Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ile na budowę domu???

10 paź 2011 - 11:40:52

Witam

Mam w planach budowę domu takiego do 100m2. Jest to spełnienie moich marzeń:).

Chciałam się zorientować ile potrzebnych jest pieniędzy aby wybudować taki domek w stanie surowym bez okien i drzwi z dachem. Nie wliczając żadnych firm, robocizna własna w pewnym zakresie oczywiście. Bo wiadomo że dachu nie położymy sobie sami. Natomiast ogrzewanie centralne w swoim zakresie gdyż mój tata jest hydraulikiem i zarazem ma uprawnienia kierownika budowlanego i ogólnie jest to złota rączka.

Myślimy o małej pożyczce.

Jak to sie przedstawia u Was?? Czy jesteście w podobnej lub byłyście sytuacji jak ja???

Wiem jaki przelicznik mają katalogi ale dobrze też wiemy ze to jest troszkę wyolbrzymione...

Ile na budowę domu???

10 paź 2011 - 11:43:16

Moi dziadkowie sprzedali w zeszłym roku dom o trochę większej powierzchni w stanie surowym, ale z plastikowymi oknami i działką za trzysta tysięcy.

Ile na budowę domu???

10 paź 2011 - 11:45:35

niestety nie orientuję się, ale podbijam:)

Ile na budowę domu???

10 paź 2011 - 11:46:11

Wszystko zależy jakich materiałów użyjecie cegła pustak, bloczki?
Stan surowy otwarty z dachem wyjdzie gdzieś 110.000-120.000

Ile na budowę domu???

10 paź 2011 - 11:46:43

Sam dach będzie Cie kosztował około 20 tysiecy zlotych :) u mnie kładli 2 lata temu i wyniosło mnie troche wiecej bo mam duzy domek , ale to tez zalezy jaka blache ci połoza bo u mnie np metr kosztował 22 zł a ceny sie zmieniaja wiec teraz taka co ja mam jest o wiele drozsza . To sie tak tylko wydaje ze mały domek to mniej kasy ... np za dach za płacisz tak samo, najwiecej kosztuja sprawy wykonczeniowe materiały :/

Ile na budowę domu???

10 paź 2011 - 11:47:20

interesuje mnie budowa wiadomo ze nikt nie sprzeda domu za 70 tys. nawet jezeli on bedzie tyle wart rozmawiałam o tym z tata ale chcę poznać wasze zdanie dodam że działke juz mam

Ile na budowę domu???

10 paź 2011 - 11:47:47

jeśli masz już własną działkę to około 100 tys. zależy jeszcze od materiału z jakiego chcesz budować dom. ja mam dom o pow użytkowej 100m2 w stanie surowym z dachem i oknami. powoli kończę w środku: woda, kanalizacja itd. tanio nie jest bo muszę nająć firmę do tego .

Ile na budowę domu???

10 paź 2011 - 11:50:00

Ja razem z moim M. bedziemy sie budować na wiosnę i wyjdzie nam wszystko czyli cały dom i wykonczenie około 120 tyś. Bo mamy material załątwiony za poł ceny i to bedzie dom z drewna:)) a na dom z cegieł potrzeba na stan surowy około 100 tys

Ile na budowę domu???

10 paź 2011 - 11:51:14

kanalizacja w moim własnym zakresie a przyjmijmy najtańszy materiał do budowy domu..Wujek buduje i domek który ma wymiary 9 na 10 m materiał chodzi mi o bloczki wyniósł 15 tys.
dodam że drewno na dach mamy tez swoje



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-10 11:52 przez agrafka44.

niezweryfikowana
Posty: 187
Ostrzeżenia: 1/5

Ile na budowę domu???

10 paź 2011 - 11:51:36

Myślę że coś koło 150tys by wyszło, jeśli robocizna we własnym zakresie to nawet mniej, wiesz musisz doliczyć projekty budowlane, takie tam pierdołka. Jeśli już bardzo cię to interesuje to idź do jakiejs firmy projektowej czy coś w tym stylu, oni robią kosztorysy itd więc coś o tym wiedzą mniej więcej ile by wynosła budowa takiego domku

Ile na budowę domu???

10 paź 2011 - 11:53:59

Przeważnie sprawdza sie jedna zasada, jeśli z twoich obliczeń wyszła Ci dana kwota to budowa wyjdzie więcej o 20-30% NIESTETY :(

Ile na budowę domu???

10 paź 2011 - 11:54:10

bez sensu jest budować w tych czasach taki dom. [mówię tu o takim z cegieł, którego budowa trwa bardzo długo]
moja siostra z mężem mają w planach taki domek, też ok 100 m2
do miesiąca jest gotowy, a koszt to jakieś 130 tys. w stanie zamkniętym [okna, drzwi, gładzie w cenie]
oni akurat są zainteresowani firmą s p o m e t :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-10 11:55 przez supersandi.

Ile na budowę domu???

10 paź 2011 - 11:54:32

od 100 000 do 200 000. to oczywiście zalezy od tego z jakich materiałów - droższych/tańszych. :) moi rodzice budują domek od kilku lat, i za ok 2 miesiace sie wprowadzamy... teraz juz tylko wykończenia. aaaaaa, can't wait!
a własnie: urządzam swój pokój i potrzebuję opini osób trzecich:

KLIK

niezweryfikowana
Posty: 996
Ostrzeżenia: 2/5

Ile na budowę domu???

10 paź 2011 - 11:59:15

Nasz dom rodzice kupili dom (100m)w stanie surowym wraz z działką za 130 tyś. (dach po papą). Na wykończenie wydali 70 tyś.( okna, dach, ściany-gora i dół, meble dosłownie wsio). I zaznaczam to było wydane tylko praktycznie na materiał, niektóre roboty robili inni majstrzy. (typu dach, pomoc przy gipsówce). I na dodatek mamy 10arową działkę,więc z gruncie rzeczy nie dużo to nas wyniosło.

W tym momencie nasz dom jest warty ok 360 tyś.

Ile na budowę domu???

10 paź 2011 - 12:02:07

okolo 100 tys plus/minus...ale w zaleznosci jakie materialy, itp itd...nie wliczajac dzialki

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nowy pokój