Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 5/5

Karta kredytowa w podrózy

04 maj 2015 - 10:17:36

Cześć. Planuję dwie wyciezki zagraniczne w tym roku. Chciałabym sobie założyć kartę kredytową jako zabezpieczenie ( różnie to może być jak same wiecie a jednak w razie kradzieży to jednak nie chciałabym zostać z niczym).

Jaki bank obecnie wydaje dobre karty kredytowe? Dodam,ze nie mam obecnie dochodu stałego bo jestem studentką. Czy to może przeszkadzać?

Karta kredytowa w podrózy

04 maj 2015 - 10:21:25

Jesteś pewna, że chodzi Ci o kartę KREDYTOWĄ? :)

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 6/5

Karta kredytowa w podrózy

04 maj 2015 - 15:44:21

Chyba wszystkie banki wydają karty kredytowe, tylko nie we wszystkich się to opłaca. No i aby uzyskać kartę kredytową należy jednak spełnić jakieś kryteria dochodowe, mieć pozytywny BIK itd.
Zapytaj w Citi Handlowy. Z tego co wiem, to mają dobrą ofertę na kartę kredytową z dużymi limitami.

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 5/5

Karta kredytowa w podrózy

05 maj 2015 - 09:36:57

Cytat
majka51
Jesteś pewna, że chodzi Ci o kartę KREDYTOWĄ? :)

Dokładnie tak ponieawż zwykła kartą nie można płacić za granicą na wakacjach :) NIe będę tam wydawała pieniędzy ale potrzebne jest mi zabezpieczenie finansowe. Na przykład sytuacja, w której jesteś okradziona.
Masz kartę kredytową to po prostu wybierasz z niej kasę i masz na resztę wakacji. Nie masz to wracasz za pożyczone pieniądze z ambasady ( tej opcji na pewno bym nie chciała).
Moonka a można sobie gdzieś te karty porównać?

Karta kredytowa w podrózy

05 maj 2015 - 09:44:07

aby otrzymać karte kredytową musisz mieć stały dochód ,bez tego żaden bank nie da ci karty kredytowej.to jest praktycznie to samo jakbys brała pożyczke.

Karta kredytowa w podrózy

05 maj 2015 - 10:21:12

Cytat
kemka
Cytat
majka51
Jesteś pewna, że chodzi Ci o kartę KREDYTOWĄ? :)

Dokładnie tak ponieawż zwykła kartą nie można płacić za granicą na wakacjach :) NIe będę tam wydawała pieniędzy ale potrzebne jest mi zabezpieczenie finansowe. Na przykład sytuacja, w której jesteś okradziona.
Masz kartę kredytową to po prostu wybierasz z niej kasę i masz na resztę wakacji. Nie masz to wracasz za pożyczone pieniądze z ambasady ( tej opcji na pewno bym nie chciała).
Moonka a można sobie gdzieś te karty porównać?
Tak się składa, że mieszkam za granicą na stałe, ale mam i polskie konto i polską kartę kredytową, z obu można korzystać za granicą (swoją drogą skąd taki pomysł?). Poza tym za wypłatę gotówki z karty kredytowej czy to w Polsce, czy za granicą, płacisz dodatkowe pieniądze, plus nie wiem jak w innych bankach, ale w moich za przewalutowanie pieniędzy z karty kredytowej placisz więcej niż za przewalutowanie pieniędzy z konta. Jak Cię okradną to mogą Ci też ukraść kartę kredytową, więc nie rozumiem też tego argumentu.
Ambasada nie pożycza pieniędzy, oni Ci tylko pomagają skontaktować się z rodziną/znajomymi, którzy Ci te pieniądze pożyczą.
Tak więc nie rozumiem Twojego toku myślenia, ale jeśli chodzi o karty kredytowe dla studentów, to mam do dnia dzisiejszego jedną - z Citi, brałam ją co prawda 8 lat temu, ale z tego co wiem nadal jest to najlepsza opcja, bo dają najwyższe limity. Przykładowo za moich czasów brali pod uwagę dochód (może być to praca, stypendium, obecnie - z tego co widzę na stronie - też kieszonkowe otrzymywane od rodziców) i rok studiów. Do dziś sobie chwalę tę kartę, bo dopóki studiowałam nie płaciłam za nią, a do dziś płacę 50% opłaty (czyli 2,5 zł miesięcznie). Ja mam kartę Elle, więc mam też rabaty w jakichś sklepach, hotelach itd., przyznam że ani razu nie skorzystałam z takiego rabatu. Limit dostałam 2 tys. zł, co zabawne z czasem on rośnie, teraz mam 2 400 zł.
Po drodze miałam też kartę studencką w BZWBK, tam jest o wiele gorzej, bo po pierwsze dają bardzo niskie limity (ja dostałam max, bo 1000zł, bo miałam stały dochód), po drugie to jest ogólnie kiepski bank.

Szukałam porównywarki w necie, niestety porównania kart są z czasów kiedy ja brałam tę pierwszą... więc chyba musisz poszukac po ofertach banków ;)

Cytat
filipekkrol
aby otrzymać karte kredytową musisz mieć stały dochód ,bez tego żaden bank nie da ci karty kredytowej.to jest praktycznie to samo jakbys brała pożyczke.
Tak, ale ona pyta o studencką :) Więc tym dochodem przeważnie może być stypendium, dochód z umów o dzieło, a nawet wpłaty od rodziców.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-05 10:22 przez majka51.

Karta kredytowa w podrózy

05 maj 2015 - 10:29:00

Cytat
majka51
Cytat
kemka
Cytat
majka51
Jesteś pewna, że chodzi Ci o kartę KREDYTOWĄ? :)

Dokładnie tak ponieawż zwykła kartą nie można płacić za granicą na wakacjach :) NIe będę tam wydawała pieniędzy ale potrzebne jest mi zabezpieczenie finansowe. Na przykład sytuacja, w której jesteś okradziona.
Masz kartę kredytową to po prostu wybierasz z niej kasę i masz na resztę wakacji. Nie masz to wracasz za pożyczone pieniądze z ambasady ( tej opcji na pewno bym nie chciała).
Moonka a można sobie gdzieś te karty porównać?
Tak się składa, że mieszkam za granicą na stałe, ale mam i polskie konto i polską kartę kredytową, z obu można korzystać za granicą (swoją drogą skąd taki pomysł?). Poza tym za wypłatę gotówki z karty kredytowej czy to w Polsce, czy za granicą, płacisz dodatkowe pieniądze, plus nie wiem jak w innych bankach, ale w moich za przewalutowanie pieniędzy z karty kredytowej placisz więcej niż za przewalutowanie pieniędzy z konta. Jak Cię okradną to mogą Ci też ukraść kartę kredytową, więc nie rozumiem też tego argumentu.
Ambasada nie pożycza pieniędzy, oni Ci tylko pomagają skontaktować się z rodziną/znajomymi, którzy Ci te pieniądze pożyczą.
Tak więc nie rozumiem Twojego toku myślenia, ale jeśli chodzi o karty kredytowe dla studentów, to mam do dnia dzisiejszego jedną - z Citi, brałam ją co prawda 8 lat temu, ale z tego co wiem nadal jest to najlepsza opcja, bo dają najwyższe limity. Przykładowo za moich czasów brali pod uwagę dochód (może być to praca, stypendium, obecnie - z tego co widzę na stronie - też kieszonkowe otrzymywane od rodziców) i rok studiów. Do dziś sobie chwalę tę kartę, bo dopóki studiowałam nie płaciłam za nią, a do dziś płacę 50% opłaty (czyli 2,5 zł miesięcznie). Ja mam kartę Elle, więc mam też rabaty w jakichś sklepach, hotelach itd., przyznam że ani razu nie skorzystałam z takiego rabatu. Limit dostałam 2 tys. zł, co zabawne z czasem on rośnie, teraz mam 2 400 zł.
Po drodze miałam też kartę studencką w BZWBK, tam jest o wiele gorzej, bo po pierwsze dają bardzo niskie limity (ja dostałam max, bo 1000zł, bo miałam stały dochód), po drugie to jest ogólnie kiepski bank.

Szukałam porównywarki w necie, niestety porównania kart są z czasów kiedy ja brałam tę pierwszą... więc chyba musisz poszukac po ofertach banków ;)

Cytat
filipekkrol
aby otrzymać karte kredytową musisz mieć stały dochód ,bez tego żaden bank nie da ci karty kredytowej.to jest praktycznie to samo jakbys brała pożyczke.
Tak, ale ona pyta o studencką :) Więc tym dochodem przeważnie może być stypendium, dochód z umów o dzieło, a nawet wpłaty od rodziców.
Autorka pisze ze niema stałego zadnego dochodu.Te o których piszesz to tak zgadzam się ale musza tez być regularna musza mieć zabezpieczenia.Bez tego nie dostanie karty.

Karta kredytowa w podrózy

05 maj 2015 - 10:34:48

Cytat
filipekkrol
Autorka pisze ze niema stałego zadnego dochodu.Te o których piszesz to tak zgadzam się ale musza tez być regularna musza mieć zabezpieczenia.Bez tego nie dostanie karty.
Skoro autorka nie dość że żyje, to jeszcze wybiera się na drogie wakacje, to musi mieć JAKIŚ dochód. Do otrzymania karty w BZWBK przykładowo wystarcza deklaracja, że masz dochód powyżej 650 zł. Nie musi to być dochód z zatrudnienia jak w przypadku normalnego kredytu. A Ty filipekkrol masz taką kartę? Jeśli nie, to skąd się tak "dobrze" orientujesz?

Karta kredytowa w podrózy

05 maj 2015 - 10:37:23

Cytat
majka51
Cytat
filipekkrol
Autorka pisze ze niema stałego zadnego dochodu.Te o których piszesz to tak zgadzam się ale musza tez być regularna musza mieć zabezpieczenia.Bez tego nie dostanie karty.
Skoro autorka nie dość że żyje, to jeszcze wybiera się na drogie wakacje, to musi mieć JAKIŚ dochód. Do otrzymania karty w BZWBK przykładowo wystarcza deklaracja, że masz dochód powyżej 650 zł. Nie musi to być dochód z zatrudnienia jak w przypadku normalnego kredytu. A Ty filipekkrol masz taką kartę? Jeśli nie, to skąd się tak "dobrze" orientujesz?
Mam w rodzinie osobę która pracuje w banku .Może ona mieć pieniądze ale niekoniecznie wpłacane na konto.Bank musi sie zabezpieczyc nie daja pienidzy ot tak w prezencie a już na pewno nie na wysokie kwoty.

Bank musi mieć udokumentowane wpływy regularne na konto ,czy to umowa zlecenie ,czy pieniądze ze szkoły itd.Udokumentowane minium 500 zł na miesiąc.Ot tak bez niczego karty nie dostanie.

Nie wystarczy ze powie w banku mamusia mi daje co miesiąc ,tak nie dadzą.Wpływy musza być udokumentowane ,czy to z pracy czy ze stypendium.

Piszę jak jest nie robie dziewczynie nadziei ze bez niczego dostanie bóg wie ile pieniędzy .

Jeżeli autorka wątku nie ma zadnego wpływu na konto to żaden bank nie da jej karty kredytowej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-05 10:53 przez filipekkrol.

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 6/5

Karta kredytowa w podrózy

05 maj 2015 - 15:44:26

Sorry, ale filipek trochę się mylisz. Aby otrzymać kartę kredytową wcale nie trzeba mieć super hiper dochodów. Wystarczy czysta karta w BIK, stałe źródło dochodu (nie musi to być wcale etat) i w zasadzie tyle. Jest wiele banków które mają dobre oferty dla takich osób jak autorka tematu. Odsyłam do tego rankingu kart kredytowych [Moderacja - nieopłacona reklama]
Można posortować względem oprocentowania, okresu bezodsetkowego czy maksymalnego limitu.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-15 08:15 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 5/5

Karta kredytowa w podrózy

06 maj 2015 - 06:54:24

Obecnie mam stypendium naukowe w wysokości 300 zł miesięcznie Regularnie wpływa na konto.
Ja obecnie nie pracuję ale studiuję. Za to pracuje maż . Jak się dzisiaj wczytałam trochę w ofertę to takie zabezpieczenie powinno wystarczyć. Do banku można oczywiście zanieść informacje o dochodach męża?

Karta kredytowa w podrózy

06 maj 2015 - 07:39:22

Cytat
moonkka
Sorry, ale filipek trochę się mylisz. Aby otrzymać kartę kredytową wcale nie trzeba mieć super hiper dochodów. Wystarczy czysta karta w BIK, stałe źródło dochodu (nie musi to być wcale etat) i w zasadzie tyle. Jest wiele banków które mają dobre oferty dla takich osób jak autorka tematu. Odsyłam do tego rankingu kart kredytowych http://www.comperia.pl/karty_kredytowe
Można posortować względem oprocentowania, okresu bezodsetkowego czy maksymalnego limitu.
Ciekawe ze nie mam racji skoro piszesz to samo co ja:) Aby mieć karte to trzeba mieć STAŁE ZRODŁO DOCHODU :) Nie musi być to etat może być stypendium ale musi być dochód .Piszesz to samo co ja :) Więc gdzie ja się tu myle??:)Na piękny uśmiech kochana nikt ci karty nie da:) Musisz mieć udokumentowany dochód .Więc nie rob złudnych nadziei dziewczynie ze bez niczego dostanie karte :)

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 5/5

Karta kredytowa w podrózy

06 maj 2015 - 07:49:49

Czyli rozumiem,że sama nie mając dochodów ale za to w przypadku kiedy mąż ma bardzo dobre dochody to nie mam szansy na kartę kredytową? Bo właśńie tak się zastanawiałam czy dochody liczy się wspólnie czy oddzielnie?

No i to stypendium jest :) Mniejsze czy większe ale jest.

Karta kredytowa w podrózy

06 maj 2015 - 07:50:03

Jest jeden bank nie pamiętam teraz który ,który daje karte na samo oświadczenie ze ma się np. stypendium np. w wysokości 300 zł i wtedy daje ta karte ale tylko na jednokrotność tego stypendium czyli może wybrać 300 zł :)z karty. A i to musza najpierw kilka miesięcy wpływac regularnie wpłaty na konto.Na wyższe limity sa już dodatkowe zabezpieczenia czyli umowa o prace itd.

Cytat
kemka
Czyli rozumiem,że sama nie mając dochodów ale za to w przypadku kiedy mąż ma bardzo dobre dochody to nie mam szansy na kartę kredytową? Bo właśńie tak się zastanawiałam czy dochody liczy się wspólnie czy oddzielnie?

No i to stypendium jest :) Mniejsze czy większe ale jest.
Ja mysle ze dostaniesz karte bez problemu ,a nie możecie np. załozyc wspólnego konta i wtedy bez problemu dostaniecie karte na wysoka nawet kwote?

Co do zarobków meza to już musisz się dowiedzieć w konkretnym banku ,bo w sumie mąz także musi wyrazić zgode na to aby jego zarobki w ogole były brane pod uwagę ,to nie tak ze ty se powiesz i już ci dadzą.To jest jego dochód a nie twój wiec nie będą brali pod uwagę jako wasz wspólny dochod w sensie wypłaty ,ty nie możesz dysposnowac jego wypłata a ni on twoja.

Ale tu się spierać nie będę bo dokładnie nie jestem pewna jak to jest z dochodami męża to już musiałabyś się w konkretnym banku zapytać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-06 08:00 przez filipekkrol.

Karta kredytowa w podrózy

06 maj 2015 - 08:40:17

Spróbuj w Citi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Letnie kolonie dla dziecka - gdzie?