Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

wystrój okna balkonowego

11 paź 2011 - 10:39:42

Witajcie, w pokoju mam okno balkonowe. Nie lubię firanek, zasłonek itp., zatem kupiłam rolety bambusowe, ale beznadziejnie wyglądają one na drzwiach od balkonu... I mam problem, bo nie wiem jak zagospodarować to okno. Myślałam zostawić roletę na oknie, a na drzwiach balkonowych zawiesić np. firankę makarony w kolorze brązowym, czekoladowym. Jednak jakoś ten pomysł nie wydaje mi się dobry... Fajnie to będzie wyglądać? Czy po prostu roleta + makarony po obu stronach okna (w tym drzwi balkonowe) - będzie to niesymetryczne (z jednej strony ok. 1 metr ściany a z drugiej drzwi + prawie metr ściany).

Myślałam także o wertikalach takich biurowych na całą ścianę z oknem, albo o zwykłych żaluzjach, które także bardzo mi się podobają, ale na drzwiach też pewnie będą wyglądać nieciekawie... Dodam, że planuję aranżację nie bezpośrednio na szybach, tylko przed wnęką okienną. Tak jak zawiesza się firankę. Żaluzje i rolety bezpośrednio na szybach jakoś mnie nie przekonują...

Widziałam parę fajnych rolet itd. ale większość ma te plastikowe tandetne mechanizmy. których np. rolety bambusowe nie mają.

Suma summarum zostanę chyba przy tradycyjnej aranżacji czyli firance... Tu też mam problem to z firanek to przekonują mnie jedynie te sznurkowe, czyli makarony. Ile tego ewentualnie kupić? Długość ściany z oknem ok. 350 cm. Czyli muszę kupić 3,5 metra x 2 czyli 7 metrów? Czy dostanę gdzieś takie, których nie trzeba marszczyć gdyż są wystarczająco gęste? Nie chcę żeby były zbyt rzadkie, ale zbyt gęste także nie...

Z pewnością ktoś z Was ma takie firanki i mógłby mi pomóc. I czy lepiej zdecydować się na jeden kolor czy np. na beż/brąz, czyli kupić takie o metrowej szerokości i naprzemiennie zawiesić.

Moja wyobraźnia w tej kwestii jet bardzo słaba... ;)
Podzielcie się sugestiami, opiniami, doświadczeniami.
Z góry dziękuję :)

P.s. Rolety rzymskie i panele odpadają.
P.s.2 Moje okno jest prawie identyczne jak na pierwszym zdjęciu, które zamieściła koleżanka poniżej.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-11 10:57 przez xanthina.

wystrój okna balkonowego

11 paź 2011 - 10:46:32

mnie sie podba takie cos


zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

wystrój okna balkonowego

11 paź 2011 - 10:55:51

mam okno takie samo jak na pierwszym zdjęciu ;)
mnie się niestety takie rzeczy nie podobają... zbyt "eleganckie", pasujące do raczej wysublimowanych wnętrz
nie jestem tradycjonalistką i lubię jakieś "inne" pomysły, ale jednocześnie proste bez zbędnych udziwnień

poza tym nie lubię białego koloru, dlatego nie mogę się przekonać do białych firanek

wystrój okna balkonowego

11 paź 2011 - 10:58:10

Rolety bambusowe + makarony

wystrój okna balkonowego

11 paź 2011 - 11:21:50

A co powiesz na drewniane żaluzje ? super to wygląda. Albo powieś same długie makarony w jednym kolorze ?







Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-11 11:25 przez bl0ndie.

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

wystrój okna balkonowego

11 paź 2011 - 11:25:46

Cytat
bl0ndie
A co powiesz na drewniane żaluzje ? super to wygląda. Albo powieś same długie makarony w jednym kolorze ?

[attachment 599438 tn_img_1652.jpg]

owszem, świetnie to wygląda ;) ale niestety u mnie ten pomysł się nie sprawdzi... gdybym miała okno bez drzwi balkonowych z pewnością wybrałabym taką opcję ;)

wystrój okna balkonowego

11 paź 2011 - 11:29:09

Ogolnie makaronów sie nie marszczy . Mam takie tyle ze nie typowe sznurkowe ale troszke grubsze i bardzo dobrze sie sprawdzaja

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

wystrój okna balkonowego

11 paź 2011 - 11:39:26

Cytat
anusia1083
Ogolnie makaronów sie nie marszczy . Mam takie tyle ze nie typowe sznurkowe ale troszke grubsze i bardzo dobrze sie sprawdzaja

Właśnie zauważyłam, że na rynku jest wiele rodzajów. Przeglądając na allegro często sprzedawcy mają w opisie zamieszczone zdanie: "najlepiej wyglądają marszczone", a ja właśnie chciałabym ich nie marszczyć. A mogę wiedzieć gdzie kupiłaś i kiedy? Albo może pamiętasz nazwę/firmę?

wystrój okna balkonowego

12 paź 2011 - 12:11:13

W sumie to z rok temu kupilam u mnie w miescie w pasmanterii koszt ok 65 zl 3 metrowe w paczce . Sa z bardzo waskich paseczkow a nie sznurków i ich ne trzeba marszczyc bo swietnie zakrywaja okno mimo tego ze przepuszczaja swiatlo . Nie mam niestety opakowania . Ale wpisz sobie w google rodzaje takich firanek makaronow to na pewno cos znajdziesz .

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

wystrój okna balkonowego

12 paź 2011 - 12:17:22

O chętnie będę sobie wątek podglądać... :)
I szukać inspiracji na wystrój takiego okna...


Cytat
fireball


wystrój okna balkonowego

12 paź 2011 - 12:23:09

to ostatnie zdjęcie jest piękne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-12 12:23 przez aleksandra509.

wystrój okna balkonowego

12 paź 2011 - 12:32:35

o tez chetnie zobacze jak fajnie mzna zagospodarowac okno balkonowe :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

wystrój okna balkonowego

12 paź 2011 - 12:43:30

Ja nie lubię takich tradycyjnych firanek wszelkiego typu...
No i lubię symetrię, chyba bym zwariowała mając takie skosy i nierówności :D
Te frędzlowate firanki są całkiem ciekawe.

Aha... planujemy psiaka więc wszelkie atrakcyjne dyndałki, z którymi można się pobawić raczej się nie sprawdzą... :]

Co myślicie o takich niby roletko-firankach?



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

parapet - proszę o pomoc