Obecnie rozmawiamy o:

nowy samochód

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wakacje Hurghada Egipt

10 kwi 2015 - 10:09:42

W tym roku poraz pierwszy wybieramy się na wakacje za granicą. Dodam , że będą to wakacje z 5 -latkiem.
Wybieramy się we wrzesniu do Egiptu- Hurghada -> Titanic Beah Spa & Aqua Park.

CZy ktoś już tam był ? Jakieś porady, wskazówki . Jakie wycieczki dodatkowe najlepiej wybrac ( z dzieckiem) i jaki jest ich koszt.
Ile dolarów najkorzystniej zabrac ze sobą?

Wakacje Hurghada Egipt

10 kwi 2015 - 10:34:30

Nie boicie się planować wakacji w Egipcie? Z dzieckiem nie wybrałabym się w takie miejsce. PRzygotuj się na wycieczkę autokarem z uzbrojonym po zęby stażnikiem. Opędzić nie będziecie się mogli od handlarzy wciskających wam shit za fajf dolar, Falf dolar! Dla dziecka polecam zapas stoperanu.

Wakacje Hurghada Egipt

10 kwi 2015 - 10:38:28

Jak planowalismy to tak tam nie bylo. A choroba złapac może wszedzie.

Wakacje Hurghada Egipt

10 kwi 2015 - 10:43:41

Było, kochana. Ostatnie wydarzenia w Tunezji potwierdzają regułę. To nie są bezpieczne miejsca. Na własną rękę poruszanie się poza hotelem jest bardzo ryzykowne. W każdym razie życzę udanych wakacji :)

Wakacje Hurghada Egipt

10 kwi 2015 - 11:06:39

Popieram poprzedniczkę, Egipt nie należy do miejsc polecanych dla turystów, informacja taka widnieje również bodajże na stronie polskiego MSZ. Jeśli już macie ścisk tyłka i "musicie" jechać do Egiptu to absolutnie nie są polecane żadne wycieczki poza kurort, bo tam jest niebezpiecznie.
Poza tym nie wiem czy Ty kiedykolwiek byłaś w Egipcie, czy sobie tutaj tak głupiutko piszesz, ale to nie jest tak, że choroba może złapać wszędzie. Akurat flora bakteryjna w Egipcie jest kompletnie różna od naszej i spora część osób tam podróżujących ma SILNĄ biegunkę, na którą nie pomagają nasze polskie leki, trzeba się faszerować ichnieszymi specyfikami. Ja bym nie chciała fundować tak małemu dziecku takiej rozrywki.

Wakacje Hurghada Egipt

10 kwi 2015 - 11:41:27

A ja nie pytam kto co myśli o tym że się wybieram itp. Mimo że to forum i każdy ma prawo wyrażać co chce.
Planowaliśmy i zapłaciliśmy za wakacje już bardzo dawno temu i nie ma odwrotu. Ludzie jeżdżą i są zadowoleni.jeśli było by inaczej nikt by tam nie jeździ. A to czy mnie to złapie pewne nie jest. Po za tym jak mówię i nie uważam swojej wypowiedzi za głupiej jakiś wirus może mnie złapać wszędzie przykład daleko nie szukać w zeszłym roku tylko wakacje nad jeziorem i angina.

Więc jeśli nie macie takie porady to dziękuję. Ale nie o takie proszę i szukam.

Wakacje Hurghada Egipt

10 kwi 2015 - 12:00:25

Ja też jadę tym roku do Egiptowa, do Hurghady ( Jaz Aquamarine). Nie lubię jak ktoś tak smuci, bo sraczka, bo naciągacze itp itd. Jedż, baw się i nie patrz na komentarze zazdrośników. Jesteśmy dorośli i wiemy co robimy :). Niestety, nie pomogę w temacie, bo to też mój pierwszy raz. Mogę pomóc w sprawie Tunezji, Turcji, Maroka, Majorki.Aha, możesz wejść na FB na stronę EGIPT.Tam zadaj pytanie, ludzie są bardzo pomocni! Życzę udanych wakacji :))) Hejterom dziękuję :*

Wakacje Hurghada Egipt

10 kwi 2015 - 12:04:10

O no to widzisz.... Dobrze ze mówisz. Muszę w takim razie sprawdzić. Nawet nie pomyślałam o tym. Tobie też udanych wakacji biedronka3433 sun

Wakacje Hurghada Egipt

10 kwi 2015 - 12:12:18

Hej, Kup sobie w aptece tabletki "Nifuroksazyd" - w razie "zemsty faraona",
bo żaden "stoperan" itp Ci nie pomoże -wiem z własnego doświadczenia ;)
i nie pij tej darmowej wody oraz soków z baniaków (zazwyczaj są przy basenie) bo będziesz cały czas na kiblu siedziała. Byłam 4 razy w Egipcie, jak chcesz więcej porad to pisz na priva :)
miłych wakacji

Wakacje Hurghada Egipt

10 kwi 2015 - 12:29:55

Cytat
Ania8888
A ja nie pytam kto co myśli o tym że się wybieram itp. Mimo że to forum i każdy ma prawo wyrażać co chce.
Planowaliśmy i zapłaciliśmy za wakacje już bardzo dawno temu i nie ma odwrotu. Ludzie jeżdżą i są zadowoleni.jeśli było by inaczej nikt by tam nie jeździ. A to czy mnie to złapie pewne nie jest. Po za tym jak mówię i nie uważam swojej wypowiedzi za głupiej jakiś wirus może mnie złapać wszędzie przykład daleko nie szukać w zeszłym roku tylko wakacje nad jeziorem i angina.

Więc jeśli nie macie takie porady to dziękuję. Ale nie o takie proszę i szukam.

Kochana, pytasz więc dostajesz odpowiedzi, przykro mi że nie takich oczekiwałaś. Nie piszę niczego ze złośliwości, ale dlatego, żebyś miała świadomość co i jak, bo może jej nie masz.
Wycieczki poza kurorty są niebezpieczne. To jest informacja z MSZ, więc chyba wiarygodna. Tym, że ludzie gdzieś latają nie ma się co sugerować, ostatnie wydarzenia z Tunezji są tego najlepszym przykładem. Ja bym nie ryzykowała teraz z Egiptem, a już na pewno nie ryzykowałabym z wycieczkami poza kurorty.
Co do "klątwy faraona" widzę, że Cię nie przekonam. Oby Ci się dziecko nie pochorowało, bo to nie ma co z anginą nawet porównywać.
Co do zapłacenia itp - widzisz ja bym wolała zamienić wycieczkę na inną, ale w bezpieczne miejsce. Zwłaszcza jadąc z malutkim dzieckiem. Ale dla mnie ważniejsze jest bezpieczeństwo niż pieniądze, a do strachliwych nie należę.

Cytat
biedronka3433
Ja też jadę tym roku do Egiptowa, do Hurghady ( Jaz Aquamarine). Nie lubię jak ktoś tak smuci, bo sraczka, bo naciągacze itp itd. Jedż, baw się i nie patrz na komentarze zazdrośników. Jesteśmy dorośli i wiemy co robimy :). Niestety, nie pomogę w temacie, bo to też mój pierwszy raz. Mogę pomóc w sprawie Tunezji, Turcji, Maroka, Majorki.Aha, możesz wejść na FB na stronę EGIPT.Tam zadaj pytanie, ludzie są bardzo pomocni! Życzę udanych wakacji :))) Hejterom dziękuję :*

Oj jak ja uwielbiam takie komentarze. Jak ktoś ma inne zdanie i przed czymś ostrzega, to zaraz na pewno zazdrości:) Taaaaaaaaa:)
Autorka może i jest dorosła, ale jedzie z małym dzieckiem a to znacznie zmienia sytuację. Albo przeoczyłaś ten fragment, albo nie masz dzieci i nie wiesz co to znaczy odpowiedzialność za swoje dziecko.
Amatorów wyjazdów do Egiptu czy Tunezji niestety nie brakuje, bo Polacy są biedni, a wyjazdy tam są tanie. Taka prawda. Tylko potem jak się coś dzieje, to jest wielki płacz, bo przecież "nikt nie wiedział" i "inni jeździli i nic im się nie stało". A to nie tak, bo Egipt nie jest aktualnie polecanym miejscem do spędzania urlopów ("Nie musisz - nie jedź";), a to że ostatnio nie było zamachów, to nie znaczy, że jest tam bezpiecznie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-10 12:35 przez justangel.

zweryfikowana
Posty: 590
Ostrzeżenia: 1/5

Wakacje Hurghada Egipt

10 kwi 2015 - 12:51:35

Z dzieckiem do kraju w którym jest duże zagrożenie w związku z atakami terrorystycznymi? Gratuluję. Dla mnie to jest typowa przywara Polaków: jadę gdzie jest najtaniej, bo słońce, bo all inclusive, a później bywa różnie. I to nie chodzi o zazdrość, tak jak napisała jedna z osób która sama się później przyznała, że też jedzie do Egiptu po raz pierwszy, więc ma zerowe doświadczenie w temacie. Bo jakbym chciała, to bym pojechała, ale nie jadę w tym roku (chociaż planowałam), bo mam swoje niemiłe doświadczenia w tych obu krajach. I mogę się wypowiedzieć, bo byłam, a stresy które przeżyłam są takie, że nikomu ich nie życzę.

Nie popełniaj mojego błędu. Ja w ubiegłym roku byłam w Tunezji - oczywiście nie wiedziałam, że ministerstwo spraw zagranicznych odradza wycieczek w ten rejon świata i nikt mnie o tym nie poinformował, a ja nawet nie miałam świadomości, że ministerstwo ma taki swój ranking... Pracownik hotelu próbował się podpalić na moich oczach. Szedł przed plażę i obok basenu oblewając się benzyną. Wyciągnął zapałki i wzywał Allaha. Dobrze, że zgarnęli go inni pracownicy i wezwali policję bo nie wiadomo, co by facet zrobił.

Trzeba mieć umiejętność odróżniania hejterów od ludzi którzy mają dobre zamiary i chcą dobrze. Hejtowanie jest dla samego hejtu, a krytyka jest konstruktywna. Niedobrze mi się robi, jak czytam, że niektóre z nas odradzają wyjazdu z zazdrości. To chyba nie podstawówka, prawda?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-10 12:58 przez emilkazet.

Wakacje Hurghada Egipt

10 kwi 2015 - 13:04:33

Cytat
emilkazet
Trzeba mieć umiejętność odróżniania hejterów od ludzi którzy mają dobre zamiary i chcą dobrze. Hejtowanie jest dla samego hejtu, a krytyka jest konstruktywna. Niedobrze mi się robi, jak czytam, że niektóre z nas odradzają wyjazdu z zazdrości. To chyba nie podstawówka, prawda?

Dokładnie!
Poza tym zazdrościć to bym Ci mogła gdybyś pisała o wycieczce na Hawaje, Bali, do Meksyku, Nepalu czy Japonii. Czy w parę innych miejsc, nieco mniej kosztownych, ale do których się nie wybiorę przez co najmniej kilka lat, bo córka jest za mała:) Ale zazdroszczenie wyjazdu do najtańszego Egiptu, to serio poziom podstawówki:/

Wakacje Hurghada Egipt

10 kwi 2015 - 13:26:29

Ja jeszcze radzę uważać, bo w kurortach również trafiają się małe wybuchy bombowe, ale o tym nie mówi się w telewizji :C

Myć owoce, ręce, zabrać Nifuroksazyd, może też coś na pęcherz, koleżanka ładnego zapalenia się tam nabawiła ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-10 13:29 przez ilayla.

Wakacje Hurghada Egipt

10 kwi 2015 - 13:31:37

Hm... Wakacje tam kosztują nas nie mniej niż gdzie indziej. I naprawdę nie potrzebne uważam takie wypowiedzi negujace czyjeś wybory. Każdy ma swoje życie , zdanie na jakiś temat i szanuję też wasze. Ale jeśli macie zamiar kłócić się i licytować kto ma większą rację to powodzenia. Bo chciałam konkretów,a nie komentarzy " pojezdzajacych ". Taka decyzję podjęliśmy i tyle. I myślę że nikomu nic do cudzych spraw.
Nie pojme jak ludzie wymuszają w czyjeś zycie swoje zdanie. Ty nie pojedziesz nie zrobisz,ok... Masz prawo do zdania i dziękuję. Ale nie znasz ludzi więc nie wmuszaj komuś swojego.

A odnośnie zachowania faceta na plaży... W Poznaniu właśnie rzucił się facet na oczach ludzi pod pociąg... Czy to powód by tam nie jechać??
Chory psychicznie facet rozbił samolot, zginęło dużo ludzi... Czy to powód by nie latać?
W święta jeżdżą pijani kierowcy.. To w domu siedzieć.?
Burze huraganu to do schronu?
Koleżanka całe wakacje w Grecji była chora nie uniosła ich klimatu to ja też mam tam nie jechac?
Innego coś ugryzł w morzu i sepsa...
I można tak się licytować bardzo długo...
No trochę to głupie. Zakładać ciągle najgorsze.
Życie mamy jedno, i trzeba go przeżyć jak się chce. bo gdybym miala patrzeć na wszystko co się dzieje na świecie to bym z domu nie wyszła a i tak tam może coś mi się stać.

Także naprawdę dziękuję za takie złote rady. Nie tego potrzebowałam. Jeśli macie ochotę się licytować kto ma rację i kto robi większe głupoty to przeniescie sie na prv.

Wakacje Hurghada Egipt

10 kwi 2015 - 13:47:03

Kobieto, ale nikt w naszych wypowiedziach masz same konkrety> przykre, że tego nie zauważasz.
Egipt nie jest polecanym miejscem do wypoczynku. TO nie jest informacja wymyślona przez mnie, czy inną z dziewczyn, ale przez MSZ. I chyba nie bez powodu jest ostrzeżenie przed wyjazdami do tego kraju?
Masz rację, ryzyko jest w każdej czynności jaką wykonujemy. Ale są rzeczy mniej ryzykowne i są bardziej ryzykowne. I tak jazda samochodem zgodnie z przepisami jest mniej ryzykowna niż jazda samochodem po pijaku z większą prędkością niż dopuszczalna. To samo z wyjazdami, co innego pojechać do Hiszpanii czy Grecji, a co innego do tego nieszczęsnego Egiptu czy Tunezji. Ja naprawdę nie wiem czy Ty nie widzisz różnicy, czy udajesz, że jej nie ma?
Poza tym jeszcze jedno: za granicą nigdy nie byłaś. Więc nie masz pojęcia jakich problemów osobom dorosłym może narobić inna flora bakteryjna. A co dopiero dziecku. Owszem, wszędzie możesz zachorować, ale ryzyko zachorowania w Europie, jest MNIEJSZE niż ryzyko złapania "klątwy faraona" w Egipcie. Nie wiesz co to prawdopodobieństwo, czy też udajesz, że nie ma różnicy?
Zrobisz jak chcesz - Twoje życie, Twoje decyzje. Ale nie wiem jak można być tak ślepo przekonanym o własnej słuszności, by nawet przez sekundę nie przemyśleć tego co piszą inni:/ Przykre to i głupie...
Sama byłam na kilku wyjazdach za granicą, planowaliśmy je sami, organizowaliśmy wszystko we własnym zakresie. Dzięki temu mieliśmy świadomość gdzie jedziemy, na co musimy zwrócić uwagę, braliśmy pod uwagę różne nieprzewidziane okoliczności. Przed wyjazdami dużo na temat danego miejsca się dowiadywaliśmy i wiedzieliśmy co nas może spotkać. Zawsze był plan B. Inaczej sobie tego, po prostu, nie wyobrażam. Wybacz, ale mam wrażenie, że Wy wyjazd wybraliście bez przemyślenia tego sobie i niestety negujecie każdą rozsądną opinię, która nie popiera Waszego wyboru:/
Ale jak już pisałam: Wasza sprawa. Obyście nie wracali po 2 dniach, bo jednak był jakiś atak:/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Funclub-biuro podròży