Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej dziewczyny z któraś z was wynajęła mieszkanie jak jest to z urzędem skarbowym ? ile płaci się podatku
chcę wynająć za 1000 zł miesięcznie ile wynosi podatek czy w ogóle muszę go płacić ?


<moderacja - caps lock off>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-22 14:16 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 415
Ostrzeżenia: 3/5

Tez bym chciała wiedzieć.

to płaci się jakiś podatek:D???

żadnego podatku się nie płaci.Płaci się czynsz i opłaty prąd,gaz.....

zweryfikowana
Posty: 2.820
Ostrzeżenia: 1/5

Ty chcesz wynajac mieszkanie komus ? czy chcesz wynajac Ty sobie ?
mozesz na czarno, a jak chcesz placic podatek no to musisz umowe podpisac ze wynajmujesz i oczywiscie podatek sie odprowadza za to, bo Ty na tym zarabiac mozesz ze wynajmujesz

Cytat
ala240
żadnego podatku się nie płaci.Płaci się czynsz i opłaty prąd,gaz.....
Ona będzie wynajmującym, nie najemcą.
Z tego co wiem to 8,5%.
Zgodnie z prawem musisz odprowadzić podatek. Możesz wynająć na czarno (wiele osób tak robi), ale czy warto żyć w stresie że ktoś podkabluje? ;)

Cytat
ala240
żadnego podatku się nie płaci.Płaci się czynsz i opłaty prąd,gaz.....

-_-' PODATEK PŁACISZ GDY SIĘ WZBOGCASZ (ZARABIASZ, COS SPRZEDAJESZ LEGALNIE)
A nie gdy wynajmujesz !!!

ona chce wynająć mieszkanie KOMUŚ co jest rownoznaczne ze wzbogaceniem sie


ludzie nie załamujcie mnie :x
Moj brat wynajmuje mieszkanie i wiem ze chyba płacą jakies 20 zł miisecznie wiec to nie taka duza kwota gdy miesiecznie wpada Ci jakies 600 zł

nie pamietam dokladnych kwot ale podatek nie jest duzy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-21 19:20 przez 1990.

Podatek płaci wynajmujący, i to on ma obowiązek zgłosić do urzędu skarbowego że będzie wynajmował :)

jak ja wynajmowałam mieszkanie to właścicielka tej kawalerki nie płaciła nic, ale jak już się wyprowadzaliśmy to pytała się czy staraliśmy się o jakieś dotacje na mieszkanie , bo jak tak to by miała pozamiatane w końcu cały rok nie płaciła podatku i szybko by to wykryli według mnie musisz się zastanowić porządnie zależy komu będziesz wynajmować

jak to:P:P no z obliczen wynika ze zaplacisz 500 zl podatku:P:P musisz je tylko wplacic na konto:) Moge Ci nawet podac jakie:P:P:P:P
ALE PYTANIA:P

wydaje mi się że jesteś w błędzie i to dużym heheheh

znalazłam to :
Jeżeli osoba, która wynajmuje mieszkanie, zgłosi najem do urzędu skarbowego, to będzie musiała złożyć też oświadczenie o wyborze formy opodatkowania za wynajem nieruchomości.Do wyboru ma : ryczałt lub zasady ogólne rozliczenia podatkowego (w rocznym PIT).
ZASADY OGÓLNE ROZLICZENIA PODATKOWEGO- Jeżeli wynajmujący mieszkanie wybierze ten sposób, to co miesiąc (lub kwartał) będzie wpłacał zaliczki na podatek - 18 % tego co zapłaci mu najemca. W rocznym rozliczeniu podatku, w PIT, dochód z wynajmu mieszkania będzie trzeba dodać do dochodu z pracy lub działalności gospodarczej. Wynajmujący ma prawo odliczać od dochodu koszty, które są związane z nieruchomością (podatek od nieruchomości, koszty utrzymania - a więc np. koszty remontów oraz amortyzacje)Jeżeli wynajmujący będzie chciał płacić jak najniższy podatek, to musi ustalić tzw. odpisy amortyzacyjne (zużycie mieszkania) na poziomie takim, by ich wysokość była zbliżona do wysokości dochodu ( w tej sprawie warto skorzystać z pomocy księgowego lub doradcy podatkowego, bo jest to dość skomplikowane).
RYCZAŁT
Jeżeli osoba wynajmująca mieszkanie wybierze ryczałt, to nie będzie musiała poza rejestrem przychodów w danym miesiącu prowadzić żadnej dokumentacji. Nie będzie też można odliczyć kosztów utrzymania.Tak więc przy wyborze takiej formy rozliczenia, warto skonstruować umowę najmu tak, by wszelkie koszty używania nieruchomości ponosiła osoba, która wynajmuje mieszkanie, a wynajmujący otrzymywałby tylko czysty dochód.Od tego dochodu oczywiście trzeba zapłacić podatek. Obecnie nastąpiła korzystna zmiana przepisów dla osób, które wynajmują mieszkania - podatek zryczałtowany zawsze wynosi 8,5 % od otrzymanego zysku ( za starych przepisów trzeba było płacić wyższy podatek, gdy roczne dochody najmu przekroczyły równowartość 10 tysięcy euro.)Dla przykładu : gdy wynajmujemy mieszkanie i miesięcznie najemca płaci na 1200 zł, to 8,5 % od tej kwoty wynosi 102 zł i taką kwotę należy wpłacić co miesiąc jako zaliczkę na podatek dochodowy do urzędu skarbowego. Możliwe też jest rozliczenie kwartalne.
Osoby, które nie chcą zawracać sobie głowy prowadzeniem księgowości, powinny wybrać rozliczenie zryczałtowane.

Cytat
rebelle-fleur
Podatek płaci wynajmujący, i to on ma obowiązek zgłosić do urzędu skarbowego że będzie wynajmował :)
jak nie wiesz to nie pisz wprowadzasz w błąd

Cytat
marlenaxd
Cytat
ala240
żadnego podatku się nie płaci.Płaci się czynsz i opłaty prąd,gaz.....
Ona będzie wynajmującym, nie najemcą.
Z tego co wiem to 8,5%.
Zgodnie z prawem musisz odprowadzić podatek. Możesz wynająć na czarno (wiele osób tak robi), ale czy warto żyć w stresie że ktoś podkabluje? ;)


Wiesz, raczej nie chodzi o podkablowanie ale o to, że jakby ta osoba nie płaciła albo zalegała parę miesięcy to masz czarno na białym na umowie a na czarno g**wno zrobisz i kasa przepadła. Do autorki, zawsze możesz napisać mniej na umowie np 500 zł i wtedy odprowadzasz tylko z tych 500 a nie z tysiąca

Nie trzeba zgłaszać do US - wynajmuje i babka w urzedzie mi powiedziała, że to moja sprawa czy chcę płacić czy nie.
Jak zgłosisz w US to wtedy płacisz. Ja płaciłam przez 2 miesiace (przestałam bo stwierdziłam ze skoro nie MUSZE to zlodziejom nie będę dawac) za kwotę 450 zł płaciłam podatek 40 zł.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

tanie ii fajne plytki do łazienki:)