Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PILNE - jak najtaniej do Niemiec?

03 maj 2016 - 16:17:03

Jest taka sprawa - za miesiąc jadę na 2 koncerty do Niemiec, zespół jest z Japonii i rzadko bywa w Europie, na dodatek to mój "number one" i tym razem załapałam się na vipy (bilety uprawniające również do spotkania z zespołem), więc MUSZĘ tam dotrzeć.

(nie śmiać mi się...)

Teoretycznie ma mnie zawieźć chłopak, ale z nim nigdy nic nie wiadomo, więc wolę mieć jakąś (przynajmniej pobieżną) inną opcję na wszelki wypadek. Zwłaszcza że podobno za bardzo zabalował na majówce i ponoć właśnie umiera :/
Co prawda kilka lat temu mnie rzeczywiście zawiózł, i to nawet 2 razy dalej, nocowaliśmy przez 10 dni w jego samochodzie po parkingach i campingach, i jakoś wtedy się udało dotrzeć gdzie trzeba, no ale...

Pierwszy koncert jest 5 czerwca w Kolonii, drugi 8-go w Monachium. CZYM się opłaca tam jechać, i czy lepiej jechać:

a) do Kolonii i spowrotem, a potem do Monachium i spowrotem
b) do Kolonii, stamtąd do Monachium i dopiero wtedy spowrotem - jeśli tak to gdzie opłaca się nocować żeby było w miarę blisko centrum, lotniska, dworca czy czego tam potrzebuję

Przeglądałam rozkłady lotów, ale na tym się nie znam, latałam tylko w dzieciństwie z rodzicami, więc się nie liczy. Oczopląsu dostałam, a nic nie znalazłam. JASNY GWINT, jeszcze nigdy nie jechałam całkiem sama za granicę, zawsze z kimś.

(pyta sierota społeczna, która we własnym mieście potrafi się zgubić...)

PILNE - jak najtaniej do Niemiec?

03 maj 2016 - 18:09:37

a skąd jesteś?
wiem że w Monachium do lotniska jest 30km ładny kawałek drogi i nie ma żadnych po drodze hoteli nie widziałam .

PILNE - jak najtaniej do Niemiec?

03 maj 2016 - 18:16:43

bla bla car

PILNE - jak najtaniej do Niemiec?

03 maj 2016 - 19:00:28

Jestem z Warszawy, więc akurat wyjechać czymkolwiek powinno być łatwo. Im dalej w las, tym gorzej. No wiem właśnie, że to lotnisko w Monachium STRASZNIE daleko od klubu i wgl od miasta. Hotele to raczej za drogo, jeśli już musiałabym nocować to wolałabym do polecenia jakiś hostel czy cuś.
Nie wiem co ze mną, właśnie jakoś dzisiaj do mnie dotarło, że to już tylko miesiąc został, więc panikowanie uważam za rozpoczęte :/

PILNE - jak najtaniej do Niemiec?

04 maj 2016 - 15:25:11

no włąśnie może blablacar?? :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-04 15:25 przez czokoszok1992.

PILNE - jak najtaniej do Niemiec?

04 maj 2016 - 16:24:41

No, to faktycznie jest niezła opcja, przynajmniej w pierwszą stronę i powrót, na pewno to wezmę pod uwagę i mam nadzieję, że coś znajdę :)
Gorsza zagwostka, co zrobić pomiędzy tymi 2 koncertami. Opłaca się w międzyczasie wracać do PL, czy lepiej jechać prosto z jednego na drugi i tam znaleźć tani nocleg? Jak by wyszło taniej?

PILNE - jak najtaniej do Niemiec?

04 maj 2016 - 16:37:52

Najpewniej to zostać już w Niemczech gdzieś na noc. Nie opłacałoby Ci się wracać do Polski i znowu jechać bo wtedy płacisz 4x. Sprawdź airbnb. Może wyhaczysz coś taniego są tam oferty pojedynczych pokoi, share roomow jak i całych domów.

PILNE - jak najtaniej do Niemiec?

04 maj 2016 - 16:46:20

Również polecam bla bla car. Jak ja miałam jechać do Niemiec to ten środek transportu był najtańszy z tego co patrzyłam. Co do noclegu to nie wiem.

PILNE - jak najtaniej do Niemiec?

05 maj 2016 - 10:12:11

Cytat
alicja70
bla bla car

też próbowałabym blablacarem, zjeździłam tym sposobem naprawdę mnóstwo koncertów i wydarzeń. Nigdy się nie nacięłam więc polecam!

PILNE - jak najtaniej do Niemiec?

13 cze 2016 - 00:08:54

RECENZJA: chłopak jednak mnie zawiózł, ale jego samochód to już taki trup, że kilka razy w drodze po prostu padał i nie chciał odpalić. Podobno jakies obroty spadały, czy cośtam. Trzeba było czekać aż raczy znów zapalić. Ja się tylko modliłam, byle dotrzeć do tych 2 klubów....

Nocowaliśmy jak zwykle na parkingach (w drodze) i campingach (na miejscu) i cała tygodniowa podróż, razem z noclegami, jedzeniem i wszystkim wyniosła mi około 1250 zł. To taniej niż same bilety na koncerty, bo na 2 bilety wydałam ponad 1500 zł, w końcu to mój zespół number one.

Ale więcej tym gratem nie jadę, więc wszystkie Wasze rady zapamiętam na nastepny raz, jakby co ;)

Dotarłam, miałam 2 spotkania z zespołem, na tym drugim spotkaniu mój ulubiony członek zespołu mnie rozpoznał, więc jestem przeszczęśliwym człowiekiem. Teraz mogę już umrzeć, bo moje jedyne prawdziwe marzenie zostało spełnione.

PILNE - jak najtaniej do Niemiec?

20 lip 2016 - 17:08:51

Regularnie latam do Kolonii a kiedyś jeździłam autobusami, ale 20 godzin to nie na moje kości, wolę zapłacić trochę drożej, ale lecieć Ryanairem i miec spokój. Jak sie pomyśli odpowiednio wczesnie, to jest tanio, ostatnio za 60 euro w obydwie strony leciałam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-20 17:09 przez ruiza.

PILNE - jak najtaniej do Niemiec?

28 sie 2016 - 22:11:57

:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-16 13:52 przez Emirates777.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Małe nadmorskie wioski/ miasteczka- gdzie?