Obecnie rozmawiamy o:

FARBA A UTLENIACZ

gorący temat

hurtownia elektryczna

dzisiaj o 22:38

szkoła nauki jazdy

dzisiaj o 22:37

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

EUROSIEROTY

09 maj 2010 - 17:37:06

Hej, mam 19 lat, 3 lata temu rodzice "wyprowadzili" się i teraz zyją w Oslo. widze ich 3 razy w roku i codziennie na skypie ;]
Ale nie zostawili mnie komptelnie samej. Mieszkam na wsi w normalnym wolnostojącym domu, przed ich wyjazdem było tak, że nasze mieszkanie jest na dole a cioci( siostry mamy) na górze. Teraz też tak jest. Dopóki nie byłam pełnoletnia opiekę prawną sprawowała nade mną właśnie ta ciocia. Tęsknie za rodzicami, ale za każdym razem jak przyjeżdżam do nich to po tygodniu chcę wracać, tak samo jak oni przyjeżdżają to też po jakimś czasie mam dość. Wiem, że to dziwne, ale czy przez te 3 lata mogłam się "odzwyczaić" . Nie wiem, ale na te chwilę nie wyobrażam sobie jak większość prawie, że wszyscy moi rówieśnicy mieszkają razem z rodzicami. Co chwila słysze jakieś żale, pretensje ze strony koleżanek odnośnie życia z rodzicami i tego jak to nie mogą się doczekać wyprowadzki związanej ze studiami...
Nie wiem może mi się coś poprzekładało w głowie, albo co ;P Pytanie do innych eurosierot , (o ile takie tu sa ;P ) też tak macie? opowiedzcie o swoim życiu bez rodziców, jak sobie radzicie? ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-09 17:41 przez paulinowy1.

EUROSIEROTY

10 maj 2010 - 11:50:57

u mnie tylko (a moze az...) wyjezdzała mama... od mojego 14.roku zycia... było ciężko, owszem, ale teraz jest jeszcze ciezej... jakos chyba nie ma tej więzi, jaka być powinna... tęsknię... ale nie znam tej kobiety, a ona nie zna mnie... straszne to...:( (mam teraz 22lata i juz nie mieszkam w domu rodzinnym...)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-10 11:52 przez hasna.

EUROSIEROTY

10 maj 2010 - 11:55:47

Ja moich rodzicow rowniez nie widzialam od 14 roku zycia,ciagle wyjezdzali a ja mieszkalam u babci. W wieku 18 lat tez wyjechalam i od tego czasu rodzicow widze rzadko. Rzadko tez do siebie dzwonimy i jak wokoncu jestem w domu to po dwoch dniach niema o czym gadac. No coz takie jest zycie... :-(

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

EUROSIEROTY

10 maj 2010 - 11:59:38

może nie jestem eurosierotą, ale wyprowadziłam się od rodziców ponad 2 lata temu. I też tak mam, że jak za długo już jestem w domu, to mam "dość", chociaż ja naprawdę lubię do nich jeździć!

EUROSIEROTY

10 maj 2010 - 12:06:52

Cytat
abotak
może nie jestem eurosierotą, ale wyprowadziłam się od rodziców ponad 2 lata temu. I też tak mam, że jak za długo już jestem w domu, to mam "dość", chociaż ja naprawdę lubię do nich jeździć!


Ja rok temu się wyprowadziłam i mam to samo. Z jednej strony jak siedzę dłużej niż godzinę to mam już dość, jestem zdenerwowana. Ale też lubię tam jeździć :) Moja mama wyjechała do USA jak miałam 9 lat, wróciła 2 lata temu. Dodam, że mam 19 lat. To jest dopiero bariera nie do pokonania.

EUROSIEROTY

17 mar 2011 - 17:53:44

cześć dziewczyny,
Pisze prace mgr na temat eurosierot. Czy chciałybyście wziąć udział w moich badaniach i wypełnić moją ankietę?? musiałabym posłać ją Wam na pocztę, bo to niestety jedyna mozliwość, a wy musiałybyście mi ja odesłać, ale bardzo bym chciala abyście mi pomogły, bardzo prosze o szybka odpowiedź. Ja tez jestem eurosierotą, dlatego znam problem i chciałabym poznac opinie innych osób!!

EUROSIEROTY

17 mar 2011 - 17:59:28

U mnie mama już 3 rok leci jak wyjechała zostałam z tatkiem i siostrą , Mama wraca na miesiąc lub na dwa tygodnie : ) Ale niestety jak wraca to są bardzo częste kłótnie .

EUROSIEROTY

24 mar 2011 - 11:52:29

witam:)
Moja mama wyjechala gdy mialam 16 lat, lecz nie bylam sama zostalam z 2 starszymi bracmi.
Ojca nie mam zostawil nas... Gdy mama wyjechala to dla mnie byl koniec swiata... Nie dawalam sobie z tym rady.
Non stop chodzilam smutna. Zamknelam sie w sobie. Gdy tylko dzwonila ja plakalam nie mogla sie powstrzymac tak strasznie za nia tesknialam, to bylo silniejsze ode mnie...
Nie mialam nikogo kto mogl by mnie przytulic, wesprzec w trudnych chwilach bylam sama.
Po paru latach bracia zalozyli swoje rodziny, a ja od 5 lat mieszkam sama. Mam teraz 23 lata i caly czas brakuje mi mamy:(
Ale gdy chce z nia porozmawiac o tym jak jest mi zle to ona zawsze mowi "jestes juz dorosla nie wyglupiaj sie"!
Teraz jest juz troche lepiej, ale zawsze gdy mam jakis problem lub gdy sa swieta to wtedy jej najbardziej potrzebuje.
Od tamtej pory gdy wyjechala widzialam ja gdy mialam 17 lat, a teraz od 2 lat rozmawiamy przez skype'a, ale i tak nie za czesto bo co 2 tygodnie lub zadziej...

EUROSIEROTY

05 wrz 2011 - 16:51:36

Zostałaś porzuca przez swoją mamę? Byłaś jeszcze dzieckiem i Twój świat się rozsypał? Chcesz pomóc innym, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji? Jeśli tak to szukamy właśnie Ciebie. Popularny program TV szuka młodych kobiet, które jako nieletnie zostały porzucone przez swoje mamy i musiały zmienić swoje życie. Czekamy na Twój kontakt na ****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja) - wystarczy podać nr tel Twoja historia może dodać otuchy i siły innym, wyślij nam swój nr tel. a skontaktujemy się z Tobą.
Zostałaś porzuca przez swoją mamę? Byłaś jeszcze dzieckiem i Twój świat się rozsypał? Chcesz pomóc innym, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji? Jeśli tak to szukamy właśnie Ciebie. Popularny program TV szuka młodych kobiet, które jako nieletnie zostały porzucone przez swoje mamy i musiały zmienić swoje życie. Czekamy na Twój kontakt na ****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja) - wystarczy podać nr tel Twoja historia może dodać otuchy i siły innym, wyślij nam swój nr tel. a skontaktujemy się z Tobą.

EUROSIEROTY

09 maj 2012 - 18:21:50

Witam. Jestem studentką 3 roku pedagogiki. Potrzebuję pomocy osób, których rodzice pracuja za granicą, w wypełnieniu ankiety, która potrzebna jest mi do obrony pracy dplomowej. Ankieta jest całkowicie anonimowa. Prosze o pomoc i szczere odpowiedzi. http://moje-ankiety.pl/respond-25105.html

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

oryginalne dekoracje, pomysly