Obecnie rozmawiamy o:

wakacje last minute

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

nowy pokój

10 paź 2011 - 11:54:02

Potrzebuję waszej opinii: niedługo będę urządzać sobie pokój - całkiem od nowa (nowy dom) więc mam pełne pole do popisu. Mój pokój jest średniej wielkości, raczej w kwadracie z małym skosem. wymyśliłam sobie, że jedną ścianę ( jak wchodze do pokoju to od razu na lewo - ta na ktorej są drzwi), będę mieć pokrytą tapetą. Długo sie zastanawiałam nad wzorami, ale doszłam do wniosku , że te wszystkie tapety z różnego rodzaju kwiatkami są już chyba w co drugim polskim domu. Udałam się do Praktikera na ogledziny i na końcu przedziału z tapetami ujrzałam śliczną tapetę w zebrę i to w przystępnej cenie 33PLN za rolkę. Uznałam, że ta będzie mi odpowiadała. No ale ... miałam znów dylemat jaki kolor do tego będzie pasował. (zebra czarno-biała) Stwierdziłam że chyba najodpowiedniejszym kolorem będzie jakaś ładna czerwień. Tak więc, na jednej ścianie będę mieć tapetę a na pozostałych trzech ścianach - czerwień. Dodatkowo wymyślilam sobie, że ścianie , na której będę mieć tapetę, chcę mieć podświetlaną. Najlepszym sposobem na jej podświetlenie okazało się obniżenie nad nią sufitu (poziomy pasek równoległy do ściany o długości całej ściany i szerokości ok 10cm) i zamontowanie na tym obniżeniu kilku (2 lub 3) halogenów. Teraz zastanawiam się jeszcze czy na ścianie na której jest skos (patrz rysunek: tam gdzie jest kaloryfer) nie przykleic też tapety-zebry.. ale nie na tej ukośnej ścianie lecz tylko na tej pionowej części. Układ w pokoju mam mniej więcej taki jak na rysunku:


Z tym , że na miejscu półki z książkami mam okno+drzwi z wyjściem na balkon. Centralnie na przeciw tych drzwi [na przeciwległej ścianie, na której z resztą ma być tapeta + halogeny] mam drzwi wejściowe do pokoju.
Mam teraz dylemat jakie meble (ciemne czy jasne?) i czy jasne panele czy ciemne.

Mam nadzieje, że udało mi sie zobrazowac Wam mój plan. Co myślicie? :)
nikt? :<



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-10 11:58 przez louiz.

niezweryfikowana
Posty: 187
Ostrzeżenia: 1/5

nowy pokój

10 paź 2011 - 11:58:34

Panele jasne, ładniej się prezentują, meble wybrała bym taki średni brąz

nowy pokój

10 paź 2011 - 12:09:32

Cytat
kasia_616
Panele jasne, ładniej się prezentują, meble wybrała bym taki średni brąz

Też właśne myśle że jasne panele będą lepsze. Ale co do mebli to kurcze nie wiem. :/

nowy pokój

10 paź 2011 - 12:09:40

hmn...proponuje tapetę tylko na tej jednej ścianie, tam gdzie są te grzejniki już nie widzi mi się tapeta. panele ciemne i meble też. ja mam 2 ściany w moim pokoju czerwone, dokładnie to kolor jesień jarzębinowa czy jakoś tak i jest ok, ciepło i przytulnie :) powodzenia w urządzaniu :)

nowy pokój

10 paź 2011 - 12:12:40

meble koloru kremowego-bezowego. i ciemniejsza podloga.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-10 12:13 przez Atmosphere86.

zweryfikowana
Posty: 181
Ostrzeżenia: 1/5

nowy pokój

10 paź 2011 - 12:21:59

pamietaj ze CZARNE DODATKI TO CODZIENNE WYCIERANIE KURZU

niezweryfikowana
Posty: 187
Ostrzeżenia: 1/5

nowy pokój

10 paź 2011 - 12:26:51

Tak jak pisałam wcześniej panele jasne i meble brąz, pokaże ci na zdjęciu. Taka kolorystyka myślę że by pasowała, może ci sie spodoba...



nowy pokój

10 paź 2011 - 12:31:37

Cytat
kasia_616
Tak jak pisałam wcześniej panele jasne i meble brąz, pokaże ci na zdjęciu. Taka kolorystyka myślę że by pasowała, może ci sie spodoba...

Ooo... tak mis ie podoba. :) Bo ciemne meble , tak jak ktoś wyżej wspomniaj, wiązą się z codziennym wycieraniemm kurzy, a znając mnie to nie będzie mi sie chciało każdej dnia latac ze szmatką i pronto w spray'u, co wiecej, nawet nie mam na to czasu.

nowy pokój

10 paź 2011 - 12:34:56

Ja mam jasne panele i teraz bede robic do nich meble w kolorze dąb rustikalny . Jasne są lepsze panele nie widac tak tych zarysowac i kurzu .

nowy pokój

10 paź 2011 - 12:37:04

kurcze zastanów się jeszcze nad tą tapetą, sama uwielbiam klasykę- co nie znaczy że nudę, ale takie wzory szybko się nudzą i nie zawsze to wygląda dobrze

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

nowy pokój

10 paź 2011 - 12:38:14

zebra + czerwony..jak w burdelu bedzie...moim zdaniem jasne kolory sa ładniejsze beże ,kawa z mlekiem a do tego jaks 1 sciana wyrazista tapeta lub kolor

nowy pokój

10 paź 2011 - 12:41:16

Cytat
leniszcze
zebra + czerwony..jak w burdelu bedzie...moim zdaniem jasne kolory sa ładniejsze beże ,kawa z mlekiem a do tego jaks 1 sciana wyrazista tapeta lub kolor
Mi osobiście nie kojarzy sie to z burdelem. Mam 17 lat i chce mirec żywy kolor w pokoju. Beże, itp zostawie sobie na starość :)

nowy pokój

14 paź 2011 - 16:14:39

Jeśli trwasz przy zebrze i czerwieniach, to meble i podłoga muszą być stonowane - ja widziałabym jasne drewniane meble (coś w tym stylu) razem z białym/kremowym dywanem na podłodze (chociaż to mało praktyczne, za to bardzo fajnie rozjaśnia pokój). Czarny absolutnie nie, nawet w dodatkach :)

nowy pokój

11 lis 2011 - 19:39:32

proponuję białe meble

nowy pokój

06 sty 2014 - 12:32:00

Po twoim opisie wydaje mi się że pokój będzie ciemny, tapeta z zebrą ok, ale może ściany nie czerwone, a np. jasny szary. Panele jasne i meble też jasne, za to kolorowe dodatki np. w czerwieni, lampa, zasłony, pościel itd

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jaki kolor ścian do mebli wenge ?