

02 sty 2012 - 10:24:31

ja mam duzy pokój i kuchnie i teraz zaczynam remont i z duzego pokoju robie pokój i kochnie a ze starej kuchni pokój dzieciecy.
zostaw tak jak masz.
owszem jadalnie z kuchniami i osobne salony czy sypailnie z wielkimi łózkami sa super ale jesli ktos ma naprawde duzo miejsca

MIESZKANIE??;> DYLEMAT

02 sty 2012 - 10:24:44

ja dokładnie mam takie mieszaknie :) tylko 39 metrów :) .....moj duzy pokoj jest połączony z aneksem kuchennym i wkurza mnie to ze jak sie budzi mój mąż w nocy i sznupie cos po półce to robi hałas....wkurza mnie to że jak moge pospac dłużej to moj syn wychodzacy do szkoły tłucze sie po kuchni wyciągając jakieś łakocie na droge :) a co gorsza jak ktos zapali podwójne światła i wali po oczach gdy masz najlepszy sen............ owszem może i ładnie to wygląda jka masz łądna kuchnie z pieknych mebli ale wystarczy ze zle sie poczujesz nie bedziesz miała siły posprzatac a ktos wpadnie z wizyta nie zapowiedziana to wsytd ze masz bajzel.....ja jestem tego zdania ze kuchnia powinna byc osobny pomieszczeniem dlatego planujemy z mezem zabudowe kuchni :):)

MIESZKANIE??;> DYLEMAT

02 sty 2012 - 10:26:29

moje mieszkanko jest troche wieksze ale tez mam dwa pokoje i dzidziusia i nie rezygnowałabym z drugiego pokoju zobaczysz jaka to wygoda kiedy dziecko jest sobe w tym drugim pokoju. poki nie macie dziecka zrob sobie z jednego pokoju salonik do siedzenia w dzien a z drugiego sypialnie dla was.

MIESZKANIE??;> DYLEMAT

02 sty 2012 - 10:26:39

Cytat
Sandri
Mi sie podobaja jadalnio- kuchnie czy jak to sie tam nazywa. Bardzo elegancko to wyglada.
Też mi się podoba ale dwa pokoje ,,chyba" będą bardziej praktyczne.

Hmm...Jeśli zrobię jeden pokój to poźniej ciężko może byc z kącikiem dla malucha. Wkońcu 37 m to nie dużo.

MIESZKANIE??;> DYLEMAT

02 sty 2012 - 10:29:09

Cytat
GaBrYsiAa1996
ja bym burzyła ;p zanim dzidzius bedzie musial miec swoi pokoj to potrwa :) a wtedy mozesz zrobic kolejny remont ;) przynajmiej bedzie pretekst

Według mnie lepiej,żeby dziecko od razu miało swój pokój,rodzice chociaż mogą sobie spokojnie odpocząć w tym drugim pokoju,obejrzeć TV itp.
Wiem coś o tym,bo przez 2 lata mieszkaliśmy z dzieckiem w 1 pokoju i było naprawdę ciężko. Mimo,że córci nie przeszkadzał hałas,to nie dało się za bardzo nic obejrzeć,rozmawiać trzeba było szeptem,nie wspominając już o seksie na przykład :D

MIESZKANIE??;> DYLEMAT

02 sty 2012 - 10:35:06

oczywiscie ze lepiej bedzi jak zostawisz 2 pokoje...tak bedzie wygodniej patrzac ze planujecie miec dziecko

MIESZKANIE??;> DYLEMAT

02 sty 2012 - 10:36:04

Cytat
Sandri
Mi sie podobaja jadalnio- kuchnie czy jak to sie tam nazywa. Bardzo elegancko to wyglada.
tu chyba wygląd ma mniejsze znaczenie, to jest kwestia tego, kiedy będą w stanie pozwolić sobie na większe mieszkanie. Jeśli połączą kuchnię, to albo szybko kupią wieksze jak pojawi sie dziecko, albo dziecko będzie spało z nimi. Taki dwulatek już dużo rozumie i z życiem intymnym można będzie sie pożegnać. Z praktycznego punktu widzenia - tylko dwa pokoje.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zapach prania i mieszkania