Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

parapet - proszę o pomoc

11 paź 2011 - 11:36:28

Ojciec zrobił mi paskudny parapet w pokoju, wieje tandetą i kiczem. Białe płytki + plastik wokół. Wkurzyłam się na maksa, ale on uważa to zrobił to świetnie (jak zwykle... zero samokrytyki).

I teraz mam problem. Jak go zagospodarować, tak żeby praktycznie nie było go widać. W głowie mam pomysł z jakimś materiałem ciekawie ułożonym. Dodam, że kwiatki na parapecie odpadają. To ma być raczej coś bardziej funkcjonalnego, ale jak zrobić, żeby tą tandetę zamienić na coś ciekawego, niepowtarzalnego.

Chodzi o to, że cały parapet musi być czymś zakryty, ale nie chcę żeby zrobił się większy kicz. Nie lubię jak jest czegoś "za dużo". Cenię sobie prostotę.

Może widziałyście gdzieś coś ciekawego? U znajomych, w jakimś pubie? Proszę o pomoc. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję ;)

parapet - proszę o pomoc

11 paź 2011 - 11:41:07

Moze cyknij jakas fotke i dodaj:) Białe plytki mozna by skontrastowac czyms czarnym... np. jakis sliczny czarny, ozdobny swiecznik + małe swieczki (te zapachowe okrągłe) w takich szklanych swiecznikach malutkich + jakas ładna szkatułka na bizuterie czy inne bibeloty i np storczyk.

Mysle, ze zalezy tez duzo od tego w jakim klimacie masz pokoj???

parapet - proszę o pomoc

11 paź 2011 - 11:41:57

nie bardzo potrafię to sobie wyobrazic;) płytki tak ale plastik? chodzi Ci o te brzegi(zaczepy,zaslepki)?
najlepiej daj foto to cos poradzimy;)

parapet - proszę o pomoc

11 paź 2011 - 11:46:53

Są różne fajne tapety można sobie coś znaleźć co się wtopi w całość i będzie współgrać z kolorem ścian itp. lub wręcz odwrotnie okleić czymś efektownym i kontrastowym. Można wtedy okleić wraz z futryną lub np jak starsze budownictwo to wyróżnić tak całą wnękę okienną.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-11 11:48 przez alicja70.

parapet - proszę o pomoc

11 paź 2011 - 11:47:19

Mam takie zdjecia dla Ciebie:) Mniej wiecej o takie dodatki mi chodzi:)



parapet - proszę o pomoc

11 paź 2011 - 11:50:53

Skoro chcesz go zakryć może jakoś fajną ceratę połóż na nim i zakryj jakimiś dodatkami typu kwiatki,kuferki,figurki na pewno będzie ciekawie

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

parapet - proszę o pomoc

11 paź 2011 - 11:52:56

fotki nie dodam, bo jest to tak paskudne że szok... na parapecie są białe płytki (takie klasyczne) a na około są plastikowe listewki (cholera wie po co...); wszystko zrobione nieumiejętnie

od góry wygląda ok, ale z przodu widać jeszcze stary parapet, czyli jest to coś takiego, że nowy parapet jest na starym (taki jakby podwójny)

chodzi mi o to, żeby ten przód jakoś zaaranżować, aby to wszystko przykryć, ale przecież nie rozłożę serwetek na całej długości bo to dopiero będzie tandeta, ale to by pomogło zakryć to co chcę zakryć ;)

Cytat
styska20m
Mam takie zdjecia dla Ciebie:) Mniej wiecej o takie dodatki mi chodzi:)

fajne rzeczy, ale nie chodzi mi to to co postawić na parapecie tylko co zrobić żeby go zakryć



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-11 11:54 przez xanthina.

parapet - proszę o pomoc

11 paź 2011 - 11:54:40

jesli chcesz prosto zakryc parapet bez pierdolek i kwiatków to po prostu kup kawalek fajnej tapety ioklej, teraz jest taki wybór ze omatko;p ewentualnie mzoe byc po prostu okleina do mebli, tez bywaja bardzo ladne.na pewno cos bys dobrala:)

parapet - proszę o pomoc

11 paź 2011 - 11:58:22

nic z tym nie zrobisz, ja dokładnie wiem o co ci chodzi bo mój tata u siebie w mieszkaniu też sobie tak zrobił, tylko on ma jeszcze boki wyłożone tymi płytkami.żeby sie tego pozbyć musiałabyś skuć ale pewnie wtedy tata się wścieknie,okleiną nie obkleisz bo tata sie wścieknie, w końcu tak sie napracował i taki jest zadowolony z efektu, zostaje ci sie przyzwyczaić, przykro mi

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

parapet - proszę o pomoc

11 paź 2011 - 12:02:17

Cytat
xanthina
fotki nie dodam, bo jest to tak paskudne że szok... na parapecie są białe płytki (takie klasyczne) a na około są plastikowe listewki (cholera wie po co...); wszystko zrobione nieumiejętnie

od góry wygląda ok, ale z przodu widać jeszcze stary parapet, czyli jest to coś takiego, że nowy parapet jest na starym (taki jakby podwójny)

chodzi mi o to, żeby ten przód jakoś zaaranżować, aby to wszystko przykryć, ale przecież nie rozłożę serwetek na całej długości bo to dopiero będzie tandeta, ale to by pomogło zakryć to co chcę zakryć ;)
Cytat
styska20m
Mam takie zdjecia dla Ciebie:) Mniej wiecej o takie dodatki mi chodzi:)


fajne rzeczy, ale nie chodzi mi to to co postawić na parapecie tylko co zrobić żeby go zakryć

te plastikowe listewki to inaczej maskownica i uwierz mi ze o wiele lepiej to wyglada z ta brzydka listwa jak szczeliny pomiedzy płytkami chyba jakies wykonczenie musi byc jesli ci sie nie podoba to co za problem młotek skuc to co tata ci położył i sama sobie zrób albo fachowca weź to ci jeszcze bardziej zwali robote

parapet - proszę o pomoc

11 paź 2011 - 12:10:06

ja bym na całaym parapecie poustawiała takie same pudełka np. czarne (dość płaskie, takie, żeby nie zasłaniały światła, to moim zdaniem odwróci uwagę od parapetu, a będzie przydatne, bo będziesz miała miejsce na drobiazgi

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

parapet - proszę o pomoc

11 paź 2011 - 12:32:57

Cytat
styllistka
ja bym na całaym parapecie poustawiała takie same pudełka np. czarne (dość płaskie, takie, żeby nie zasłaniały światła, to moim zdaniem odwróci uwagę od parapetu, a będzie przydatne, bo będziesz miała miejsce na drobiazgi

dokładnie miałam taki sam pomysł ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

DOM CZY MIESZKANIE??