Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wakacje Grecja,ktora wyspa?

26 maj 2016 - 22:08:10

Witam Was dziewczyny :).Z mezem chcielibysmy sie wybrac w tym roku na wakacje do Grecji,ale jest problem,ktora wyspe wybrac ;).Moglybyscie cos polecic?Interesuje mnie,zeby troche pozwiedzac,2 gora 3 jakies wycieczki,zeby rowniez wieczorami,czy na jeden caly dzien pojsc w miasto,ogolnie,zeby bylo warto ;).Rowniez bylabym zainteresowana hotelami,ktore polecacie lub nie.Baaardzo mi zalezy na Waszych wypowiedziac,poniewaz niedlugo musimy sie okreslic.Pozdrawiam goraca! :)

Wakacje Grecja,ktora wyspa?

26 maj 2016 - 22:17:44

Info sprzed lat:

Kreta była w miarę OK, coś tam do zwiedzania było - choć nigdy nie zrozumiem kilkugodzinnej kolejki na słońcu, gdzie się okazało, że kolejka jest po to, żeby zobaczyć.... jakąś prastarą ścianę pomalowaną na różowo. Byłam wściekła na rodziców, że po co my staliśmy w tej kolejce, no ale niby że to jakiś ważny zabytek był.

Cypr chyba też częściowo należy do Grecji (przynajmniej wtedy tak było) ale jego wspominam jako jedną wielką pustynię, gdzie cały czas spędziłam tylko na basenie...

A reszta gdzie byłam, to już nie Grecja. Hoteli nie podpowiem, bo to było 20 lat temu i rodzice załatwiali ;)

Wakacje Grecja,ktora wyspa?

27 maj 2016 - 12:01:29

DaChoice,dziekuje bardzo :).Ktos jeszcze moze?

Wakacje Grecja,ktora wyspa?

27 maj 2016 - 12:41:57

Ja tez byłam na Krecie. Osobiście wróciłam bardzo zadowolona. Byłam w miejscowości Hersonissos. 10 minut spacerkiem do miasta tętniącego nocnym życiem. Jeśli będziecie wybierac się na wycieczki fakultatywne to lepiej wycieczkę wykupić nie w hotelu a na miescie. Ja dzięki temu sporo zaoszczędziłam. I oczywiście koniecznie musicie wybrać się na wyciczke do Santorini. Najpiękniejsze widoki jakie w zyciu widziałam.Plaza Elafonissi cudowna. Kos tez jest super:) Nie wiem jak wy ale ja płaciłam 2 300 na tydzień czasu. Hotel z 4 gwiazdkami to minimum co musicie szukać.Kreta to największa grecka wyspa, która może pochwalić się niesamowitymi plażami z krystalicznie czystymi wodami. Które plaże są najbardziej godne polecenia? Trudno zdecydować się na kilka, na pewno warto jednak wspomnieć o Elafonisi, czyli plaży o różowym piasku i turkusowej wodzie, która jest jedną z najbardziej zapadających w pamięci plaż świata oraz jednej z najpiękniejszych plaż Europy - Laguna Balos, błękitnej lagunie z piaszczystą plażą, przypominającej baśniowy klimat rodem z Piratów z Karaibów. Oczywiście podstawową wycieczką dla każdego turysty jest zwiedzanie Heraklionu, stolicy Krety, gdzie zobaczymy pałac króla Minosa z legendarnym labiryntem Minotaura. Koniecznie warto również udać się na wycieczkę wąwozem Samaria, czyli najdłuższym suchym wąwozem Europy, którego 16-metrowy odcinek udostępniono dla turystów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-27 12:45 przez aneta88tt.

Wakacje Grecja,ktora wyspa?

27 maj 2016 - 14:55:12

Ja najlepiej wypoczęłam i bawiłam się na RODOS w FALIRAKI :)

Wakacje Grecja,ktora wyspa?

27 maj 2016 - 15:48:09

Zakynthos !
Piękna wyspa, zdecydowanie godna polecenia.

Wakacje Grecja,ktora wyspa?

28 maj 2016 - 08:41:31

Zakynthos albo Kefalonia :) Kefalonia przepiękna wyspa,jeszcze mało znana. Jedynie biuro grecos oferuje tam wczasy.

zweryfikowana
Posty: 276
Ostrzeżenia: 1/5

Wakacje Grecja,ktora wyspa?

28 maj 2016 - 12:36:20

Zakhyntos nie!!! Polecam wyspe kos ze stolica kos. Pieknie!! Hotel valinakis polecam, cudnie, koniecznie zabrac buty do wody:-)

Wakacje Grecja,ktora wyspa?

30 maj 2016 - 02:38:54

Polecam Rodos. Osobiście wybieram wyjazdy poza sezonem - ceny są niższe i nie ma nieznośnych upałów, dzięki czemu można trochę pozwiedzać. Rodos, podobnie jak Kreta ma to do siebie, że nawet pod koniec września, śmiało jeszcze można wylegiwać się na plaży. :)

Wakacje Grecja,ktora wyspa?

31 maj 2016 - 14:20:17

Ja mogę polecić wyspy Kretę i Zakyntos. Na Krecie jest sporo miejsc wartych zobaczenia. Z kolei w stolicy Zakynthos - Laganas jest bardzo dużo klubów, beachbarów, miejsc gdzie można się fajnie bawić. Jest też tu kilka bardzo ciekawych wycieczek

Wakacje Grecja,ktora wyspa?

08 cze 2016 - 13:22:24

Ja z mężem w ubiegłym roku byłam w Kokkino Nero z biura Grześkowicz. bardzo ładna miejscowość w regionie Tesalia. Zwiedzaliśmy Ateny, Stoki Olimpu, zatokę Pagastycką. Wycieczki były za dopłatą, ale niewielką.

Wakacje Grecja,ktora wyspa?

08 cze 2016 - 13:45:38

Byłam na Kos i na Zakyntos. Obydwie wyspy przepiękne!

Wakacje Grecja,ktora wyspa?

14 cze 2016 - 10:24:39

ja w sobotę lecę na Kos

zweryfikowana
Posty: 24
Ostrzeżenia: 1/5

Wakacje Grecja,ktora wyspa?

28 cze 2016 - 10:50:18

Dziewczyny a na Zakynthos z jakiego biura lub lotniska ? Czy wyjazd do aten a pózniej promem ? Czy jest tam jakiś bezpośredni ? Tym razem padło na mnie ze mam wycieczkę organizować i obzduralam Grecję i właśnie Zakynthos . Wiem ze Rynair leci bezpośrednio ale na Korfu

zweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 1/5

Wakacje Grecja,ktora wyspa?

28 cze 2016 - 11:05:00

Ja polecam Korfu, piękna wyspa, z chłopakiem wypożyczyliśmy skuter na 3 dni i zwiedziliśmy calą wyspę. Hotel Messonghi Beach z prywatną plażą (wąska ale bardzo ładny widok), do stolicy jest ok 15 km z tego co pamietam. Udanych wakacji :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rimini Italia - noclegi