Obecnie rozmawiamy o:

Montaż Klimatyzacji

gorący temat

wybór przedszkola

35 minut temu

najtańsza apteka

56 minut temu

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
smutneniebo
Cytat
marlenaxd
Cytat
ala240
żadnego podatku się nie płaci.Płaci się czynsz i opłaty prąd,gaz.....
Ona będzie wynajmującym, nie najemcą.
Z tego co wiem to 8,5%.
Zgodnie z prawem musisz odprowadzić podatek. Możesz wynająć na czarno (wiele osób tak robi), ale czy warto żyć w stresie że ktoś podkabluje? ;)


Wiesz, raczej nie chodzi o podkablowanie ale o to, że jakby ta osoba nie płaciła albo zalegała parę miesięcy to masz czarno na białym na umowie a na czarno g**wno zrobisz i kasa przepadła. Do autorki, zawsze możesz napisać mniej na umowie np 500 zł i wtedy odprowadzasz tylko z tych 500 a nie z tysiąca
No to kolejny minus, ale zdarza się, że najemca nie wie, czy wynajmujący odprowadza podatek - ja jestem w takiej sytuacji :) Zaniżenie kwoty to według mnie nie jest dobre rozwiązanie - studenci często starają się o pomoc socjalną na mieszkanie więc mogłoby się wydać, poza tym taka kwota w większym mieście może być podejrzana. Za takie zafałszowanie myślę że mogą być problemy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-21 19:34 przez marlenaxd.

Cytat
1990

ludzie nie załamujcie mnie :x
Moj brat wynajmuje mieszkanie i wiem ze chyba płacą jakies 20 zł miisecznie wiec to nie taka duza kwota gdy miesiecznie wpada Ci jakies 600 zł

nie pamietam dokladnych kwot ale podatek nie jest duzy

Proszę Cię.. To za ile by trzeba było wynająć to mieszkanie, żeby zarobić na tym 600 zł? Lokatorzy zużywają wodę, gaz i prąd.
Cytat
maga00
Cytat
rebelle-fleur
Podatek płaci wynajmujący, i to on ma obowiązek zgłosić do urzędu skarbowego że będzie wynajmował :)
jak nie wiesz to nie pisz wprowadzasz w błąd

A gdzie Ty tam widzisz błąd?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-21 19:35 przez FuckLimits.

FuckLimits, można przecież opłaty najemca płaci dodatkowo więc skoro wynajmie za 1000 zł to jej czysty pieniądz, reszte płaci najemca.

Cytat
jagoda2705
FuckLimits, można przecież opłaty najemca płaci dodatkowo więc skoro wynajmie za 1000 zł to jej czysty pieniądz, reszte płaci najemca.

Autorka wątku nigdzie nie napisała, czy chodzi o sam czynsz, czy opłaty są już wliczone w ten 1000, więc założyłam, że całkowita cena wyniesie 1000. Zbyt dużo się wtedy nie zarabia. A już na pewno nie 600 złotych.

jeśli sporządzisz umowę u prawnika to płacisz podatek jak od normalnego zarobku, lepiej robic umowy tylko takie dla siebie :)

niezweryfikowana
Posty: 2.786
Ostrzeżenia: 1/5

a czy ktoś wie, jeśli ja wynajmuje mieszkanie i płacę właścicielowi 1000 zł miesiecznie i mam umowe to moge to od podatku odliczyc w jakis sposób?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-22 11:09 przez modliszka80.

modliszko jesli pracujesz poza miejscem zameldowania i wynajmujesz tam mieszkanie, to istnieje taka możliwość
ale nie znam szczegółów
najlepiej zadzwonić do US i dopytać

niezweryfikowana
Posty: 2.786
Ostrzeżenia: 1/5

nie no to w takim razie porazka;/ mieszkam i pracuje w tym samym miescie co jestem zameldowana:(

źle sprecyzowałaś wypowiedź bo sens jest taki ze od wynajecia mieszkania sie cos płąci a tak nie jest. zapewne chodzi Ci o sytuacjie kiedy TY Chcesz wynając komuś mieszkanie swoje to tak - płacisz podadek! bo to masz jako dochód. Chyba ze nie rejestrujesz tego jako dochodu i umowę sporządzasz z wynajmującym tylko tak dla picu to chyba nie musisz płacić podatku.

ja wynajmuje lokal pod działalność gospodarcza i płace 700zł a z tego co wiem to właściciel do US płaci około 100zł za to.
ale wynajmuje tez prywatne mieszkanie, i z tego co wiem to właścicielka z kasy której ja jej płace to raczej żadnego podatku nie odprowadza ani nie ma tego nigdzie zarejestrowanego jako dochód, ale ja nie jestem tam zameldowana wiec chyba wtedy nie ma sprawy. Co innego jakbym sie chciala tam zameldowac to chyba musze podac ze jestem wynajmujacym i wtedy włascicelka musi chyba odprowadzac jakis podatek z odstępego.

tak mi sie wydaje ale NIE JESTEM EKSPERTEM.

najlepiej zapytaj w US, albo zadzwon na jakas infolinie US.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-22 11:25 przez sabinabb.

nie wiem ile ale lepiej plac , bo ja taka kretynke co mi wynajmowala wkopalam do urzedu, bo nie chciala dac rachunkow do wgladu i myslala ze sobie frajerow znalazla i musiala placic kare :D

gorąca rozmowa 1000 zł to sam koszt wynajmu bez czynszu itp

Oczywiście, że płaci się podatek. Nie trzeba, ale nigdy nie wiadomo na jakich trafi się np. sąsiadów, lokatorów ;)

Hej dziewczyny.Mam problem,potrzebuje pomocy.Moja mama wynajmuje mieszkanie pewnemu panu i ten pan nie płaci czynszu juz od pół roku ponadto nie wywiązuje się z umowy,z mieszkania zrobił sobie spelune itd.Mama chce rozwiązac z nim umowe ale on nieodbiera telefonów i nie stawia sie na spotkania umówione,nigdy nie można go zastac w mieszkaniu a najgorsze jest to że wymienił sobie sam zamki i moja mama nie może wejśc do własnego mieszkania.Problem polega na tym że nie zgłosiła wynajmu do urzędu skarbowego.Co robic?Czy będzie miała kłopoty przez to?Bardzo prosze was o pomoc!!!!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

tanie ii fajne plytki do łazienki:)